Atrakcje

Dziwne pojazdy wojskowe 1. St. Wojny : TOP 10 dziwnych pojazdów

Lista dziesięciu dziwnych automobili wojskowych wyprodukowanych przed 1918 rokiem, w tym wozów bojowych, samochodów pancernych i ciężarówek pancernych. Dziwne pojazdy wojskowe. Większość z nich została wykorzystana w I wojnie światowej, która rozpoczęła się 28. lipca 1914 roku i trwała do 11. Listopad 1918 r.

 

10. Samochód pancerny Garford-Putiłow

 

Samochody pancerne Garford-Putiłow

Samochody pancerne Garford-Putilov były typem opancerzonego pojazdu bojowego produkowanego w Rosji w okresie I wojny światowej. Garford-Putile, choć przez użytkowników uważany był za trwałą i niezawodną maszynę, był znacznie niewymiarowy. Przy masie całkowitej około 11 ton i silniku o mocy zaledwie 30 KM pojazdy te miały prędkość maksymalną około 16-18 km/h. Konstrukcja ta była również przeciążona (bardzo ciężka), przez co miała bardzo ograniczone możliwości terenowe.

 

9. E-V/4 Panzerkraftwagen Ehrhardt

 

  EV 4 Panzerkraftwagen Ehrhardt

 

E-V/4 Panzerkraftwagen Ehrhardt był jednym z najwcześniejszych przykładów typu konstrukcji wysokich i płaskich pojazdów pancernych, wykorzystywanych przez Niemców niemal do początku II wojny światowej do zadań policji wewnętrznej. Ważył prawie 9 ton, miał ośmio- lub dziewięcioosobową załogę i przenosił uzbrojenie składające się z maksymalnie trzech karabinów maszynowych.

 

8. Austin Armoured Car Dziwne pojazdy wojskowe 

 

  Samochód opancerzony Austin

 

Austin Armoured Car był brytyjskim samochodem pancernym produkowanym podczas I wojny światowej. Pojazd ten jest najbardziej znany z zastosowania w armii rosyjskiej w I wojnie światowej oraz przez różne siły w rosyjskiej wojnie domowej.

 

7. Pojazdy wojskowe Büssing A5P Strange 

 

7. pojazd opancerzony z okresu I wojny światowej

 

Bussing A5P był samochodem pancernym produkowanym w Niemczech podczas I wojny światowej. Produkcja A5P rozpoczęła się w 1916 roku i była produkowana w ograniczonych ilościach. Jej mocną stroną były udane sześciocylindrowe silniki ciężarowe Bussinga. Samochód miał duże stalowe opancerzone nadwozie, a załoga składała się z 10 ludzi. 6 członków załogi obsługiwało trzy karabiny maszynowe 7,92 mm, najczęściej MG 08 lub MG 15 nA. Niektóre pojazdy otrzymały nawet dwa działa 20 mm. A5P służył na froncie wschodnim do 1917 r. Łysienie i jak się z nim zmierzyć , Wypadanie włosów u mężczyzn.

 

6. Samochód opancerzony Jeffery

 

Samochód pancerny Jeffery

Samochód pancerny Jeffery został wyprodukowany przez firmę Thomas B. Jeffery Company w Kenosha, Wisconsin w 1915 roku. Dziwne pojazdy wojskowe. Samochód nr. 1 był wykorzystywany do szkolenia przez ekspedycję generała Johna Pershinga z 1916 roku Pancho Villa Expedition w Columbus w Nowym Meksyku. Pancho Villa był wtedy daleko w Meksyku i nie ma żadnych zapisów o jego użyciu w walce.

 

5. Samochód pancerny Lanchester

 

Lanchester

Samochód pancerny Lanchester był brytyjskim samochodem pancernym produkowanym podczas I wojny światowej. W 1914 roku Lanchester był drugim po Rolls-Royce’ie najliczniejszym samochodem pancernym w służbie. Pierwotnie został zaprojektowany do wspierania baz lotniczych i odzyskiwania zestrzelonych pilotów.

 

5. Samochód pancerny Rolls-Royce , 1914 Dziwne pojazdy wojskowe 

 

Samochód pancerny Rolls-Royce, 1914 r.

 

Ten brytyjski samochód pancerny został zbudowany w 1914 roku i był używany w I wojnie światowej i na początku II wojny światowej. Rolls-Royce podczas wojny działał na kilku frontach w teatrze bliskowschodnim. Samochód został zmodernizowany w latach 1920-1924, w wyniku czego powstały modele Rolls-Royce 1920 Pattern i Rolls-Royce 1924 Pattern. W 1940 roku w Egipcie służyły 34 pojazdy z 11. Hussars, zastąpił „starą” wieżyczkę jednostką otwartego ognia przenoszącą karabin przeciwpancerny Boys, karabin maszynowy Bren i wyrzutnie dymu.

 

4. Charron, Girardot et Voigt, 1902

 

Charron, Girardot et Voigt, 1902 Dziwne pojazdy wojskowe

 

Charron, Girardot et Voigt 1902 to francuski samochód pancerny zaprojektowany przez gruzińskiego inżyniera Michaiła Nakashidze w 1902 roku. Wyposażony był w karabin maszynowy Hotchkiss i 7 mm pancerz. Poruszał się z prędkością 50 km/h.

 

3. Samochód opancerzony Bateria samochodowa Davidson

 

 

Pancerna bateria samochodów Davidson została zbudowana przez Royal Page Davidson i kadetów Northwest Military and Naval Academy w Highland Park w stanie Illinois. Davidson zaprojektował ten pojazd w 1901 roku. Ze swoimi studentami z Northwest Military and Naval Academy skonstruował dwa takie częściowo opancerzone pojazdy wojskowe. Uzbrojeni byli w pistolety maszynowe 0,30 Colt. Pojazdy były napędzane przez rurowy kocioł parowy. Problemy z podjazdem wynikały ze zmian poziomu wody w kotle. Davidson zbudował te lekko opancerzone pojazdy wojskowe na terenie kampusu akademii w Highland Park w stanie Illinois.

 

2. Samochodowy wóz bojowy, 1899 r. Dziwne pojazdy wojskowe 

 

  Samochodowy wóz wojenny, 1899 Dziwne pojazdy wojskowe

 

Motor War Car był pierwszym na świecie prawdziwym samochodem pancernym. Został zaprojektowany i wykonany przez brytyjskiego wynalazcę F.R. Simms w 1899 r. Pojazd miał pancerz Vickersa o grubości 6 mm i był napędzany czterocylindrowym silnikiem Cannstatt Daimler o pojemności 3,3 litra i mocy 16 KM, co dawało mu prędkość maksymalną około 14,5 km/h. Najszybszy fighter Top 13 najszybszych fighterów na świecie.

 

1. Czterokołowiec pancerny, 1898 r.

 

Czworokołowiec pancerny, 1898 r. Dziwne pojazdy wojskowe

Quad był pierwszym w historii wyprodukowanym pojazdem uzbrojonym o napędzie benzynowym. Został zaprojektowany i wykonany przez brytyjskiego wynalazcę F.R. Simms w 1898 r. Skonstruował pojazd montując karabin maszynowy Maxim na belce przedniego koła quada De Dion-Bouton. Ustawił też przed samochodem żelazną tarczę, która miała chronić kierowcę. Kierowca obsługiwał również karabin maszynowy.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button