Atrakcje

Mark Zuckerberg startuje w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych

Mark Zuckerberg startuje na prezydenta USA .Wybory są 3.11.2020 .  Czy temu młodemu miliarderowi się uda ? Mark jest amerykańskim przedsiębiorcą i programistą. Podczas studiów na Uniwersytecie Harvarda współtworzył wraz z Dustinem Moskovitzem, Eduardo Saverinem i Chrisem Hughesem portal społecznościowy Facebook. Obecnie pełni funkcję jej dyrektora generalnego (Chief Executive Officer). Jest jednym z najmłodszych miliarderów, a zarazem najbogatszych ludzi na świecie. Swoje 5% udziałów w Facebooku sprzedał Microsoftowi za 240 mln dolarów.

Mark Zuckerberg prezydent USA
Urodził się w miasteczku Dobbs Ferry. W szkole średniej wymyślił i zbudował inteligentny odtwarzacz MP3 ze swoim przyjacielem Adamem D’Angelo.Po ukończeniu szkoły średniej Mark udał się na Uniwersytet Harvarda, gdzie studiował programowanie. Stworzył wiele serwisów opartych na sieciach społecznościowych.

Do stworzenia Facebooka zainspirowała ich szkolna gazetka, w której na co najmniej jednej stronie zapisane były nazwiska uczniów, ich zdjęcia, podpisy i informacje. Jeden z nich, Facebook, był tylko dla studentów jego uczelni. Aby go stworzyć, musiał jednak włamać się do szkolnej bazy danych, co wylądowało przed komisją dyscyplinarną.

Jego najbardziej znany i udany projekt nosi nazwę Facebook. Jest to sieć społecznościowa, która ułatwia łączenie się ze znajomymi, wymianę i udostępnianie zdjęć i filmów, zawieranie nowych znajomości, wyrażanie opinii poprzez dodawanie do grup lub może być również wykorzystywana jako reklama lub do poszukiwania pracy, przy czym informacje o każdym rejestrującym się pomagają pracodawcy w znalezieniu odpowiedniego pracownika.

najlepsza seria

Facebook posiada również między innymi gry, czat i inne funkcje. Sam Mark twierdzi, że zaprogramowanie kodu źródłowego zajęło mu zaledwie dwa tygodnie. Jego projekt zyskał błyskawiczną popularność na całej uczelni. W ciągu dwóch tygodni korzystała z niego połowa uczniów. Dlatego rozprzestrzeniła się najpierw na Stanford i Yale, a wkrótce na całe Stany Zjednoczone.

mark zuckerberg facebook

Latem 2004 roku postanowił opuścić szkołę i wraz z przyjacielem wynajął mały dom w Kalifornii. Później zauważył go Peter Thiel, współzałożyciel PayPal, i został pierwszym dużym inwestorem Zuckerberga.

W 2006 roku otrzymał wiele ofert kupna Facebooka, ale wszystkie odrzucił, bo miał wobec niego wielkie plany. Chciał zrobić ze strony dla studentów college’u serwis społecznościowy dla wszystkich. Jego wizja się powiodła i obecnie może pochwalić się ponad 3 miliardami użytkowników.

Sieć społeczna

sieć społeczna


The Social Network to dramat z 2010 roku opowiadający o założeniu Facebooka i wynikających z tego procesach sądowych. Film wyreżyserował David Fincher, a w rolach głównych wystąpili Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, Justin Timberlake, Brenda Song, Armie Hammer, Max Minghella, Rashida Jones i Rooney Mara.

film sieci społecznościowej

Aaron Sorkin napisał scenariusz na podstawie książki Bena Mezricha z 2009 roku „The Accidental Billionaires”. Sorkin odegrał też niewielką rolę jako ewentualny inwestor. Nikt z pracowników Facebooka, w tym założyciel Mark Zuckerberg, nie był zaangażowany w film, choć Eduardo Saverin był konsultantem historii Mezricha. Film został wydany w USA przez Columbia Pictures 1. Październik 2010, wszedł do słowackich kin 4. Listopad 2010 r.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button