Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Atrakcje

Największa jaskinia na świecie – 8 największych jaskiń na świecie

Największa jaskinia na świecie – 8 największych jaskiń na świecie . Jeśli ktoś mówi o znalezieniu nowego świata , prawdopodobnie wyobrażasz sobie przestrzeń kosmiczną lub głębie oceanu . Ale co jeśli tuż pod tobą znajduje się nowy, ukryty przed wzrokiem świat. Jaskinie są właściwym miejscem, gdzie wciąż możemy odkrywać nowe bogactwa przyrody, zarówno żywej jak i nieżywej, nie ma dwóch takich samych jaskiń. Jaskinie odsłaniają wiele cudów natury. Przyjdź i zapoznaj się z największymi jaskiniami na świecie. Od najdłuższej na świecie jaskini w Kentucky do największej jaskini gipsowej na Ukrainie do trzymilionowej jaskini w Wietnamie .

 

8. Mammoth Cave , USA , Kentucky  

 

Mammoth Cave , USA , Kentucky

 

Mammoth Cave znajduje się w pobliżu Brownsville w stanie Kentucky i jest najdłuższą jaskinią na świecie. Zwiedzanie rozległych jaskiń z przewodnikiem jest dozwolone. W jaskini znajduje się indiańskie miejsce pochówku, kilka gatunków nietoperzy oraz labirynt wapienny.

Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

7. Pechera Optymistychna , Ukraina

 

Pechera Optymistychna , Ukraina

Największa na świecie jaskinia gipsowa Optymistychna znajduje się w pobliżu ukraińskiego miasta Koroliwka , rajonu Borszczów . Jaskinia, która jest uważana za cud natury Ukrainy, jest dostępna do eksploracji. Tylko pamiętaj, żeby unikać tych ogromnych kryształów, stalagmitów i stalaktytów.

6. Jewel Cave , USA , Dakota Południowa

 

  Jewel Cave , USA , Dakota Południowa Największa jaskinia na świecie

Ponad 300 km odwzorowanych korytarzy składa się na Jewel Cave, 6. co do wielkości jaskinię na świecie. Jewel Cave nazywana jest również „jaskinią, która oddycha”, gdzie powietrze dostaje się i opuszcza jaskinię wraz ze zmianami ciśnienia atmosferycznego. Położona w Dakocie Południowej jaskinia znajduje się w pobliżu Black Hills i Badlands.

5. Hang Son Doong, Wietnam 

 

Hang Son Doong, Wietnam Największa jaskinia na świecie

Ta trzymilionowa jaskinia w Wietnamie jest rzadkim i stosunkowo nieodkrytym skarbem – więcej osób wspięło się na Mt. Everest niż odwiedzili jaskinię. Hang Son Doong, Dla niektórych największa jaskinia na świecie, Główne przejście, mierzące ponad 5 kilometrów długości i ponad 200 metrów wysokości, może zmieścić cały blok w Nowym Jorku. Jaskinia została otwarta w 2013 roku, a zwiedzać ją mogą tylko małe grupy.

Największy zamek świata : 10 największych zamków na świecie

4) Gua Air Jernih , Malezja

 

Gua Air Jernih , Malezja Największa jaskinia na świecie

Najdłuższa jaskinia w Azji, Gua Air Jernih, mierzy ponad 189 kilometrów i posiada labirynty na pięciu poziomach. Niższe poziomy przepuszczają wodę, z której słynie jaskinia.

3. Sistema Ox Bel Ha , Meksyk – Największa jaskinia na świecie 

 

  Sistema Ox Bel Ha , Meksyk Największa jaskinia na świecie

Ten system jaskiniowy w Quintana Roo w Meksyku może pochwalić się największą na świecie zbadaną podwodną jaskinią. Jego nazwa oznacza „Trzy drogi wody”. Wśród suchych jaskiń jest na trzecim miejscu, więc nie ma obaw, jeśli nie chcesz nurkować możesz iść na ląd.

2. Jaskinia Nowa Athos , Gruzja – Największa jaskinia na świecie 

 

Jaskinia Nowa Atos , Gruzja Największa jaskinia na świecie

Jaskinia Nowa Athos, znajdująca się w stanie Georgia, położona jest wewnątrz Gór Iberyjskich. Do jaskini, która jest popularnym celem turystycznym, można dojechać koleją. Znaczna część jaskini pozostaje do zbadania, ale największa jaskinia ma ponad 234 metry długości i 50 metrów szerokości.

 

1. Shuanghedong , Chiny – Największa jaskinia na świecie 

 

  Shuanghedong , Chiny Największa jaskinia na świecie

 

Shuanghedong to najdłuższa jaskinia w Chinach, położona w pobliżu miasta Wenquan w powiecie Suiyang w prowincji Guizhou. W jaskini znajdują się wodospady i różne stworzenia, w tym krewetki i traszki. Pełno w nim również dolomitu i gipsu.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button