Atrakcje

Ciekawostki o Australii 21 ciekawostek o Australii

Ciekawostki o Australii 21 ciekawych faktów o Australii. Jest pan Australijczykiem? Przeprowadzasz się za granicę i przenosisz do Australii? Wysyłka do Australii? Wakacje w Australii? Czy zadajemy zbyt wiele pytań dotyczących Australii? Przepraszam. Oto kilka ciekawostek o Oz, które pozostawiliśmy otwarte do uzupełnienia. 

 

Ciekawostki o Australii 21 ciekawostek o Australii

 

Ciekawostki o Australii 21 ciekawostek o Australii

 

1.W Oz nie robi się „naciągania”. Roślinność pokrywa 91% powierzchni Australii.
2.Dach Opery w Sydney waży ponad 160 tysięcy ton. Trzeba dać temu dekarzowi kredyt na to.
3.W latach 2010-2011 liczba wypitych piw spadła do 65-letniego minimum. Na jedną osobę wypito zaledwie 4,23 litra. Musiało nastąpić zsynchronizowane uświadomienie sobie, że piwo jest okropne, a inne napoje są ładniejsze.
4.W zaśnieżonych górach jest więcej śniegu niż w Szwajcarii. Góry Śnieżne znajdują się w Nowej Południowej Walii i są lepiej znane jako… czekaj… Śnieżne góry.

 

Australia Fakty

 

Australia Fakty

5.Australia jako drugi kraj na świecie przyznała kobietom prawo do głosowania w 1902 roku. Nowa Zelandia była pierwsza. Może właśnie dlatego.
6.Masterchef Australia jest naprawdę świetny. Niestety to nie tyle fakt, co osobista opinia, ale to wciąż moja lista.
7.Melbourne zostało uznane za najlepsze miasto do życia w ciągu ostatnich dwóch lat. A jeśli śledzicie Twittera Shane’a Warne’a, to świadczą o tym jego nieprzyjemnie piękne zdjęcia z Melbourne.
8.Australia ma najwyższy wskaźnik hazardu na świecie, tylko w latach 2007-2008 z maszyn pokerowych zebrano 3 miliardy dolarów. Dlaczego ludzie wciąż go używali?
9.Mięso kangura jest zdrowszą alternatywą dla wołowiny czy jagnięciny. Po prostu trudniej jest je złapać.
10.Tasmania ma najczystsze powietrze na świecie. Fryzury dla włosów rzadkich.

 

Zwierzęta w Australii Ciekawe fakty o Australii

 

zwierzęta w Australii

11.Australia ma największą na świecie populację bydła, która jest mniej więcej tej samej wielkości co Belgia. Chociaż ciekawe jest to, że ma tylko sześć krów. Tylko część z nich jest zmyślona. Ciekawostki o Australii.
12.Canberra została stolicą Australii jako neutralna opcja, aby zakończyć intensywne dyskusje (i kłótnie) między Melbourne i Sydney.
13.W Australii jest 150 milionów owiec, a tylko 20 milionów ludzi, więc mamy dużo do nadrobienia.
14.Rekiny są odporne na wszystkie znane choroby. Teraz to jest niesamowity fakt. Powinniśmy ich zapytać, jaki jest ich sekret. I kiedy mówię „my”, mam na myśli „każdy oprócz mnie”.
15.Przeciętny Australijczyk połyka trzy pająki rocznie. Pewnie nawet więcej, jeśli naprawdę lubią pająki.
16.Kangur i emu są na herbie Australii, ponieważ oba nie potrafią chodzić do tyłu. Zostały one wybrane jako symbol narodu idącego do przodu. (Chociaż te zwierzęta mogą się odwrócić i iść w przeciwnym kierunku, ale nie bądźmy drobiazgowi).

 

Opera w Sydney Ciekawe fakty o Australii

 

Opera w Sydney

17.Projektant Opery w Sydney Jørn Utzon powiedział, że jego projekt został zainspirowany prostą czynnością obierania pomarańczy. Chciał, aby 14 powłok budynku tworzyło idealną kulę. Nie do końca tak wyszło, ale i tak nam się podoba.
18.Na 17. 6 grudnia 1967 roku premier Australii Harold Holt zniknął po tym, jak poszedł popływać na plaży Cheviot w Wiktorii i został uznany za zmarłego dwa dni później.
19.Australia’s Naughtiest Home Videos to program Nine Network, który zasłynął z tego, że został ściągnięty z anteny w połowie emisji swojego pierwszego i jedynego odcinka.

 

Atrakcje Australii 

 

Australia atrakcje 

20.Australia jest domem dla sześciu z dziesięciu najbardziej śmiercionośnych węży na świecie. Sześć. Jeszcze raz ten numer. Sześć.
21.Pierwsi europejscy osadnicy spożywali więcej alkoholu na osobę niż jakakolwiek inna społeczność w historii ludzkości. Rzekomo. Zwierzęta odkryte w 2020 roku – 15 nowo odkrytych gatunków zwierząt.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button