Podróż

Największa góra na Słowacji : Top 10

Największa góra na Słowacji. Największa góra na Słowacji : Top 10 największych gór. Lista 10 najwyższych gór na Słowacji .

Największe wzgórze na Słowacji – 10. Kriváň 2 495 m

 

Największe wzgórze na Słowacji - 10. Kriváň 2 495 m

Krywań jest wzniesieniem na końcu ostrej odnogi, która odgałęzia się od głównego grzbietu Tatr Wysokich w Czubrynie. Leży nad dolinami Nefcerka, Kôpera i Važecká na jej południowych i południowo-zachodnich wychodniach rozszerzających się do Kotliny Liptowskiej. Jest to jedna z najwyższych gór na Słowacji. Osiąga wysokość 2 494,7 m n.p.m. Od XIX wieku jest nieoficjalnym symbolem wolności Słowaków i słowiańskiej spójności.

9. Rysy 2 503 m

 

Rysy 2 503 m

Rysy to jeden z najpopularniejszych szczytów widokowych głównej grani Tatr Wysokich. Znajdują się one pomiędzy Žabí sedlo (Żabim Koniem) a Váhą (Ciężkim Szczytem) na granicy polsko-słowackiej.

8. Rogi owcze 2 526 m – Największa góra na Słowacji

 

Rogi owcze 2 526 m

Baranie rohy to masywny szczyt, który przez Wyżnią Baranią Strážnicę ciągnie się do głównej grani Tatr Wysokich. Posiada dwa szczyty na płaskowyżu szczytowym – południowo-wschodni i północno-zachodni. Południowo-wschodnia jest główną.

7. Končistá 2 538 m – Największa góra na Słowacji

 

Končistá 2 538 m

Konczysta jest najwyższym szczytem w południowej bocznej grani Popradzkiego Lodowego Szczytu w Tatrach Wysokich.

6. Wysoka 2 547 m

 

Wysoka 2 547 m

Vysoká to jedna z najpotężniejszych gór na Słowacji, położona w Tatrach Wysokich. Symetryczny podwójny szczyt Vysoká zachwyca z każdej strony i jest jednym z najpiękniejszych i najczęściej fotografowanych szczytów Tatr Wysokich. Jest to szósty pod względem wysokości szczyt w Tatrach.

5. Kežmarský štít 2 556 m

 

 Kežmarský štít 2 556 m

Kieżmarski Szczyt to najwyższy szczyt w północno-wschodnim ramieniu Łomnickiego Szczytu w Tatrach Wysokich.Od Łomnickiego Szczytu oddziela go grań Vidla. Ostroga Łomnickiego Szczytu dzieli się na południowo-wschodnie ramię w Kieżmarskim Szczycie, nad którym dominuje Huncowski Szczyt. Północne ramię zdominowane jest przez Mały Staw Kieżmarski. Grzbiet kończy się Wielką i Małą Svišt’ovską. Jest to najbardziej poszukiwany i bardzo trudny teren wspinaczkowy. Jednym z najpiękniejszych w Tatrach Wysokich jest jego około 550-metrowa południowa ściana, która opada do doliny Skalnatej.Największe wzniesienie na Słowacji.

4. Pyšný štít 2 623 m – Największa góra na Słowacji

 

Pyšný štít Największa góra na Słowacji : Top 10 największych gór. Lista 10 najwyższych gór na Słowacji . Największa góra na Słowacji . Największe góry.

Pyšný štít to czwarty co do wysokości szczyt Słowacji, położony w Tatrach Wysokich.

3. Ľadový štít 2 627 m

 

Lodowy Szczyt Największa góra na Słowacji : Top 10 największych gór. Lista 10 najwyższych gór na Słowacji . Największa góra na Słowacji . Największe góry.

Lodowy Szczyt jest trzecim co do wysokości szczytem na Słowacji i w Tatrach Wysokich. Polacy uważali go za najwyższy szczyt w Tatrach Wysokich.

 

2. Lomnický štít 2 634 m

 

Lomnicky Peak Największa góra na Słowacji : Top 10 największych gór. Lista 10 najwyższych gór na Słowacji . Największa góra na Słowacji . Największe góry.

 

Łomnicki Szczyt jest drugim co do wysokości szczytem w Tatrach, na Słowacji i w Karpatach.

 

Największe wzgórze na Słowacji

1. Gerlachovský štít 2 655 m – Największa góra na Słowacji

 

Największe wzgórze na Słowacji 1. Gerlachovský štít 2 655 m

Gerlachovský štít to najwyższy szczyt i jeden z najbardziej masywnych masywów Tatr, Słowacji i całych Karpat. Leży na południowo-wschodniej ostrodze Zadniego Gerlacha, od którego oddziela ją Przełęcz Gerlachowska. Ze szczytu grzbiet ciągnie się aż do Kotłowa, gdzie rozwidla się i tworzy słynny Gerlachowski Kocioł.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button