Atrakcje

Japońskie słodycze – 10 najlepszych tradycyjnych słodyczy

Japońskie słodycze. W pudełku Tokyo Treat znajdziesz wiele ciekawych japońskich przekąsek o szalonych i niepowtarzalnych smakach. Ramune, matcha, czerwona fasola, ośmiornica, curry, sakura, czekolada z miętą, cytryna… W japońskich przekąskach stosuje się wiele smaków, które nigdy nie przyszłyby do głowy firmom w innych krajach.

Niektóre z tych japońskich przekąsek są inspirowane przekąskami z innych krajów, takimi jak chipsy ziemniaczane, gumowe cukierki, marshmallows, czekolada (pomyśl KitKat) i tym podobne!

Japońskie słodycze

 

Japońskie słodycze - 10 najlepszych tradycyjnych słodyczy

 

Japończycy mają też swoją tradycyjną przekąskę zwaną wagashi, która w większości pochodzi z czasów, gdy Japonia nie miała żadnych związków z krajami zachodnimi, dlatego ta przekąska jest tak wyjątkowa! W tym artykule możesz przeczytać o 10 pysznych wagashi lub japońskich tradycyjnych słodyczach, które pochodzą z różnych regionów lub prefektur Japonii!

 

1. Hiroshima – Momiji Manju

 

1. Hiroshima - Momiji Manju

 

Momiji Manju to tradycyjny japoński deser pochodzący z prefektury Hiroshima. Japońskie słowo momiji oznacza „jesienny liść”, a ponieważ Hiroszima słynie z drzew klonowych, te manju również mają kształt liści! Wykonuje się je z ciasta castella wypełnionego słodką pastą z czerwonej fasoli, która jest jednym z najpopularniejszych nadzień do wagashi.

 

2. Yamanashi – Shingen Momo

 

2. Yamanashi - Shingen Momo

 

Prefektura Yamanashi, choć niedaleko od Tokio, jest otoczona przyrodą i słynie z góry Fuji. Ponadto prefektura słynie również z owoców, zwłaszcza brzoskwiń! Shingen Momo to również rodzaj Manju, ale zamiast tradycyjnej pasty z czerwonej fasoli, do nadzienia używa się pasty z białej fasoli i galaretki brzoskwiniowej.

 

3. Osaka – Ichigo Daifuku – japońskie słodycze

 

3. Osaka - Ichigo Daifuku - japońskie słodycze

 

Zapewne słyszeliście o Ichigo Daifuku lub truskawkowym daifuku. Jest to bardzo znany japoński deser pochodzący z prefektury Osaka, która słynie również z wytrawnych przysmaków takich jak takoyaki i okonomiyaki. Jeśli już kochacie mochi, to na pewno pokochacie też ten przysmak! Ichigo Daifuku jest zrobiony z mochi, słodką pastą z czerwonej fasoli i truskawkami! Ta owocowa japońska przekąska jest idealna na wiosnę i lato i można ją znaleźć we wszystkich japońskich prefekturach.

 

4. Tokyo – Tokyo Banana

 

4. Tokyo - Tokyo Banana

 

Odwiedzając Tokio, Japończycy nigdy nie zapominają o przywiezieniu tokijskich bananów dla kolegów, rodziny czy przyjaciół! To zdecydowanie najpopularniejsza przekąska z Tokio. Japońskie słodycze. Banany powstają z miękkiego ciasta wypełnionego kremem budyniowym. Sklepy często oferują tokijskie banany z ciekawymi wzorami, np. nadrukami zwierząt lub kwiatów!
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o łysieniu typu męskiego

 

5) Gifu – Mizu Manju – japońskie słodycze

 

5) Gifu - Mizu Manju - japońskie słodycze

 

Mizu Manju z prefektury Gifu wyglądają jak kolorowe krople wody i są chyba najpiękniejszym przysmakiem na tej liście. Dzięki skrobi, która powstaje ze specjalnego japońskiego korzenia, wyglądają jak duże krople wody i są przysmakiem, którym ludzie delektują się szczególnie latem. Ten manju nie jest dostarczany w jednym. Ale w kilku smakach, takich jak czerwona fasola, matcha i inne owocowe smaki!

6. Aomori – Ki Ni Naru Ringo Pie

 

6. Aomori - Ki Ni Naru Ringo Pie

 

Prefektura Aomori w Japonii słynie z pysznych jabłek i szarlotki! Jednak te szarlotki są zupełnie inne od tych, które znamy! Japońskie słodycze. Wykorzystuje się całe jabłko posłodzone syropem i otoczone płatkową skórką. Musi być podawany na ciepło! Jak gotować ogórki – procedura i porady

 

7. Yamagata – Sakuranbo Kirara  – japońskie słodycze

 

7. Yamagata - Sakuranbo Kirara  - japońskie słodycze

 

Tak jak prefektura Aomori słynie z jabłek, tak mieszkańcy Yamagaty są dumni ze swoich wiśni! Około 70% japońskich wiśni uprawia się w prefekturze Yamagata, więc oczywiście wszędzie w prefekturze znajdziesz przysmaki inspirowane wiśniami! Sakuranbo Kirara są wykonane z galaretki, która ma w sobie całą wiśnię! Czyż nie brzmi to idealnie na lato?

 

8. Fukuoka – Meika Hiyoko

 

8. Fukuoka - Meika Hiyoko

 

Prefektura Fukuoka, położona na południu Japonii, słynie z tych słodkich przysmaków z kurczaka! Te słodkie przysmaki zostały po raz pierwszy wyprodukowane w 1912 roku przez Shigeru Ishizaka, który czuł głęboką sympatię do słodyczy i wierzył, że japońskie produkty symbolizują nie tylko japońskie życie, ale i prawdziwe serce. Japońskie słodycze. Wraz z Hiyoko chce stworzyć bardziej życzliwe i realistyczne społeczeństwo. Nadzienie składa się z ziaren grochu i świeżych jaj, które wzajemnie się uzupełniają, natomiast na zewnątrz jest lekko słone.

Wari Gori to słodycze pochodzące z prefektury Ishikawa i wyglądem przypominają cukierki skalne. W rzeczywistości są one o wiele bardziej delikatne i powstają w wyniku suszenia drewna agarowego (kanten po japońsku) przez sześć dni, co nadaje im piękny, klarowny kolor! Słodycze te mają orzeźwiający i delikatny smak, są chrupiące na zewnątrz i jedwabiste w środku. Te tradycyjne słodycze są ręcznie robione i cięte na kawałki przez rzemieślników. Najlepszy przepis na ciasto do pizzy

 

10. Okinawa – Chinsuko – japońskie słodycze

 

10. Okinawa - Chinsuko - japońskie słodycze

 

Okinawa jest wyspą na południu Japonii, a ludzie, którzy ją odwiedzili, prawdopodobnie zauważyli ciasteczka Chinsuko sprzedawane wszędzie! Te herbatniki są dość podobne do herbatników chlebowych i są wykonane ze smalcu i cukru. Ciastka są dostępne w kilku smakach, takich jak wanilia, słodki ziemniak, kokos, mango, czekolada, ananas itp.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button