Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta z literą l – 21 zwierząt z literą l

Zwierzęta na literę l 21 zwierząt na literę l. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę l? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę l. Zwierzęta na l i coś o nich.

Zwierzęta na l

 

zwierzęta na l

 

1. los na loterię
2. loris
3. lis
4. lori
5. autor listów
6. naparstnica
7. vixen
8. piwo jasne
9. lwica
10. lew
11. stewardesa
12. błyszczyk
13. lampart
14. leniwy spacer
15. lemur
16. iguana
17. połknięcie
18. łasica
19) langur
20. lama
21. łabędź

 

1. los na loterię

 

los

 

Łoś (w Ameryce Północnej) lub łoś (w Eurazji) (Alces alces) należy do podrodziny jeleniowatych z Nowego Świata i jest największym i najcięższym żyjącym gatunkiem z rodziny jeleniowatych. Większość dorosłych samców łosi ma charakterystyczne szerokie, palmowe („otwarte”) poroże; większość innych członków rodziny jeleniowatych ma poroże o układzie dendrytycznym („gałązkowym”). Zwierzęta na l. Łoś zamieszkuje zazwyczaj lasy borealne oraz liściaste i mieszane lasy umiarkowane półkuli północnej w klimacie od umiarkowanego do subarktycznego.

 

Polowania i inne działania człowieka spowodowały, że zasięg łosia z czasem się skurczył. Został on ponownie wprowadzony do niektórych swoich pierwotnych siedlisk. Obecnie największe ilości łosi występują w Kanadzie, na Alasce, w Nowej Anglii (Maine ma ich najwięcej spośród 48 dolnych stanów), w stanie Nowy Jork, w Fennoskandii, w krajach bałtyckich, w Polsce, Kazachstanie i Rosji. Przetłuszczające się włosy : 5 domowych sposobów.

 

2. lis

 

lis

 

Lisy są zazwyczaj mniejsze niż niektórzy inni członkowie rodziny psowatych, tacy jak wilki i szakale, podczas gdy mogą być większe niż niektórzy członkowie tej rodziny, tacy jak psy szopskie. Zwierzęta na l. U największego gatunku, lisa rdzawego, samce ważą średnio od 4,1 do 8,7 kg, natomiast najmniejszy gatunek, lis rdzawy, waży zaledwie od 0,7 do 1,6 kg.

 

Typowe cechy lisa to trójkątna twarz, spiczaste uszy, wydłużony rostrum i krzaczasty ogon. Są digitigrade (co oznacza, że chodzą na palcach). W przeciwieństwie do większości członków rodziny psowatych, lisy posiadają częściowo chowane pazury[9]. Wibrysy lub trzepaczki lisa są czarne. Broda na pysku, zwana mystacial vibrissae, ma średnio 100-110 milimetrów długości, podczas gdy brody wszędzie indziej na głowie są średnio krótsze. Trzepaczki (carpal vibrissae) znajdują się również na kończynach przednich i mają średnio 40 mm długości, skierowane są w dół i do tyłu. Inne cechy fizyczne różnią się w zależności od siedliska i znaczenia adaptacyjnego. Psy stróżujące : 10 najlepszych ras psów do stróżowania.

 

3. lion cub – Zwierzęta na l.

 

  lion cub - Zwierzęta na l

 

Tamaryna złocista zawdzięcza swoją nazwę jaskrawej, czerwono-pomarańczowej sierści i bardzo długim włosom wokół twarzy i uszu, które nadają jej charakterystyczną grzywę. Jego twarz jest ciemna i pozbawiona włosów. Jasnopomarańczowa sierść tego gatunku nie zawiera karotenoidów, które normalnie w naturze wytwarzają jaskrawe pomarańczowe kolory.” Tamaryna złocista jest największą z tamaryn z rodzaju Callitrichines. Zwierzęta na l.  Zazwyczaj mierzy on około 261 mm i waży około 620 g. Nie ma prawie żadnej różnicy w wielkości między samcami i samicami. Podobnie jak wszystkie małpy z Nowego Świata, tamaryna złota ma tegulae, czyli pazury przypominające szpony, zamiast ungulae, czyli płaskich paznokci, występujących u wszystkich innych naczelnych, w tym ludzi. Tegulae pozwalają tamarynom przylgnąć do boków pni drzew. Potrafią też poruszać się czworonożnie po niewielkich gałęziach, czy to chodząc, biegając, skacząc, czy też zrywając się do lotu.” Dzięki temu jego lokomocja przypomina bardziej wiewiórkę niż naczelnego.

 

4. lew – Zwierzęta na l

 

Lew - Zwierzęta na l.

 

Lew (Panthera leo) to duży kot z rodzaju Panthera, pochodzący z Afryki i Indii. Ma muskularne ciało z głęboką klatką piersiową, krótką, zaokrągloną głowę, okrągłe uszy i kępkę włosów na końcu ogona. Jest dymorficzny płciowo; dorosłe samce lwów są większe od samic i mają charakterystyczną grzywę. Jest to gatunek społeczny, który tworzy grupy zwane puma. Lwia duma składa się z kilku dorosłych samców, spokrewnionych samic i młodych. Grupy samic lwów zwykle polują razem, polując głównie na duże zwierzęta kopytne. Lew jest drapieżnikiem wierzchołkowym i kluczowym; chociaż niektóre lwy padają w razie potrzeby i były znane z polowania na ludzi, gatunek ten zazwyczaj nie poluje.

 

Lew zamieszkuje łąki, sawanny i zarośla. Zwykle jest bardziej dzienny niż inne dzikie koty, ale gdy jest ścigany, dostosowuje się do aktywności w nocy i o zmierzchu. W okresie neolitu lew występował w całej Afryce, południowo-wschodniej Europie, na Kaukazie oraz w zachodniej i południowej Azji, ale jego populacja została zredukowana do fragmentarycznych populacji w Afryce Subsaharyjskiej i pojedynczej populacji w Indiach Zachodnich. Od 1996 r. figuruje na Czerwonej Liście IUCN jako zagrożony, ponieważ populacje w krajach afrykańskich zmniejszyły się od początku lat 90. 20s. wieku zmniejszyły się o około 43%. Populacje lwów są niezrównoważone poza wyznaczonymi obszarami chronionymi. Choć przyczyna spadku liczebności nie jest do końca poznana, największe obawy budzi utrata siedlisk i konflikty z ludźmi. Największe rasy curs.

 

5. leopard – Zwierzęta na l

 

Leopard - Zwierzęta na l

 

 Zwierzęta na l. Plamy bledną w kierunku białego podbrzusza oraz wewnętrznej i dolnej części nóg. Rozety są okrągłe w populacjach lampartów wschodnioafrykańskich, kwadratowe w populacjach południowoafrykańskich i zwykle większe w populacjach azjatyckich. Płaszcz ma tendencję do bycia szarym w chłodniejszym klimacie i ciemnozłotym w siedliskach lasów deszczowych. Wzór rozetek jest unikalny dla każdego osobnika. Uważa się, że wzór ten jest przystosowaniem do gęstej roślinności z plamistymi cieniami, gdzie służy jako kamuflaż.

Ogon biało zakończony ma długość około 60-100 cm, od spodu jest biały i ma plamy, które tworzą niepełne pasma w kierunku końca ogona. Jego płaszcz ma tendencję do wydłużania się w chłodniejszym klimacie.  Rozety lamparta różnią się od rozet jaguara (Panthera onca), które są ciemniejsze i z mniejszymi plamkami w środku.

 

6. lama – Zwierzęta na l

 

Llama - Zwierzęta na l.

 

Dorosła lama może osiągnąć wysokość od 1,7 do 1,8 m na czubku głowy i może ważyć od 130 do 272 kg. Po urodzeniu dziecko lamy (zwane cria) może ważyć od 9 do 14 kg. Lamy żyją zazwyczaj od 15 do 25 lat, a niektóre osobniki dożywają 30 lat lub więcej. Top 10 Największych fighterów wszech czasów.

 

 W szczęce, ściśnięty, ostry, spiczasty, lancetowaty siekacz w pobliżu tylnego brzegu przedszczękowego, po którym, przynajmniej u samców, następuje umiarkowany, spiczasty, zakrzywiony prawy kieł w przedniej części szczęki; odizolowany kieł przedtrzonowy, który występuje u wielbłądów, jest nieobecny. Zwierzęta na l. W dolnej szczęce trzy siekacze są długie, spiczaste i wystające; zewnętrzne są najmniejsze. Po nich następują zakrzywione, wyprostowane kły, a następnie odizolowane małe i często liściaste proste stożkowe przedtrzonowce; następnie ciągła seria jednego przedtrzonowca i trzech trzonowców, które różnią się od trzonowców Camelus posiadaniem małego dodatkowego słupka na przedniej zewnętrznej krawędzi.

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button