Podróż

Jaskinie na Słowacji 10 najpiękniejszych jaskinii

Najpiękniejsze jaskinie na Słowacji 10 najpiękniejszych jaskiń na Słowacji 10 najpiękniejszych jaskiń na Słowacji . Najpiękniejszą jaskinią na Słowacji jest niewątpliwie Demianowska Jaskinia Lodowa.

Na Słowacji mamy wiele pięknych jaskiń . Wiele z nich nie jest w pełni zbadanych lub jeszcze otwartych dla publiczności . Oto lista 10 najpiękniejszych jaskiń na Słowacji, do których można wybrać się na wycieczkę z rodziną.

 

1. Demianowska jaskinia lodowa

 

Najpiękniejsze jaskinie na Słowacji . Demianowska Jaskinia Lodowa to jaskinia lodowa w Tatrach Niskich w Dolinie Demianowskiej, jedna z jaskiń demianowskich. Jest to jedna z najstarszych znanych jaskiń w Europie. Znajduje się w klifie Bašta nad schroniskiem Kamenná. 680 m z 1 900 m jest ogólnodostępnych.

 

2. Demianowska Jaskinia Wolności na Słowacji

 

Demianowska Jaskinia Wolności na Słowacji

Demianowska Jaskinia Wolności to jaskinia krasowa w Tatrach Niskich w Dolinie Demianowskiej, jedna z jaskiń demianowskich. Została odkryta w 1921 roku przez Aloisa Krala i jest najczęściej odwiedzaną jaskinią na Słowacji.

 

3. Jaskinia Ważecka

 

Jaskinia Ważecka

Jaskinia Važecká to jaskinia stalaktytowa w Kotlinie Liptowskiej w pobliżu miejscowości Važec. Znajduje się w dolinie Białego Wagu na północnym skraju Tatr Niskich w Kozim Grzbiecie, na SW skraju miejscowości Važec, na wysokości 784 m n.p.m. Jaskinia została odkryta przez studenta Ondreja Húska w 1922 roku, a sześć lat później została prowizorycznie otwarta.

 

4. Jaskinie lodowca Silická na Słowacji

 

Jaskinie lodowca Silická na Słowacji

Lodowiec Silicki to zlodowacona przepaść w środkowej części Płaskowyżu Silickiego. Jest to najniższa jaskinia lodowa na świecie, położona na wysokości 503 m n.p.m.

 

5. Jaskinia Nietoperzowa Jaskinie na Słowacji

 

Jaskinia Nietoperzowa Jaskinie na Słowacji

Jaskinia Nietoperzowa jest pomnikiem przyrody w administracji Zarządu Jaskiń Słowackich. Znajduje się na terytorium katastralnym wsi Nemce w dzielnicy Bańska Bystrzyca w regionie Bańska Bystrzyca. Obszar ten został ogłoszony w 1994 roku, a ostatnio zmieniony w 2008 roku. Strefa ochronna nie została wyznaczona. Najpiękniejsza góra świata : 10 najpiękniejszych gór.

 

6. Dziura w brzuchu

 

Dziura w brzuchu

Brložna dziura jest zabytkiem przyrody w administracji organizacji składkowej Zarząd Jaskiń Słowackich. Znajduje się na terenie katastralnym wsi Nitrianske Sučany w powiecie Prievidza w regionie Trenčín. Obszar ten został ogłoszony w 1994 roku, a ostatnio zmieniony w 2009 roku. Strefa ochronna nie została wyznaczona.

 

7. Jaskinia Dekretowa – jaskinie na słowacji blisko zakopanego

 

Jaskinia Dekretowa

Dekrétova jaskyňa jest pomnikiem przyrody w administracji Zarządu Jaskiń Słowackich. Jaskinie na słowacji blisko zakopanego. Znajduje się na terytorium katastralnym wsi Dolný Harmanec w powiecie Bańska Bystrzyca w regionie Bańska Bystrzyca. Obszar ten został ogłoszony w 1994 roku. Strefa ochronna nie została wyznaczona.

 

8. Jaskinia kryjówki Janosika – jaskinie na słowacji blisko granicy z polską

 

Jaskinia kryjówki Janosika

Znajduje się na terenie katastralnym wsi Budina w dzielnicy Lučenec w regionie Bańska Bystrzyca. Obszar ten został ogłoszony w 1994 roku, a ostatnio zmieniony w 2012 roku. Strefa ochronna nie została wyznaczona. jaskinie na słowacji blisko granicy z polską. Veľký Rozsutec – wzgórze turystyczne na Słowacji

 

9. Jaskinia Mučínska

 

Jaskinia Mučínska

Znajduje się na terenie katastralnym wsi Mučín w dzielnicy Lučenec w regionie Bańska Bystrzyca. Obszar ten został ogłoszony w 1994 roku, a ostatnio zmieniony w 2008 roku. Strefa ochronna nie została wyznaczona.

10. Jaskinie Wiśniowe na Słowacji

 

Jaskinie Wiśniowe na Słowacji

Znajduje się na terenie katastralnym wsi Uhrovské Podhradie w powiecie Bánovce nad Bebravou w regionie Trenčín. Obszar ten został ogłoszony w 1994 roku, a ostatnio zmieniony w 2009 roku.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button