Atrakcje

Top 10 największych fighterów wszech czasów

 

W całej historii ludzkości miały miejsce niezliczone konflikty i wojny o władzę, ziemię i zasoby. Dlatego kto miał armię , dobrą strategię i broń mógł łatwo wygrać każdą wojnę .Byli królowie , wierzyciele i wojownicy , którzy dzięki swoim zasługom i waleczności są pamiętani do dziś . Poznaj nasz ranking top 10 najlepszych wojowników historii .Wielu z nich jest tematem filmu opartego na prawdziwych wydarzeniach . Lista największych wojowników wszech czasów :

 

10. Richard I. Lionheart

 

Richard I. Lionheart

 

Nasza lista 10 największych wojowników wszech czasów zaczyna się od człowieka o imieniu Lionheart , był on królem Anglii przez dziesięć lat i jednym z największych wojowników swojej ery. Rządził w Normandii, Anjou, Cyprze, Bretanii, Gaskonii, Akwitanii i Nantes. Ryszard I jest jednym z rzadkich królów angielskich, którzy są znani raczej przez swój przydomek niż imię . Za wyjątkową odwagę i strategie wojenne otrzymał przydomek Coeur de Leon lub Lionheart . Zaczął dowodzić własną armią, gdy miał zaledwie 16 lat. Lionheart stał się głównym chrześcijańskim przywódcą przeciwko Saladynowi. Kiedy jednak zrozumiał, że nie będzie w stanie zdobyć Jerozolimy, nawet jeśli ją zdobędzie, podpisał z Saladynem traktat pokojowy i wrócił do Francji.

 

9. Saladin

 

Saladin

 

W świecie zachodnim Saladyn jest często przedstawiany jako czarny charakter trzeciej krucjaty, ale na Bliskim Wschodzie kurdyjski sułtan jest celebrowany jako bohater, który rozgromił europejskich krzyżowców i zwrócił Jerozolimę w ręce muzułmanów. Saladyn, który urodził się jako zwykły człowiek w 1138 roku w Mezopotamii, założył dynastię Ayyubów i w 1175 roku został pierwszym sułtanem Egiptu i Syrii. Uczył go jego wuj, Asad al-Din Shirkuh. Na początku swojej kariery wojskowej Saladyn dołączył do sił arabskich. Nawet po przejęciu władzy Saladyn osobiście prowadził wszystkie większe kampanie wojskowe. Przed śmiercią w 1193 roku hojny sułtan rozdał większość swojego majątku ubogim.

 

8. Musashi Miyamoto

 

Musashi Miyamoto

 

Ten urodzony w 1584 roku samurajski czarodziej jest bez wątpienia jednym z największych wojowników, jacy kiedykolwiek chodzili po Ziemi. Musashi po śmierci ojca został wychowany i wyszkolony przez swojego wuja. Zanim skończył 13 lat, podróżował po Japonii, rzucając wyzwanie najlepszym szermierzom tamtych czasów. Sam ojciec Miyamoto był wyszkolonym szermierzem i wojownikiem . Miyamoto w swoim życiu wygrał ponad 60 walk i nigdy nie poniósł porażki. Podobno zginął z kijem w jednej ręce i mieczem w drugiej. Stworzył on technikę nitoryu, w której walczy się dwoma mieczami.

 

7. Atila

 

attila the Hun

 

Attyla był przywódcą grupy barbarzyńców zwanych Hunami w latach 434 – 453. Bały się go nawet wielkie imperia wschodnio- i zachodniorzymskie. U szczytu kariery imperium Attyli rozciągało się od Renu do Uralu, przez Dunaj do Bałtyku. Przekroczył Ren, by najechać Galię (Francję) i spustoszył znaczną część Włoch. Został pokonany przez Cesarstwo Rzymskie i zmarł w 453 roku.

 

6. Spartakus

 

historia spartakusa

 

Spartakus, urodzony w 109 roku p.n.e. w Tracji, był gladiatorem, który zbuntował się przeciwko Imperium Rzymskiemu. Kiedy Rzym był w stanie wojny z Niemcami, postanowił opuścić armię zamiast walczyć z Niemcami. Cesarstwo nie było zadowolone z jego decyzji, więc został pojmany i sprzedany w niewolę. Ze względu na swoją siłę, awanturnicze ciało i zdolność do walki został sprzedany jako gladiator. Spartakus i jego zwolennicy kontynuowali budowę armii niewolników i w końcu mieli armię liczącą 90 000 osób. Jest jednym z największych wojowników nie tylko ze względu na swoją siłę i umiejętności wojenne, ale także odwagę i współczucie. Zginął w walce w 71 roku p.n.e. Dlatego z pewnością należy do listy Największych Wojowników Wszechczasów.

 

5. Słońce-c’

 

Sun-c- Najwięksi wojownicy wszech czasów

 

Wszyscy czytaliśmy lub słyszeliśmy o
książka „Sztuka wojny
napisany przez Sun Tzu w 5. wiek p.n.e. Starożytny chiński generał jest czczony za swoją strategię wojskową, sztuki walki i filozofię. Jest znany z tego, że zamienił królewskie konkubiny w potężną siłę militarną. Kultowa książka Sun Tzu przez wieki wpływała na strategie wojskowe nie tylko azjatyckich władców, ale także Henry’ego Kissingera, Napoleona i wielu zachodnich przywódców.

 

4) Gajusz Juliusz Cezar

 

Gajusz Juliusz Cezar Najwięksi wojownicy wszech czasów

 

Juliusz Cezar był prawdopodobnie największym generałem w historii Rzymu. Wygrał wiele bitew w Brytanii, Niemczech i Galii (Francja) i udokumentował swoje przygody wojenne. Doszedł do władzy jako kwestor i pretor, a następnie został konsulem i prokonsulem. Senat nie był zachwycony jego władzą i wpływami i poprosił Cezara o rozwiązanie jego sił. Nie poddał się jednak i ostatecznie został królem w 44 roku p.n.e. dyktator Rzymu.

 

3. Hannibal Barkas

 

Hannibal Barkas Najwięksi wojownicy wszech czasów

Hannibal Barkas był uważany za największego wroga Rzymu. Dowodził siłami kartagińskimi w II wojnie punickiej. Barkas jest często określany jako ojciec strategii wojskowej. Przekroczył Alpy z 37 słoniami bojowymi i 46 tys. żołnierzy. Po wkroczeniu na terytorium rzymskie oblegał Rzymian przez ponad dziesięć lat. Barkas zniszczył setki miast i wygrał wiele bitew, aż został pokonany przez Scipio w bitwie pod Zamą. Scipio zmusił go do podpisania traktatu pokojowego w 201 roku p.n.e.

 

2. Leónidas I.

 

Leónidas I. Sparta Najwięksi wojownicy wszech czasów

 

Leonidas, odważny, miał 17 lat. król Sparty z linii Agiad. Jego wczesne lata nie są dobrze udokumentowane, ale mówi się, że jest bezpośrednim potomkiem Heraklesa. Leonidas jest najbardziej znany ze swoich heroicznych przygód wojskowych w bitwie pod Termopilami podczas drugiej inwazji perskiej w 480 r. p.n.e. Perski król Dariusz próbował podbić Grecję przez prawie dziesięć lat. Gdy król Dariusz zmarł, jego syn Kserkses nadal dowodził armią perską. Leonidas próbował zatrzymać armię Kserksesa na przełęczy Termopile z 7000 żołnierzy, w tym 300 Spartanami, którzy tworzyli jego osobistą gwardię. Gdy część żołnierzy Leonidasa zdradziła go, ten odesłał większość swoich żołnierzy, zatrzymując tylko 300 Spartan. Reszta to już historia!

 

1. Aleksander Wielki

 

Aleksander Wielki Najwięksi wojownicy wszech czasów

 

Aleksander Wielki jest prawdopodobnie największym wojownikiem wszech czasów. Był królem Macedonii w latach 336 p.n.e. do 336 n.e. A 323 P.N.E. Jego imperium rozciągało się od Grecji po Indie i podbiło Persję, Syrię, Bałkany, Egipt i wiele innych obszarów. Znaczną część swoich wczesnych lat spędził pod okiem Arystotelesa. Aleksander Wielki walczył na froncie w prawie każdej bitwie. Planował również inwazję na Arabię, ale zachorował i zmarł w 323 r. p.n.e.

To najwięksi wojownicy wszech czasów. W historii starożytnej i współczesnej jest wielu innych, np. Czyngis-chan, hrabia Roland, Vercingetorix , Marcus Cassius Scaeva i
Wilhelm Zdobywca
wszystkich, którzy są również pamiętani za zasługi i poświęcenie wojskowe .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button