Atrakcje

Zasady gry w pokera – Poker od podstaw

Zasady gry w pokera – Poker od początku. Już w 16. wieku, Niemcy grali w grę blefującą zwaną „Pochen”. Później rozwinęła się we francuską wersję zwaną „Poque”, która ostatecznie trafiła do Nowego Orleanu i była grana na łodziach rzecznych pływających po Missisipi.

 

Zasady gry w pokera

 

Zasady gry w pokera

 

 

V 30. 19 lat. wieku, gra została jeszcze bardziej udoskonalona i stała się znana jako poker. Podczas wojny secesyjnej dodano kluczową zasadę dotyczącą dobierania kart w celu ulepszenia ręki. Mniej więcej w tym samym czasie pojawiła się jego odmiana – Stud Poker. Istnieją setki wersji pokera, a gra toczy się nie tylko w prywatnych domach, ale także w niezliczonych poker roomach w znanych kasynach. W pokera można grać towarzysko za grosze lub zapałki, albo profesjonalnie za tysiące dolarów.

 

W pokerze jest dużo szczęścia, ale gra wymaga również niesamowitych umiejętności, a każdy gracz jest panem swojego losu.

 

PACK – Liczba kart do pokera

 

PACK - Liczba kart do pokera

Używana jest standardowa talia 52 kart, czasami z jednym lub dwoma jokerami. Poker jest grą jednokartkową, ale obecnie praktycznie wszystkie gry rozgrywane w klubach i wśród najlepszych graczy wykorzystują dwie talie kontrastujących ze sobą kolorów, aby przyspieszyć grę. Liczenie kart do pokera. Podczas gdy jedna paczka jest rozdawana, druga jest mieszana i przygotowywana do następnej dystrybucji. Procedura dla dwóch talii jest następująca: w trakcie rozdawania kart, poprzedni rozdający zbiera wszystkie karty z rozdanej przez siebie talii, tasuje je i umieszcza po lewej stronie. Kiedy nadchodzi czas na kolejną transakcję, potasowany pakiet jest przekazywany kolejnemu dealerowi. W wielu grach, w których używane są dwie talie, lewy przeciwnik krupiera dzieli talię zamiast prawej ręki krupiera.

 

W grze klubowej, zwyczajem jest częste wymienianie kart i pozwalanie każdemu graczowi na żądanie nowych kart, kiedy tylko zechce. W przypadku wprowadzenia nowych kart, obie talie są wymieniane, a pieczęć i celofanowe opakowanie na nowych taliach należy zerwać w pełnym świetle wszystkich graczy.

 

WARTOŚCI KART/OCENA

Chociaż poker jest rozgrywany w niezliczonych formach, gracz, który rozumie wartości kart pokerowych i zasady obstawiania, może z łatwością grać w każdy rodzaj pokera. Z wyjątkiem kilku wersji gry, ręka w pokerze składa się z pięciu kart. Różne kombinacje układów pokerowych są w kolejności od pięciu takich samych (najwyższa wartość) do żadnej pary lub niczego (najniższa wartość):

 

Jest to najwyższa możliwa kombinacja i może wystąpić tylko w grach, w których przynajmniej jedna karta jest dzika, np. joker, dwa jednookie Walety lub cztery jelenie. Przykładem pięciu takich kart są cztery dziesiątki i jedna dzika karta lub dwie damy i trzy dzikie karty.

 

Poker 

 

 

 • Straight Flush – Jest to najwyższy możliwy układ, gdy używana jest tylko standardowa talia i nie ma dzikich kart. Strit składa się z pięciu kart w tym samym kolorze w rzędzie, na przykład 10, 9, 8, 7, 6 kier. Najwyższy strit to A, K, Q, J i 10 tego samego koloru, a ta kombinacja ma specjalną nazwę: royal flush lub royal straight. Szanse na trafienie tego układu wynoszą 1 na prawie 650 000.
 • Czwórka – jest kolejną najwyższą kombinacją i znajduje się tuż pod prostą. Przykładem mogą być cztery asy lub cztery trójki. Nie ma znaczenia, jaka jest piąta, niedopasowana karta.
 • Full House – Ten kolorowy układ składa się z trzech kart jednej rangi i dwóch kart innej rangi, np. trzy 8 i dwie 4 lub trzy asy i dwie 6.
 • Kolor – Pięć kart w tym samym kolorze, ale nie wszystkie w rzędzie, to kolor. Przykładami są Q, 10, 7, 6 i 2 trefl.
 • Strit – Pięć kart w rzędzie, ale nie wszystkie w tym samym kolorze, to strit. Przykłady to 9♥, 8♣, 7♠, 6♦, 5♥.
 • Three of a Kind – Ta kombinacja zawiera trzy karty tej samej rangi i dwie inne karty, każda innej rangi, np. trzy z rodzaju, siódemka i czwórka.

 

Opcje

 

 • Dwie pary – Ten układ zawiera parę jednej rangi i inną parę innej rangi, plus piątą kartę innej rangi, na przykład Q, Q, 7, 7, 4.
 • One Pair – Ta częsta kombinacja zawiera tylko jedną parę, a pozostałe trzy karty mają różne wartości. Przykładem jest 10, 10, K, 4, 3.
 • Brak pary – Ta bardzo częsta kombinacja zawiera „nic”. Żadna z pięciu kart nie jest sparowana, ani też wszystkie pięć kart nie ma tego samego koloru lub następnej rangi. Jeśli więcej niż jeden gracz nie ma pary, ręce są klasyfikowane według najwyższej karty, jaką zawiera każda ręka, więc ręka z asem bije rękę z królem, itd.
 • Kombinacje pokerowe – wszystko co powinieneś wiedzieć

Dwie ręce, które są takie same, karta po karcie, są równe, ponieważ kolory nie mają względnej wartości w pokerze. W tym przypadku remisujący gracze dzielą pulę. Zasady gry w pokera. Zauważ, że jeśli dwie ręce zawierają tę samą wysoką parę, to kolejność następnych kart w ręce decyduje o tym, która z nich wygra. Na przykład: 9, 9, 7, 4, 2 bije 9, 9, 5, 3, 2. Podobnie piąta karta decydowałaby o kolejności dwóch układów zawierających identyczne pary. Na przykład Q, Q, 6, 6, J bije Q, Q, 6, 6, 10.

 

BETTING – Zasady układów pokerowych

 

BETTING - Zasady układów pokerowych

Zasady rozdawania w pokerze. Zakłady są kluczem do pokera, ponieważ gra jest w zasadzie grą o zarządzanie żetonami.

Podczas każdej ręki pokera, będzie jeden lub więcej interwałów licytacji, w których gracze mają możliwość obstawiania kart. Minimalizacja strat w przypadku złych rąk i maksymalizacja wygranych w przypadku dobrych rąk jest podstawową umiejętnością, której wymaga poker.

 

Przed rozdaniem kart, zasady gry w Pokera mogą wymagać od każdego gracza dokonania wstępnego depozytu, zwanego „ante”, w wysokości jednego lub więcej żetonów do puli na początek.

 

Każdy interwał zakładów lub runda rozpoczyna się, gdy gracz stawia kolejno jeden lub więcej żetonów. Każdy gracz po lewej stronie musi albo „sprawdzić” zakład, wrzucając taką samą liczbę żetonów do puli, albo „podbić”, co oznacza, że gracz wrzuca więcej żetonów niż potrzeba do sprawdzenia, albo „spasować”, co oznacza, że gracz nie wrzuca żadnych żetonów do puli, spasuje swoją rękę i jest wyłączony z licytacji do następnego rozdania.

 

Kiedy gracz spasuje, traci wszystkie żetony, które włożył do puli. Jeśli gracz nie chce włożyć do puli przynajmniej tyle samo żetonów, co każdy poprzedni gracz, musi się wycofać. Jak grać w pokera – 10 wskazówek jak grać

 

Interwał zakładu

 

Przerwa w obstawianiu kończy się, gdy zakłady są równe – to znaczy, że każdy gracz albo włożył dokładnie tyle samo żetonów, co jego poprzednicy, albo się wywalił. Zazwyczaj są dwa lub więcej przedziałów zakładów dla każdej ręki pokera. Po ostatniej przerwie następuje „showdown”, czyli każdy gracz, który pozostał, pokazuje swoje karty zakryte na stole. Najlepszy układ pokerowy trafi do puli.

 

Jeśli gracz postawi lub podniesie zakład, którego żaden inny gracz nie zapłaci, wygrywa pulę bez pokazywania swoich kart. Tak więc w pokerze istnieje element blefu, a najlepsza kombinacja kart nie zawsze może wygrać pulę! Blefowanie jest jednym z głównych powodów, dla których poker jest tak popularny.

 

Jeśli gracz chce pozostać w grze bez obstawiania, „sprawdza”. Oznacza to w zasadzie, że gracz stawia „zakład na nic”. Gracz może sprawdzić, pod warunkiem, że nikt nie postawił przed nim zakładu w przerwie w licytacji. Jeśli inny gracz wniósł zakład, nie może sprawdzić, ale musi przynajmniej sprawdzić lub poddać się. Gracz sprawdzający może podbić zakład wniesiony przez drugiego gracza. Praktyka ta nazywana jest „sandbaggingiem”, który jest dozwolony, chyba że z góry ustalono, że praktyka ta jest zabroniona. Jeśli wszyscy gracze sprawdzą podczas rundy gry, przerwa w licytacji kończy się, a wszyscy gracze pozostający w puli pozostają w grze.

 

W każdej rundzie zakładów, zgodnie z zasadami gry, jeden gracz zostaje wyznaczony jako pierwszy obstawiający. Kolejka do obstawiania zawsze przesuwa się w lewo, od gracza do gracza, i nikt nie może sprawdzić, postawić, ani nawet spasować, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to jego kolej. Zasady gry w pokera.

 

WIEDZIEĆ, KIEDY POSTAWIĆ

Kolejność układów pokerowych opiera się na matematyce. Im mniej prawdopodobne jest, że gracz otrzyma określoną rękę, tym wyżej się znajduje i tym bardziej prawdopodobne jest, że wygra pulę. Na przykład, gracz nie powinien oczekiwać, że otrzyma strita częściej niż raz na 65 000 rozdań, ale może oczekiwać, że otrzyma dwie pary mniej więcej raz na 21 rozdań.

 

Jeśli gracz nie planuje blefu, nie powinien stawiać zakładu bez posiadania ręki, która jego zdaniem może być najlepsza. Żaden gracz pokerowy nie może postawić inteligentnego zakładu, jeśli nie wie, co to jest dobry układ, uczciwy układ i zły układ. Przedstawiono tabelę różnych układów pokerowych oraz liczbę układów każdego z nich w talii kart.

 

KITTY

Jednomyślnie lub większością głosów gracze mogą utworzyć specjalny fundusz zwany „kitty”. Zazwyczaj kita tworzy się poprzez „krojenie” (zabieranie) jednego żetonu o niskim nominale z każdej puli, która ma więcej niż jedno podbicie. Kitty należy do wszystkich graczy po równo i jest używany do płacenia za nowe talie kart lub za jedzenie i napoje. Wszelkie żetony pozostałe na stosie na koniec gry są dzielone po równo pomiędzy graczy pozostających w grze. W przeciwieństwie do zasad obowiązujących w niektórych innych grach, takich jak Pinochle, kiedy gracz opuszcza grę w Pokera przed zakończeniem rozgrywki, nie jest uprawniony do zabrania swojej części żetonów, które stanowiły część stosu.

 

JETS

W pokera prawie zawsze gra się żetonami. W grze z udziałem siedmiu lub więcej graczy należy mieć zapas co najmniej 200 żetonów. Zazwyczaj biały żeton (lub żeton w najjaśniejszym kolorze) jest jednostką lub żetonem o najniższej wartości, wartym tyle, ile wynosi minimalne ante lub zakład; czerwony żeton (lub inny kolorowy żeton) jest wart pięć białych; a niebieski żeton (lub inny ciemny żeton) jest wart 10, 20 lub 25 białych, lub dwa, cztery lub pięć czerwonych. Na początku gry każdy gracz „kupuje” określoną liczbę żetonów. Wszyscy gracze kupują zazwyczaj taką samą ilość.

 

BANKER – Zasady gry w pokera

Jeden gracz powinien być wyznaczony jako bankier, który trzyma zapas żetonów i zapisuje, ile zostało wydanych każdemu graczowi lub ile pieniędzy gracz zapłacił za swoje żetony. Gracze nie powinni dokonywać żadnych prywatnych transakcji lub wymiany między sobą; gracz z nadmiarem żetonów może zwrócić je bankierowi i otrzymać za nie kredyt lub gotówkę, natomiast gracz, który chce mieć więcej żetonów, powinien je zdobyć tylko od bankiera.

 

LIMITY ZAKŁADÓW

Istnieją różne sposoby na ustawienie limitu zakładów. Pewien limit jest konieczny, w przeciwnym razie gracz z dużo większą ilością pieniędzy miałby lub byłby postrzegany jako mający nieuczciwą przewagę. Po ustaleniu limitu, powinien on być stały przez całą grę, chyba że gracze jednogłośnie zgodzą się na zmianę zakładów. Poniżej przedstawiono kilka popularnych systemów limitów:

 

STAŁY LIMIT – Zasady gry w pokera

Nikt nie może postawić lub podbić więcej niż określona liczba żetonów, np. dwa, pięć lub 10. Zazwyczaj limit ten zmienia się w zależności od etapu gry: jeśli w Draw Poker limit wynosi pięć przed losowaniem, to po losowaniu może wynosić dziesięć. W Stud Poker, jeżeli limit wynosi pięć w pierwszych czterech przedziałach zakładów, to w ostatnim przedziale zakładów wynosi on dziesięć (i często dziesięć, gdy gracz ma parę lub lepszą).

 

LIMIT POTU

Każdy zakład lub podbicie jest ograniczone przez liczbę żetonów w puli w danym momencie. Oznacza to, że gracz podnoszący zakład może dodać do puli liczbę żetonów potrzebną do wywołania. Jeśli w puli jest sześć żetonów i postawiono zakład o cztery żetony, to całkowita liczba żetonów wynosi 10; cztery żetony są potrzebne, aby następny gracz mógł sprawdzić, czyli 14; gracz może wtedy podbić o 14 żetonów. Ale nawet jeśli grasz do limitu puli, powinien istnieć maksymalny limit, taki jak 50 żetonów.

 

BETING STOŁOWY – Jak nauczyć się grać w pokera

 

BETING STOŁOWY - Jak nauczyć się grać w pokera

Limitem dla każdego gracza jest liczba żetonów, które gracz ma przed sobą. Jak nauczyć się grać w pokera? Jeśli gracz ma tylko 10 żetonów, nie może postawić więcej niż 10 i może sprawdzić każdy zakład innego gracza w tym zakresie. W zakładach stołowych żaden gracz nie może usunąć żetonów ze stołu ani zwrócić żetonów bankierowi, dopóki nie opuści gry. Gracz może uzupełnić swój stack, ale tylko pomiędzy zakończonym rozdaniem a rozpoczęciem kolejnego.

 

WHANGDOODLES CZY ROODLES

W grze z ustalonym limitem często ustala się, że po każdym bardzo dobrym rozdaniu – takim jak ful lub lepszy – nastąpi jedno rozdanie jackpotów każdego gracza, w którym każdy podwaja swoją stawkę, a limit zakładów jest podwajany również dla tych rozdań.

 

POVERTY POKER – Zasady gry w pokera

Maksymalna liczba żetonów, które gracz może stracić jest ograniczona. Każdy wybiera jeden stos na początku; jeśli go straci, bankier wyda kolejny stos bez pobierania opłaty, a w wielu przypadkach gracz może otrzymać trzeci stos za darmo, zanim odpadnie z gry. (Liczba wolnych talii powinna być ograniczona, aby zmotywować gracza do uważnej gry).

BEZ LIMITU

The sky’s the limit w tych sesjach, ale takie gry są dziś rzadko grane.

OGRANICZENIA DOTYCZĄCE PODWYŻEK

W prawie wszystkich rozgrywanych dziś grach istnieje limit liczby uderzeń w każdym przedziale zakładów, a limit ten wynosi zawsze trzy uderzenia.

DRAW & STUD POKER – 5 Card Poker Rules

 

DRAW & STUD POKER - 5 Card Poker Rules

Gracze powinni najpierw zdecydować, w jaką formę pokera chcą grać.

Główne formy pokera to Draw Poker i Stud Poker. Zasady pokera 5 kart. W Draw Poker, wszystkie karty są rozdawane graczom zakryte. W Stud Poker, niektóre karty są rozdawane twarzą do góry podczas licytacji, tak aby wszyscy pozostali gracze mogli zobaczyć część kart każdego z graczy.

 

O ile gospodarz lub regulamin klubu nie określają już sposobu gry, gracze powinni najpierw zdecydować, w jaką formę pokera chcą grać. Na ich decyzję powinny wpłynąć dwa czynniki: liczba graczy oraz to, czy w grupie są tylko doświadczeni gracze, czy też niedoświadczeni. Zalecane jest wybranie następujących opcji:

 

 • 2, 3 lub 4 graczy: Stud Poker w dowolnej formie. Z tak małą liczbą graczy, Draw Poker jest zazwyczaj grany tylko przez bardzo doświadczonych graczy, którzy często używają discard deck, czyli talii z usuniętymi wszystkimi kartami, takimi jak wszystkie diuki i trójki.
 • 5-8 graczy: Można tu grać w każdą formę pokera, zarówno Draw jak i Stud.
 • 9 lub 10 graczy: pięciokartowy poker stud
 • Więcej niż 10 graczy: w tej grze rozdaje się mniej niż pięć kart, np. Three-Card Monte lub Spit-in-the-Ocean. Wszystkie warianty pokera zostały opisane w dalszej części tego rozdziału. Inną alternatywą przy tej liczbie graczy jest po prostu ustawienie dwóch stołów i zorganizowanie dwóch oddzielnych gier.

 

WYBÓR PARY – Klasyczny poker   zasady

 

WYBÓR KRUPERA - Klasyczne pokerowe  zasady

Kiedy sesja pokerowa jest Dealer’s Choice, każdy krupier ma przywilej określenia formy pokera, który ma być grany i ustalenia ante, dzikich kart (jeśli są) oraz maksymalnego limitu żetonów, które mogą być postawione podczas każdej rundy. Krupier nie może jednak wymagać, aby jeden gracz postawił więcej niż inny. Klasyczne zasady pokera. Jeśli zostanie wybrana gra taka jak Jackpoty i nikt nie otworzy zakładu, ten sam krupier rozdaje ponownie i wszyscy płacą ante.

 

Dzikie karty – zasady pokera

Chociaż większość purystów pokerowych wybiera grę bez dzikich kart. W wielu grach, zwłaszcza Dealer’s Choice, różne karty mogą być oznaczone jako dzikie. Posiadacz określa, że dzika karta to karta o dowolnej randze lub kolorze. Na przykład, piąta królowa lub karta potrzebna do połączenia z pozostałymi czterema kartami w ręce gracza, aby stworzyć strita lub kombinację. Dzikie karty w grze w pokera urozmaicają i oczywiście znacznie zwiększają szanse na zdobycie rzadkiego układu. Takich jak full house czy sekwencja. Zwykłe opcje dzikiej karty są następujące:

 

JOKER
Zauważ, że większość talii kart zawiera dwa jokery do wykorzystania w grach takich jak Canasta. Pokerzyści coraz częściej dodają jeden lub oba jokery jako dzikie karty.

BUG
To jest żartowniś, ale jego dzikość jest ograniczona: Liczy się jako As, lub jako karta dowolnego koloru, aby utworzyć garnitur, lub jako karta dowolnej rangi i koloru, aby utworzyć strita lub garnitur.

DEUCES
„Deuces Wild” to popularna forma Draw Pokera. Każda dwójka jest dzika. Czasami joker jest dołączany jako piąta dzika karta. Zauważ, że liczba dzikich kart w układzie nie zmniejsza go w żaden sposób; tak więc w przypadku deuces wild, pięć kart złożonych z 10, 10, 2, 2, 2 (pięć dziesiątek) jest lepsze niż 8, 8, 8, 8, 2 (pięć ósemek). Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

KARTY Z JEDNYM OKIEM

Król karo oraz król pik i kier mają tylko jedno oko, podczas gdy wszystkie inne karty mają dwa oczy. Jednooki Walet jest czasem określany jako dzika karta, ale Król karo rzadko jest wybierany jako dzika karta.

NISKA KARTKA

W Stud Poker, najniższa karta każdego gracza „hole” (tj. najniższa karta, która jest rozdawana zakryta i nie jest widoczna dla innych graczy) jest dzika. W Draw Poker, dzika karta jest najniższą kartą w ręce gracza. Jeśli taka karta zostanie zaznaczona. Oznacza to, że każda karta o tej wartości w ręce tego gracza jest dzika, ale fakt, że dana karta jest dzika w ręce jednego gracza nie oznacza, że ta sama karta o tej samej wartości jest dzika w rękach pozostałych graczy.

 

PRAWO I ETYKA

Spisany kodeks praw pokera powinien być używany w każdej grze jako ostateczny arbiter wszystkich kwestii. Żadne przepisy dotyczące pokera nie są powszechnie przestrzegane. Istnieje wiele lokalnych zwyczajów i preferencji – ale prawa pokera na tej stronie zawierają najnowsze zwyczaje najbardziej profesjonalnych gier i zalecamy ich przyjęcie. Tradycją w pokerze jest, że każdy klub lub grupa graczy może stworzyć specjalne zasady. Nazywane „zasadami domu”, aby dopasować się do ich osobistych preferencji. Zasady gry w pokera. Oczywiście wszystkie takie zasady domowe powinny być spisane.

 

LIMIT CZASOWY – Zasady gry w pokera

 

LIMIT CZASOWY - Zasady gry w pokera

Przed rozpoczęciem gry gracze powinni ustalić limit czasu, kiedy gra się skończy i trzymać się go. Łamanie tej zasady może w końcu zmienić przyjemne sesje w nieprzyjemne. Często, gdy zbliża się czas zakończenia gry, gospodarz lub jeden z graczy mówi „jeszcze trzy rozdania” lub „koniec dla niego”. Aby dać graczom znać, ile rąk pozostało do końca gry. Mogliby odpowiednio oszacować swoją strategię.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button