Podróż

Największy zamek świata 10 największych zamków

Największy zamek świata 10 największych zamków na świecie.Znalezienie największego zamku świata nie jest takie proste. Po pierwsze, choć powszechnie definiuje się go jako „budowlę obronną wzniesioną jako rezydencja dla władcy lub szlachcica”, to nie zawsze wiadomo, czym ten zamek właściwie jest. Po drugie, co należy stosować jako miarę wielkości i jak się o tym przekonać? Według Księgi Rekordów Guinnessa, Zamek Praski jest największym kompleksem zamkowym, natomiast Wikipedia opisuje Zamek Windsor jako największy zamieszkały zamek.

   

10) Zamek w Edynburgu 35 737 metrów kwadratowych 

  10) Zamek w Edynburgu 35 737 metrów kwadratowych  Największy zamek świata

  Zamek w Edynburgu, położony na wygasłym klifie wulkanicznym, dominuje w panoramie Edynburga w Szkocji. Nieliczne z obecnych budynków pochodzą z XVI wieku. Godnym uwagi wyjątkiem jest kaplica św. Małgorzaty, jest to najstarszy wymieniony budynek w Edynburgu, pochodzący z początku XII wieku. Największy zamek świata : 10 największych zamków na świecie.

9.Cytadela w Aleppo 39 804 metrów kwadratowych 

  9.Cytadela w Aleppo 39 804 metrów kwadratowych 

  Cytadela w Aleppo jest jednym z najstarszych zamków na świecie. Stoi na 50-metrowym wzgórzu w centrum Aleppo w Syrii. Osadnictwo na wzgórzu sięga co najmniej połowy III tysiąclecia p.n.e. Zajmowany przez wiele cywilizacji, w tym Greków, Bizantyjczyków, Ayyubidów i Mamluków, większość konstrukcji w obecnej formie pochodzi z XIII wieku.

8. Himeji 41 468 m kw.  – Największy zamek świata

  8. Himeji 41 468 m kw.  Największy zamek świata

  Zamek Himeji jest powszechnie uważany za najpiękniejszy zamek Japonii i jest jednym z niewielu, które przetrwały spustoszenie po wojnie domowej, trzęsieniu ziemi i wojnie. Na obecnym miejscu w XIV wieku po raz pierwszy wybudowano twierdzę, która w ciągu wieków była stopniowo powiększana. Kompleks zamkowy w kształcie, w jakim przetrwał do dziś, został ukończony w 1609 roku.Największy zamek świata : 10 największych zamków świata.

7. Zamek Buda 44,674 metrów kwadratowych 

  7. Zamek Buda 44,674 metrów kwadratowych 

  Zamek Buda, położony na południowym krańcu Wzgórza Zamkowego w Budapeszcie na Węgrzech, został po raz pierwszy ufortyfikowany w XIII wieku po ataku Mongołów, który skłonił mieszkańców Budy do poszukiwania łatwiejszej do obrony dzielnicy. Dzisiejszy zamek to mieszanka stylów architektonicznych, od gotyku po barok, które były wielokrotnie atakowane, po czym następowała przebudowa w stylu z epoki.

6. Zamek Spiski 49.485 metrów kwadratowych – Największy zamek świata

  6. Zamek Spiski 49.485 metrów kwadratowych  Największy zamek świata

  Zamek Spiski we wschodniej Słowacji jest jednym z największych średniowiecznych zamków w Europie Środkowej. Główny korpus zamku został ufortyfikowany kamiennymi murami w pierwszej połowie XIII wieku, a dolny dziedziniec w połowie XV wieku. Jest pięknie położony na wsi i często wykorzystywany jako miejsce akcji takich filmów jak Dragonheart (1996) i The Last Legion (2006). Zamki na Słowacji : 10 zamków na Słowacji  

5. Twierdza Hohensalzburg 54.523 metrów kwadratowych

  5. Twierdza Hohensalzburg 54.523 metrów kwadratowych

  Zamek Hohensalzburg, położony w austriackim mieście Salzburg, jest jednym z największych i najlepiej zachowanych zamków w Europie. Zamek został zbudowany w 1077 roku i został znacznie powiększony w latach 1495-1519, kiedy to osiągnął mniej więcej swoje obecne wymiary.

4. Zamek Windsor 54 835 m kw. – Największy zamek świata

  4. Zamek Windsor 54 835 m kw. 
Największy zamek świata   Zamek Windsor często nazywany jest największym zamieszkałym zamkiem na świecie i z pewnością jest największym zamkiem w Anglii. Jest to jedna z oficjalnych rezydencji królowej Elżbiety II, która spędza w zamku wiele weekendów w roku i wykorzystuje go do celów państwowych i prywatnych rozrywek.

3.Zamek Praski 66,761 metrów kwadratowych, największe zamki  

  3.Zamek Praski 66,761 metrów kwadratowych, największe zamki  

  Zamek Praski to jeden z największych zamków na świecie (największy według Księgi Rekordów Guinnessa). Zamek pochodzi z IX wieku i był kilkakrotnie powiększany aż do drugiej połowy XVIII wieku. W samym zamku znajduje się zespół zabytków, w tym katedra św. Wita i bazylika św. Jerzego. Zamek w Czechach – Top 10 zamków w Czechach

2.Mehrangarh 81,227 metrów kwadratowych, największe zamki 

  2.Mehrangarh 81,227 metrów kwadratowych, największe zamki 
Największy zamek świata

  Choć oficjalnie nazywany jest fortem, Mehrangarh Fort można spokojnie uznać za indyjski zamek. Położony na 122-metrowym wzgórzu, ma 36-metrowe i 21-metrowe szerokie mury, a wchodzi się do niego przechodząc przez siedem bram. Fort został pierwotnie zbudowany w 1459 roku przez Rao Jodha, założyciela Jodhpur, po tym jak przeniósł tu swoją stolicę z Mandore. Jednak większość tego, co stoi dziś, pochodzi z XVII wieku.

1. Zamek w Malborku 143 591 metrów kwadratowych , największe zamki 

  1. Zamek w Malborku 143 591 metrów kwadratowych , największe zamki    Największy zamek na świecie. Zamek w Malborku znajduje się w Polsce i jest największym zamkiem na świecie. Został założony w 1274 roku przez niemieckich rycerzy, którzy używali go jako swojej siedziby podczas pokonywania polskich wrogów i przejmowania kontroli nad własnymi północnymi terytoriami bałtyckimi. Zamek był kilkakrotnie rozbudowywany, aby ugościć rosnącą liczbę rycerzy aż do ich odwrotu w Königsburgu w 1466 roku.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button