Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta na c 7 zwierząt na literę c

Zwierzęta na c 7 zwierząt na literę c. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę c? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę c. Zwierzęta na c i coś o nich .

 

Zwierzęta na c

 

zwierzęta na c

 

  • czapka
  • cyweta
  • Chibik
  • Cihlasoma
  • pielęgnica
  • cykada
  • zakładka

 

1) Cap Zwierzęta na c

 

Cap Zwierzęta na c

 

Koza domowa jest gatunkiem lub podgatunkiem z rodzaju Capra.

Samica koziołka, samiec czapraka, wykastrowany samiec snappera i dziecko koziołka. Okres od zapłodnienia do porodu to zakotwiczenie, poród nazywany jest również okotarowaniem. Okres produkcji mleka nazywany jest laktacją. 

W słowackim rolnictwie jest to mniej ważny inwentarz, jego hodowla jest w większości przypadków tylko uzupełniającą gałęzią produkcji zwierzęcej. Hodowla kóz jest bardziej rozpowszechniona przez mniejszych hodowców lub osoby prywatne. Koza dostarcza cennego mleka, mięsa, skóry, rogu.

 

2. Civet 

 

Cyweta .

 

Cywety to podrodzina małych drapieżników z rodziny cywetowatych, charakteryzująca się długim smukłym ciałem z wydłużoną głową, spiczastym pyskiem i długim krzaczastym ogonem; niektóre gatunki mają chowane pazury. Podrodzina cywet obejmuje kilka rodzajów cywet i genetów, z których rodzaje Poiana i Genetta można umieścić we własnej podrodzinie Genettinae.1 Jest to starożytna forma bestii.

Cywety są szeroko rozpowszechnione od Azji przez Afrykę do południowej Europy. Żywią się owadami i owocami tropikalnymi, w tym owocami kawowca. Zbieracze w lasach deszczowych szukają ich odchodów, z których zbierają ziarna kawy. Dzięki właściwościom ich przewodu pokarmowego, po przejściu przez niego pozostają nienaruszone. Ziarna te są następnie wykorzystywane do produkcji podobno najlepszej i najdroższej kawy na świecie – Kopi Luwak.

Większość cywet ma w drogach rodnych gruczoły zapachowe, które wydzielają ostrą substancję zapachową zwaną cywetą, która w przeszłości była wykorzystywana w przemyśle perfumeryjnym.

 

3. Cíbik Zwierzęta na c

 

Cíbik Zwierzęta na c

Cieciorka pospolita lub cieciorka zwyczajna to gatunek rośliny z rodziny kulistych. Zamieszkuje niziny z niską roślinnością palearktyczną. Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Zasobów Naturalnych, czajka pospolita jest gatunkiem bliskim zagrożenia, ogólny trend populacyjny jest spadkowy, a populacja w Europie zmniejsza się nieznacznie od 1980 roku – wynika z wyników projektu Pan-European Common Bird Monitoring Scheme, realizowanego w 21 krajach. Zwierzęta na c. Potwierdzają to najnowsze wyniki badań, które przewidują spadek o 30-49% w ciągu kilku pokoleń (27 lat). Zgodnie z wynikami zimowego spisu, w latach 1988-2012 nastąpił silny spadek liczebności w Europie i Azji Zachodniej. Brak aktualnych danych z pozostałej części jego rozszerzenia zasięgu.

 

4. Cihlasoma 

 

Cihlazoma .

Cichociemni uważani są za potencjalnie agresywnych, zwłaszcza w sezonie lęgowym, ale niektóre gatunki mają tendencję do bycia pokojowymi. Z tego powodu, a także biorąc pod uwagę wielkość ich ciała i potrzebę strefowania wielkości i terenu, trzymanie tych wspaniałych pielęgnic w dużych do bardzo dużych – co najmniej 200 litrów dla mniejszych gatunków – jest konieczne.

Cichlazaki są wszystkożerne. Samica jest mniejsza od samca. Są gatunkiem litofilnym i składają jaja na stałym podłożu, które tworzy płaski kamień.  Zwierzęta na c. Podczas zalotów i przygotowania do rozrodu samiec najpierw oczyszcza podłoże, do którego przyciąga samicę. W niektórych przypadkach oczyszcza kilka podłoży, zanim zdecyduje, na którym samica złoży jaja, które następnie zapładnia. Jajeczkowanie w pierwszym etapie rozrodu odbywa się ze stosunkowo długimi przerwami, które stają się coraz krótsze i dłuższe pod koniec tarła. Jeśli samica złoży jaja, samiec przebywa w bliskiej odległości od tarliska i strzeże go. Następnie samica przejmuje pilnowanie, a samiec zapładnia jaja. W niektórych przypadkach owulacja odbywa się nawet w ten sposób, że samica składa jaja, a samiec natychmiast je zapładnia.

 

Może zainteresują Cię:

Zwierzęta na literę A 23 zwierzęta na literę a

Zwierzęta na literę b 21 zwierząt na literę b

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

 

5. Cichlida Zwierzęta na c

 

Cichlida Zwierzęta na c

 

Cichlidy to bardzo popularna, dosłownie popularna, rodzina ryb hodowanych w opiece nad człowiekiem. Ich ciała są na ogół wytrzymałe, a dzięki szczękom pełnym zębów mają dobry apetyt. Rozmiar wynosi od 25 mm do 650 mm, a waga od 4 do 5 kg . Największe gatunki znajdujące się pod opieką człowieka osiągają od 20 do 30 cm długości, ale wiele z nich, zwłaszcza południowoamerykańskich, dorasta maksymalnie do 10 cm długości.

Cichlidy mają reputację ryb złośliwych, które niszczą sprzęt akwariowy i atakują innych mieszkańców zbiornika. Opinia ta powstała z braku znajomości ich etologii, gdy pierwsze gatunki z tej rodziny były hodowane pod opieką człowieka, i utrzymuje się do dziś.

 

6. Cykady Zwierzęta na c

 

Cykady Zwierzęta na c

 

Cykady to nadrodzina owadów należących dawniej do jednoskrzydłych, obecnie umieszczonych w rzędzie Hemiptera.

Charakterystyka
Dorosły osobnik ma około 2-5 cm długości, ale niektóre gatunki tropikalne osiągają długość do 15 cm. Cykady mają bardzo duże oczy, które znajdują się osobno po bokach głowy, plus trzy małe oczy umieszczone nad nimi. Inne cechy to stosunkowo krótkie antenki i blanszowane skrzydła. Pustynne cykady są też jednymi z niewielu, które potrafią się chłodzić pocąc się. Zwierzęta na c, Samce wydają charakterystyczny głośny świergot za pomocą błony na grzbiecie. Jest to najgłośniejszy członek królestwa owadów. Cykady występują również na morzu.

Cykady potrafią emitować głośność do 120 decybeli, co jest granicznie bolesne dla ludzkiego słuchu.

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button