Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta gospodarskie : 7 najlepszych zwierząt gospodarskich

Jeśli jesteś nowy w hodowli zwierząt, możesz zastanawiać się, jakie zwierzęta gospodarskie powinieneś trzymać na swojej ziemi. Zwierzęta gospodarskie. Jedni wybierają do hodowli zwierzęta podstawowe, a inni interesują się bardziej egzotycznymi.
Hodowla zwierząt gospodarskich nie jest aż tak trudna, ale im więcej wiedzy się posiada, tym lepiej i łatwiej będzie się nimi opiekować.

 

1. kaczki po pekińsku

 

Kaczka pekińska Zwierzęta hodowlane

Kaczki pekińskie są najłatwiejszymi zwierzętami do hodowli. Są świetnym źródłem mięsa i wspaniałych jaj.
Mają większy apetyt niż kurczaki, i dogadają się z Tobą budując im mały domek i dając mniejszy basen do pływania, i będą niezwykle szczęśliwe. Najlepsze rasy kaczek do hodowli na mięso.

Kaczki pekińskie to świetni pomocnicy w ogrodzie. Nie zalewają ziemi jak kury, więc są łagodne dla Twoich roślin. Zjedzą Twoje słabo ukorzenione rośliny i usuną płazińce z Twoich zdrowych roślin. Są przyjaznymi zwierzętami gospodarczymi i świetnie sprawdzą się w większym gospodarstwie lub na Twoim podwórku. Top 6 ras kaczek, które są dobre do produkcji jaj.

Jedyną przestrogą w przypadku kaczek jest to, że są to większe i wolniejsze ptaki, więc są słabe i łatwo byłoby im poradzić sobie z drapieżnikami. Największym zagrożeniem są dla nich jastrzębie i psy, ale przy odpowiednim ogrodzeniu powinny być dobrze chronione.

 

2. Króliki

 

Króliki

Króliki to wspaniałe zwierzę dla każdego gospodarstwa. Stanowią świetne źródło mięsa, wcale nie są trudne w karmieniu i zajmują bardzo mało miejsca. Okres ciąży u królików wynosi około jednego miesiąca. Często mają 6 lub więcej królików w miocie, a ich młode mogą być oddzielone od samicy już w wieku 8 lat. tydzień, więc jest to szybka dostawa mięsa. Największe rasy królików : Top 10 największych królików.

Można je karmić jęczmieniem, warzywami, ścinkami traw z chwastów, twardym suchym chlebem, a przede wszystkim sianem. Króliki są również korzystne dla Twojego ogrodu, ponieważ produkują jedne z najwyższej jakości nawozów. Króliki najczęściej mieszkają w zającach. Co może jeść królik, a czego należy unikać? Można je zbudować bardzo niskim kosztem lub kupić. Niektórzy decydują się na to, aby pozwolić swoim królikom swobodnie poruszać się w zagrodzie. Ich obudowa ma oczywiście wiele możliwości, wszystko zależy od Ciebie.

 

3. Kury

 

Kurczaki Zwierzęta na farmie

Kury są powszechnie hodowanymi zwierzętami gospodarskimi, ponieważ są zwierzętami wielozadaniowymi. Są świetnym źródłem jaj, mięsa i nawozu. Kury zazwyczaj mieszkają w kurniku i potrzebują trochę miejsca, aby się wybiegać. 100 faktów o kurczakach i ich jajkach. Wymagają zadaszonego miejsca, aby pozostać suchym, świeżej wody oraz miejsca na gniazdo i złożenie jaj. Samice jedzą prawie wszystko. Można je dokarmiać kompostem, chwastami, resztkami ważnego obiadu lub suchą karmą (pszenica, kukurydza).

Są one podatne na drapieżniki, takie jak jastrzębie, ale dobre ogrodzenie wokół ich kurnika i dobry kogut pomoże w ochronie twoich kur. 5 największych ras kurczaków na świecie.  Są też podatne na choroby. Czystość w ich hodowli musi być priorytetem, aby kurczaki były zdrowe. Tam, gdzie kury leżą w ścisku i jedna kura zachoruje, zwykle chorują wszystkie. Trzeba również dać zarządzanie ściółką, aby zapobiec wszy i roztocza.

 

4. Kozy – Zwierzęta gospodarskie

 

kozy

Kozy są wspaniałymi zwierzętami gospodarczymi, ale są też wielkimi szkodnikami. Jeśli puścisz je luzem w swoim ogrodzie, będą obgryzać drzewa, krzewy i rośliny, które masz w ogrodzie. Dają dobre mleko i mięso. Kozy Nigerian Dwarf mogą produkować od ½ do 1 galona mleka dziennie. Mleko kozie jest w rzeczywistości łatwiejsze do strawienia niż mleko krowie. 18 najlepszych wymion kozich do produkcji mleka i mięsa. Nigeryjskie kozy pigmejskie ważą tylko 75 kilogramów, więc są znacznie bardziej akceptowalne na mniejszej przestrzeni.

Kozy będą żywić się zaroślami i drewnem. Uwielbiają siano, warzywa, a także suchą kupioną karmę.
Niektórzy decydują się na pozostawienie swoich kóz na pastwisku. Koza – Koza domowa i wszystko o kozie i jej życiu. Jeśli Twoje kozy przebywają na mniejszej przestrzeni, warto zapewnić im zadaszone miejsce, w którym będą mogły pozostać suche podczas deszczu.  Kozy są bardzo podatne na choroby. Kiedy koza ma rozstrój żołądka, może to być sprawa życia lub śmierci w ciągu zaledwie kilku godzin. Ważne jest, aby odrobaczać je kilka razy w roku. Jeśli zauważysz, że mają problem z żołądkiem, natychmiast zacznij je leczyć.

Kozy są również,, artystami ucieczki. ” Jedynym prawdziwym sposobem na utrzymanie ich w zamknięciu jest odpowiednie ogrodzenie lub umieszczenie kóz na łańcuchu. Kozy są społecznymi zwierzętami gospodarczymi, dlatego ważne jest, aby mieć ich więcej. Prezent dla brata 16 wskazówek dotyczących prezentów. 

 

5. Świnie – Zwierzęta gospodarskie

 

Świnie Zwierzęta gospodarskie

Świnie mają złą reputację ze względu na zapach i bałagan. W rzeczywistości świnie są czystym zwierzęciem gospodarczym. Jeśli masz ziemię, która pozwala im biegać swobodnie, twoje wydatki na karmienie będą znacznie niższe. Kiedy świnie mają młode, ich mioty często mogą składać się nawet z 11 prosiąt. Rasy świń mięsnych : top 10 świń mięsnych. Są świetnym źródłem mięsa, ale trzeba hodować młode przez rok, aby uzyskać z nich wystarczającą ilość mięsa.

Jedzą kompost, kukurydzę, inne zboża, mleko, chleb, paszę i praktycznie wszystko inne, czym mogą się nasycić. Jednak są to tak duże zwierzęta, że wymagają dużo jedzenia, które może drogo kosztować, jeśli nie są na wolności.
Wymagają one terenu z mocnym ogrodzeniem. Są to bardzo silne zwierzęta gospodarskie i mogą uciekać.

 

6. Krowy

Krowy są dużymi zwierzętami, dlatego wymagają dużej ilości miejsca. Jedna krowa musi wypasać się na terenie wokół akra. Musisz więc mieć co najmniej 2 akry do wypasu, abyś mógł rotować pastwiska. Top 10 ras bydła mlecznego. Są one doskonałym źródłem mleka i mięsa. Ze względu na ilość miejsca, które zajmują, krowa nie nadaje się dla każdego.

Posiadanie krowy wiąże się również z dużymi zagrożeniami. Są to duże zwierzęta i jeśli nie jesteś przyzwyczajony do obchodzenia się z nimi, mogą cię poważnie zranić. Potrzebują dużego źródła wody, stodoły z dużą ilością siana do karmienia w zimie i cienia na gorące letnie dni, kiedy są na pastwiskach.

 

7. Pszczoły miodne – zwierzęta hodowlane

 

Pszczoły

Chociaż większość ludzi jakoś nie myśli o trzymaniu pszczół na swoim podwórku, to w rzeczywistości są to piękne stworzenia i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Pszczoły , pszczoła miodna – co powinieneś wiedzieć o pszczołach. Na początek potrzebne są skrzynki na ule i małe źródło wody, gdzie będą mogły odpoczywać i pić. Ich źródłem wody mogą być pojniki dla ptaków z małymi kamieniami, które zapobiegną stępieniu, lub coś w rodzaju oczka wodnego. Daj pszczołom przestrzeń i spokój, a będziesz miał wolny miód.

 

Trzymanie zwierząt w gospodarstwie lub na podwórku jest przydatne, a jeśli masz dzieci, z pewnością dowiedzą się więcej o zwierzętach. Jak pszczoły się komunikują? To okazja do edukacji w zakresie hodowli własnej żywności tuż przy swoim podwórku.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button