Podróż

Najpiękniejsza wyspa Top 10 najpiękniejszych

Najpiękniejsza wyspa. Czy wiesz dlaczego wyspy są tak wyjątkowe? Białe piaszczyste plaże, rafy koralowe, spektakularne zachody słońca, unikalne gatunki roślin i zwierząt – Mają tak wiele rzeczy, które przykuwają naszą uwagę . Oto lista 10 najpiękniejszych wysp na świecie.

10. Moorea, Polinezja Francuska

10. Moorea, Polinezja Francuska Najpiękniejsza wyspa

Moorea to oszałamiająco piękna wyspa w Polinezji Francuskiej. Znajduje się w odległości zaledwie 12 km od Tahiti. Moorea to świetna destynacja dla par i rodzin.

Otoczona jasnoniebieską laguną, wyspa znana jest ze wspaniałych szczytów górskich, bujnych wzgórz i piaszczystych plaż. Górzyste i pagórkowate tereny tej pięknej wyspy są idealne do uprawiania turystyki pieszej. Wodny świat wyspy nie ogranicza się do plaż i lagun. Na tej wyspie znajduje się również kilka wodospadów.

Nie są one tak duże, ale są wystarczająco piękne, aby przyciągnąć uwagę.Najpiękniejsza wyspa . Jeśli wybierzecie się na wyspę Moorea, to zdecydowanie warto sprawdzić zatokę, którą nazywają Opunoha położoną na północnej stronie wyspy, jest zapierająca dech w piersiach, piękna i ma 3 km długości.

9. Fidżi Najpiękniejsza wyspa

9. Fidżi Najpiękniejsza wyspa

Fidżi to jeden z najpiękniejszych archipelagów na południowym Pacyfiku. Składa się z 332 wysp. Tylko jedna trzecia z nich jest zamieszkana.

Turystyka jest podstawą gospodarki Fidżi. Ten kraj ma wszystko, czego mógłby sobie życzyć miłośnik plażowania – piękne laguny, rafy koralowe i białe, piaszczyste plaże otoczone palmami. Nie tylko plaże, Fidżi to także bujne lasy deszczowe i góry. W świecie przyrody Fidżi znajdują się zapierające dech w piersiach wodospady.

Jednym z najpiękniejszych z nich jest wodospad Tavoro.Jest to seria trzech wspaniałych wodospadów. Co zaskakujące, wszystkie trzy wodospady Tavoro mają naturalne baseny. Światowej klasy surfing, niezapomniane nurkowanie i inne doświadczenia to rzeczy, które czekają na Ciebie na wyspie Fidżi.  

8. Bali, Indonezja

8. Bali, Indonezja

Bali to najpopularniejszy kierunek turystyczny w Indonezji. Jest to również jedna z najpiękniejszych wysp na świecie. Bali słynie na całym świecie ze swojej historii, duchowości i oczywiście z malowniczego krajobrazu.Najpiękniejsza wyspa . „Zielony kraj” to chyba pierwsze wrażenie, jakie towarzyszy każdemu odwiedzającemu Bali.

Ta magiczna wyspa jest domem dla bujnych lasów tropikalnych, kultowych tarasów ryżowych, wulkanicznych wzgórz, dojrzałych raf koralowych, wodospadów i dziewiczych plaż. Ta bogata duchowo wyspa posiada wiele świątyń, które różnią się wielkością i kształtem. Świątynie te są znane na całym świecie ze swojej unikalnej, wielowiekowej architektury. Co najważniejsze, mieszkańcy Bali są bardzo przyjaźni.

7. Seszele

7. Seszele

Najpiękniejsza wyspa.

6. Kreta, Grecja

6. Kreta, Grecja Najpiękniejsza wyspa

Kreta to największa i jedna z najpiękniejszych wysp Grecji. Najbardziej przekonującym powodem do odwiedzenia Krety są jej rajskie plaże z krystalicznie czystą wodą. Ku zaskoczeniu, linia brzegowa Krety ciągnie się przez ponad 650 mil. Możesz nawet znaleźć puste plaże na tej pięknej wyspie. Na wyspie Kreta znajdują się również górskie szczęki, niesamowite doliny i strome wąwozy.

Krajobraz na Krecie obejmuje wiele kanionów i wąwozów. Na szczęście wiele klubów oferuje niezapomniane wrażenia ze wspinaczki skałkowej. Wysokie pasma górskie to kolejna wielka atrakcja tej wyspy, słynne są Góry Białe, Idy i Pasmo Dikti.

Kreta to idealne miejsce dla miłośników wodospadów. Na tych wyspach znajdują się setki niesamowitych wodospadów, które różnią się wysokością. Życie roślinne na Krecie jest bardzo bogate – posiada ona ponad 2000 gatunków roślin.

Ponad 300 gatunków nie występuje nigdzie indziej na świecie. Do listy atrakcji, Kreta posiada również lasy, piękne wysepki i niesamowite jaskinie.

5. Santorini, Grecja

5. Santorini, Grecja

Santorini to chyba najpiękniejsza wyspa w Grecji. Ta czarująca wyspa najbardziej znana jest z magicznych zachodów słońca, z pewnością jest to jeden z najlepszych zachodów słońca na świecie. Miasteczko Oia to najlepsze miejsce na Santorini, aby podziwiać zachody słońca.

Czarne, czerwone i białe piaski z czystą wodą, plaże Santorini mają wyjątkowe piękno i atmosferę.

Wyspa ta słynie również ze sportów wodnych, takich jak nurkowanie, paralotniarstwo z odrzutowcami, wakeboarding, narty wodne i banana boating.   Santorini to przepiękna mieszanka cudów natury i stworzonych przez człowieka.

Pięknie rozpakowane budynki wyłożone w klifach Santorini stają się wizualną gratką dla zwiedzających. To również sprawia, że Santorini jest rajem dla fotografów i jednym z najbardziej kolorowych miejsc na świecie. Najpiękniejsza wyspa .

4) Wyspy Galapagos, Ekwador

4) Wyspy Galapagos, Ekwador Najpiękniejsza wyspa Galapagos to naprawdę najpopularniejszy obszar przyrodniczy i jedna z najpiękniejszych wysp na świecie. Położony 621 kilometrów od wybrzeży Ekwadoru na Oceanie Spokojnym, ten wyjątkowy archipelag składa się z 18 głównych wysp, trzech mniejszych i ponad 100 wysepek.

Wyspy Galapagos to jedno z niewielu miejsc na Ziemi, które można zobaczyć w ich pierwotnej formie. Większość wysp jest nietknięta przez człowieka.Najpiękniejsza wyspa . Na Wyspach Galapagos można zobaczyć najwyższy poziom endemizmu na Ziemi.

Żółwie Galapagos, legwany morskie Galapagos, foka futrzana Galapagos, pingwin Galapagos i jastrząb Galapagos to niektóre z głównych gatunków endemicznych Wysp Galapagos. Nigdzie indziej nie ma tak wyjątkowych zwierząt, które nie są potrzebne.Najpiękniejsza wyspa .

Nie tylko dzika przyroda, Galapagos słynie również z pięknych plaż z białym piaskiem i turkusowo-błękitnymi wodami. Można tu uprawiać niezapomniane snorkelingi, pływanie i kajakarstwo. Bardziej niż cokolwiek innego, twój umysł automatycznie doceni luźną, spokojną atmosferę Wysp Galapagos.  

3. Palawan, Filipiny Najpiękniejsza wyspa

3. Palawan, Filipiny Najpiękniejsza wyspa

Palawan to naprawdę najpiękniejsza wyspa na Filipinach. Można ją nazwać cudem natury Filipin. Obszar przybrzeżny Palawanu rozciąga się na 1240 mil. Dobra wiadomość jest taka, że na Palawanie jest wiele dziewiczych plaż z krystalicznie czystą wodą. Palawan jest domem dla jednego z nowych Siedmiu Naturalnych Cudów Świata – podziemnej rzeki Puerto Princesa. Ta 5-milowa rzeka jest najdłuższą żeglowną podziemną rzeką na świecie.

Park Narodowy Puerto Princesa Underground River, który chroni ten cud natury na Palawanie, został również wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1999 roku. Kolejną nie do pominięcia atrakcją Palawanu jest Park Naturalny Tubbataha Reef. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, obejmujący obszar 13028 hektarów, ten park naturalny chroni wiele gatunków morskich.

Północna wysepka w tym parku jest domem dla żółwi morskich i ptaków. Ponadto na wszystkich pięknych wyspach Palawanu znajdują się lasy deszczowe, lasy namorzynowe, kilka rzek, strumieni, jezior i wodospadów.

2. Bora Bora Najpiękniejsza wyspa

2. Bora Bora Najpiękniejsza wyspa

Bora Bora to najsłynniejsza i najpiękniejsza wyspa Polinezji Francuskiej. Jest to znana na całym świecie destynacja na miesiąc miodowy. Jest to również doskonałe miejsce turystyczne dla rodzin, jak i osób podróżujących samotnie. Kiedy widzisz Bora Bora, na zdjęciu lub w realu, pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok jest piękna, turkusowa laguna otaczająca wyspę.

Jest to jedna z najpiękniejszych lagun na świecie.Najpiękniejsza wyspa . Białe, piaszczyste plaże Bora Bora mogą wydawać się surrealistyczne dla Twoich oczu. Wody tych plaż mają żywe odcienie turkusu, szmaragdu i błękitu. Większość plaż na Bora Bora jest własnością prywatną. Najpopularniejszą i najpiękniejszą publiczną plażą na Bora Bora jest Matira Beach. Poprzez zdjęcia, Bora Bora jest znana na całym świecie ze swoich akwakulturowych kurortów.

Wystarczy pomyśleć o zamieszkaniu w chatach, które znajdują się nad krystalicznie czystymi wodami. Nie tylko doświadczenie życia, widoki na laguny i plaże Bora Bora z tych szałasów są wspaniałe. Na Bora Bora jest wiele aktywności wodnych, które zapewnią Ci niezapomniane wspomnienia. Obejmuje to aqua bike adventures, wycieczki łodzią z dnem szklanym, parasailing, jet ski, lagunę, snorkeling, nurkowanie i stand up paddling.

1. Malediwy Najpiękniejsza wyspa

Maledivy Najkrajší ostrov Malediwy to bez wątpienia najpiękniejsze wyspy na świecie. Ten magiczny archipelag położony jest na Oceanie Indyjskim i składa się z ponad 1000 wysp koralowych.

Plaże, laguny, rafy koralowe i życie morskie Malediwów mają niezwykłe piękno, którego nie da się wyrazić słowami. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc, które chcesz odwiedzić w swoim życiu.Najpiękniejsza wyspa . Plaże na Malediwach są definicją piękna z białymi piaskami i czystą wodą. Jest to jedno z najlepszych miejsc na ziemi, gdzie można podziwiać najczystsze i najgłębsze wody.

Wśród plaż na Malediwach najbardziej atrakcyjna jest lśniąca plaża na wyspie Vaadhoo. Możesz zobaczyć magię naturalnych mieniących się wód morskich stworzonych przez planktony.Malediwy są domem dla 70 różnych gatunków korali i obfitego życia morskiego. Więc możesz cieszyć się Malediwy są domem dla 70 różnych gatunków koralowców i obfitego życia morskiego.

Można więc na tej wyspie podziwiać magiczny podwodny świat. Istnieje wiele sportów wodnych, aby doświadczyć go jak nurkowanie, snorkeling i podwodny spacer. Bogate życie morskie na Malediwach można również obserwować, pływając na szklanych łodziach.

Aby podziwiać prawdziwe piękno Malediwów, należy odbyć lot samolotem morskim. Ze szczytu można podziwiać spektakularny widok na plaże i laguny Malediwów. Wieczorem widok zachodu słońca na Malediwach sprawi, że zapiera dech w piersiach.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button