Atrakcje

Jaka jest prawda o wampirach ?

W 1720 roku w południowo-wschodniej Europie szalała epidemia wścieklizny, zabijając wielu ludzi i zwierzęta. Dwanaście lat później austriaccy chirurdzy i żołnierze w serbskiej wiosce Medvedja, w pobliżu granicy z ówczesną Turcją, natrafili na liczne przypadki podejrzanych zgonów i rzekomo znaleźli wyraźne dowody wampiryzmu.

Faktem jest, że czynnikiem sprawczym wścieklizny jest wirus, który przenosi się m.in. poprzez ugryzienia zakażonych wilków i psów. Wirus wędruje drogami nerwowymi do rdzenia kręgowego i mózgu, a stamtąd do ślinianek.

Objawy tej choroby są dokładnie takie same jak u hrabiego Draculi. Choroba objawia się najpierw nudnościami , brakiem apetytu i podwyższoną temperaturą. Cierpiący reaguje niezwykle wrażliwie na światło, co nazywa się fotofobią , oraz na silne zapachy , takie jak zapach czosnku. Bolesne skurcze mięśni gardła występują przy przełykaniu , zwłaszcza gdy osoba zakażona próbuje przełykać płyny. Podobnie jak zakażone psy, chory człowiek zachowuje się bardzo agresywnie.

dracula

Kiedy członek rodziny zmarł wieki temu i inni członkowie rodziny odeszli wkrótce potem w podobnych okolicznościach , następnym razem, gdy grób został wykopany , ten, który zmarł pierwszy, często był ponownie wykopany . Znaleźli martwego mężczyznę z różową twarzą i krwistoczerwonym płynem w ustach . Te znaki to naturalne przejawy rozkładu , ale tego jeszcze nie wiedziano. Ludzie wierzyli więc, że zmarły nie był jeszcze całkiem martwy , wychodził w nocy z grobu i atakował żywych.

Z 18. wieku zachowały się relacje z autopsji zmarłych osób podejrzanych o wampiryzm, a czasem faktycznie ugodzonych w serce. Wbijanie drewnianego kołka przez serce było rozpowszechnionym zwyczajem ludowym, aby zabić wampira . Przy dziesiątkach grobów wampirów w Austrii, Serbii, USA i Meksyku badacze odkopali szkielety, które zostały nabite na pal lub zdekapitowane. W niektórych zwłokach znaleziono kości udowe skrzyżowane na klatce piersiowej. najlepsza seria

jak zabić rezystor

Po co to wszystko? Bo ludzie w kółko mają do czynienia z tym samym zjawiskiem , które przeszkadza im od czasów starożytnych .W demonologii żydowskiej na pierwszy plan wysuwa się Lilith , pierwotna wampirzyca , która wysysała krew i szpik kostny noworodków.

Rzymianie drżeli przed Strix, kobietą w postaci ptaka , która pożerała wnętrzności małych dzieci , w starożytnej Grecji psoty czyniła Lamia , która wysysała krew młodych mężczyzn i dzieci . Ameryka Południowa była domem wampira Azemana , Indie były domem Vetelasa i Gandharvena , a Borneo było domem wampira Buaosa .

upir

Powodem, dla którego wampiryzm utrzymywał się głównie w południowo-wschodniej Europie, wyjaśnia historyk Mario Kreuter, jest to, że kościoły prawosławne nie poświęcały wystarczająco dużo uwagi kultowi zmarłych.Te luki zostały następnie wypełnione przez ludzi z rekwizytami z dużo starszej warstwy przesądów ludowych, mówi profesor.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button