Atrakcje

10 rzeczy, których nie wiedziałeś o wikingach

Czego nie wiedziałeś o Wikingach ? Przeczytaj i dowiedz się więcej o Wikingach .

1. wikingowie nie nosili rogatych hełmów.

 

  Wikingowie nie nosili rogatych hełmów. Czego nie wiedziałeś o Wikingach

 

Wikingowie nosili hełmy, ale nie mieli rogów. Ten trend został wymyślony przez malarzy w 19. wieków , być może inspirowane przez starożytnych kronikarzy greckich i rzymskich . Opisywały one północnych Europejczyków z rogami . Na długo przed Wikingami, norwescy i germańscy kapłani nosili hełmy z rogami w celach ceremonialnych.

2. Wikingowie znani byli z doskonałej higieny.

 

Wikingowie znani byli z doskonałej higieny. Czego nie wiedziałeś o Wikingach

 

Wykopaliska na stanowiskach wikingów wykazały, że wikingowie zwracali uwagę na higienę. Pęsety , brzytwy , grzebienie i czyściki do uszu wykonane z kości zwierząt zostały znalezione . Wikingowie kąpali się co najmniej raz w tygodniu, czyli częściej niż inni Europejczycy tamtych czasów.

3. Wikingowie stosowali unikalną metodę rozpalania ognia.

 

Wikingowie jak rozpalić ogień Czego nie wiedzieliście o Wikingach

 

 

Wikingowie zbierali grzyby z kory drzew i gotowali je w moczu przez kilka dni. Azotan sodu zawarty w moczu pozwolił materiałowi uzyskać niższą temperaturę spalania, dzięki czemu Wikingowie mieli ogień nawet w ruchu. Najlepsze komedie 

4. Wikingowie grzebali swoich zmarłych w łodziach.

 

Wikingowie grzebali swoich zmarłych w łodziach. Czego nie wiedziałeś o Wikingach

 

Wikingowie grzebali swoich zmarłych razem ze swoimi statkami. Uważano, że statki, które tak dobrze służyły im w życiu, pomogą im osiągnąć ostateczne cele. Ważni wojownicy i wybitne kobiety były często chowane na statkach , w otoczeniu broni , cennych towarów , a czasem nawet z poświęconymi niewolnikami .

5. Wikingowie byli aktywni w handlu niewolnikami.

 

Wikingowie byli aktywni w handlu niewolnikami.

Wielu wikingów wzbogaciło się na handlu ludźmi. Łapali i zniewalali kobiety i młodych mężczyzn, plądrując przy tym anglosaskie, celtyckie i słowiańskie osady. Ci „niewolnicy”, jak ich nazywano, byli następnie sprzedawani na ogromnych rynkach niewolników w całej Europie i na Bliskim Wschodzie.

6. Kobiety wikingów miały pewne podstawowe prawa

 

  Kobiety wikingów miały pewne podstawowe prawa Czego nie wiedziałeś o wikingach

 

Dziewczyny wikingów były wydawane za mąż w wieku 12 lat i musiały zajmować się gospodarstwem domowym, podczas gdy ich mężowie odpływali po przygodę. Nadal miały więcej wolności niż inne kobiety swoich czasów. Kobiety wikingów mogły dziedziczyć majątek, prosić o rozwód i odzyskać posag w przypadku zakończenia małżeństwa.

7. Wikingowie większość czasu poświęcali na uprawę roli.

 

Wikingowie-mężczyźni-podróżowali-vacsin-casu-farmarcenim

Może cię to rozczaruje, ale większość wikingów władała kosami, a nie mieczami. Prawda, niektórzy byli bezwzględnymi piratami, którzy wychodzili ze swoich łodzi tylko po to, by pustoszyć wioski i zabierać bogactwa. Ale większość spokojnie zasiała jęczmień, żyto i owies. W swoich małych gospodarstwach hodowali bydło, kozy, świnie i owce, które zazwyczaj zapewniały wystarczającą ilość pożywienia dla rodziny.

8. Wikingowie jeździli na nartach dla zabawy.

 

  Wikingowie jeździli na nartach dla zabawy.

Wikingowie wynaleźli prymitywne narty 6 000 lat temu , choć Słowianie wymyślili je jeszcze wcześniej. Wikongowie uważali narty za skuteczny środek transportu i była to ich ulubiona forma rekreacji. Czcili nawet boga narciarstwa, Ullra.

 

9. Władcy wikingów woleli być blondynami.

 

  Wikingowie woleli blondynkę

 

Wikingowie chcieli być blondynami , ci z brązowymi włosami używali mocnego mydła z dużą zawartością ługu do farbowania włosów . W niektórych regionach wikingowie farbowali również swoje brody. Ale to odbarwienie pomogło im również pozbyć się wielkiego problemu ich czasów: wszy, ten który miał wszy nazwali mysią grzywą.

 

10. Wikingowie nigdy nie byli częścią jednolitej grupy.

 

Wikingowie nigdy nie byli częścią jednolitej grupy.

 

Wikingowie nie byli jednorodni. W rzeczywistości nie określali się nawet mianem wikingów, termin ten odnosił się jedynie do wszystkich Skandynawów biorących udział w zamorskich wyprawach. Wikingowie żyli w plemionach, które rozprzestrzeniały się na terenie dzisiejszej Norwegii , Danii i Szwecji . Poszczególne plemiona wręcz atakowały się wzajemnie i walczyły ze sobą.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button