Podróż

Najpiękniejsza góra świata : 10 najpiękniejszych gór

Najpiękniejsza góra świata : Top 10 najpiękniejszych gór świata. Jednym z czynników, dla których uwielbia się odkrywać ich urok, jest wysokość. Cóż w dzisiejszym rankingu wysokość góry nie gra żadnej roli, dnia i patrzymy na najpiękniejsze góry świata. Oto lista 10 najpiękniejszych gór na świecie.

 

10. Ama Dablam, Nepal

 

Ama Dablam, Nepal

 

Ama Dablam, uważana za „Matterhorn Himalajów”, to popularna na całym świecie i piękna góra położona w regionie Khumbu we wschodnim Nepalu. Ta ośnieżona góra stoi na wysokości 6812 metrów. Południowo-zachodnia grań Ama Dablam to słynna trasa alpinistyczna dla dozwolonych wypraw.

 

Najpiękniejsza góra świata. Tą samą południowo-zachodnią granią Barry Bishop, Mike Ward, Wally Romanes i Mike Gill dokonali pierwszego wejścia na Ama Dablam 13 marca 1961 roku. Trasa ta jest zróżnicowana pod względem trudności. Ale widoki zapierają dech w piersiach.

 

9. Góra Stołowa, RPA

 

Góra Stołowa, RPA

 

Góra Stołowa górująca nad Kapsztadem to cud natury RPA. Na wysokości 1 844 metrów nad poziomem morza góra ta jest rajem zarówno dla miłośników przyrody, jak i wędrowców. Wspaniała góra jest częścią Parku Narodowego Gór Stołowych.

 

Jest też kolejka linowa, która zawiezie Cię na szczyt Góry Stołowej. Ze szczytu można podziwiać spektakularny, 360-stopniowy widok na Kapsztad. To powiedziawszy, w Górach Stołowych znajdują się również różne szlaki turystyczne. Oprócz tego wszystkiego, Góra Stołowa jest domem dla wielu różnych roślin i zwierząt. Wiele z nich nie występuje nigdzie indziej na świecie.

 

8. Góra Assiniboine, Kanada

 

Góra Assiniboine, Kanada

 

Góra Assiniboine, położona na granicy z Kolumbią Brytyjską, jest centralną atrakcją Mount Assiniboine Provincial Park. Ten 2,618-metrowy, uderzający szczyt jest znany jako Matterhorn of the Rockies, ponieważ ma taki sam kształt piramidy jak Matterhorn. Najpiękniejsza góra świata.

 

7. Eiger, Szwajcaria, Najpiękniejsza góra świata

 

Eiger, Szwajcaria, Najpiękniejsza góra świata

 

Ikoniczny Mount Eiger, położony w Alpach Berneńskich w zachodniej Szwajcarii, po wschodniej stronie grzbietu, w skład którego wchodzą szczyty Monch i Jungfrau. Eiger ma wysokość 3.970 metrów i wygląda oszałamiająco z każdej strony.

 

Północna ściana o wysokości 1.800 metrów jest najbardziej uderzającym elementem Eigeru. Jest to największa północna ściana Alp. Na szczyt Eigeru prowadzi kilka tras. Ale wszystkie są wyzwaniem.

 

6. Tre Cim, Włochy

 

Tre Cim, Włochy

 

Jest to grupa trzech szczytów położonych w znanym na całym świecie paśmie górskim Dolomity w północno-wschodnich Włoszech. Trzy szczyty noszą nazwy Cima Piccola, Cima Grande i Cima Ovest. Ta niesamowita grupa górska znajduje się na wysokości 2999 metrów.

 

5. Fujisan Japonia, Najpiękniejsza góra świata

 

Fujisan Japonia, Najpiękniejsza góra świata

 

Na wysokości 3 776 metrów nad poziomem morza, góra Fuji jest najwyższym szczytem Japonii. Ta wulkaniczna góra znajduje się na wyspie Honshu. Ostatnia erupcja miała miejsce w 1707 roku. Ten wspaniały szczyt w kształcie stożka uważany jest za symbol Japonii. Wyspy japońskie – 14 najpiękniejszych wysp

Wejście na górę Fuji jest tak znane wśród japońskich i międzynarodowych turystów. Szacuje się, że każdego roku na górę Fuji wspina się ponad 200 tysięcy osób. Sezon wspinaczkowy rozpoczyna się w lipcu, a kończy w sierpniu. Wejście na szczyt góry Fuji nie jest aż tak trudne, a widok na zachód słońca z tego miejsca jest po prostu niesamowity.

 

4. Cerro Torre, granica Chile – Argentyna

 

Cerro Torre, granica Chile - Argentyna Najpiękniejsza góra świata

 

Magiczna góra Cerro Torre znajduje się na granicy Chile i Argentyny, w Parku Narodowym Los Glaciares. W rzeczywistości Cerro Torre jest częścią łańcucha czterech gór. Pozostałe trzy góry, Punta Herron, Torre Egger i Cerro Hard Standing. 3128 metrów wysokości, Cerro Torre jest najwyższym szczytem tej grupy górskiej.

 

Najbardziej zauważalną cechą Cerro Torre jest jego długi spiczasty kształt. Wejście na Cerro Torre jest trudne, nawet dla doświadczonych wspinaczy.

 

3. Denali – USA

 

Denali - USA

 

Denali o wysokości 6190 metrów jest najwyższą górą na kontynencie północnoamerykańskim. Znajduje się w południowo-środkowej Alasce, na terenie Denali National Park and Preserve. Denali jest również trzecim najbardziej odizolowanym szczytem na świecie po Mount Everest i Mount Aconcagua w Argentynie.

 

Sama ta wspaniała góra jest główną atrakcją Parku Narodowego Denali. Stoi wysoko nad sześcioma milionami akrów dziewiczej puszczy. Nawet z daleka Denali wygląda po prostu oszałamiająco. Ponieważ górna część Denali jest pokryta śniegiem. Góra ta jest również domem dla pięciu dużych lodowców.

 

2. Kirkjufell, Islandia, Najpiękniejsza góra świata

 

Kirkjufell, Islandia, Najpiękniejsza góra świata

Kirkjufell to imponująca, 463-metrowa góra położona w Grundarfjordur na Islandii, na półwyspie Snaefellsnes. Jest to najczęściej fotografowana góra na Islandii. W pobliżu szczytu znajduje się również wspaniały wodospad o nazwie Kirkjufellsfoss. Od września do stycznia. Na niebie w tle Kirkjufell pojawiłaby się również magiczna zorza polarna. To surrealistyczne doświadczenie. Najpiękniejsze plaże w Chorwacji – Top 10 plaż

1. Matterhorn, granica szwajcarsko-włoska

 

Matterhorn, granica szwajcarsko-włoska Najpiękniejsza góra świata

Nie musi to być wysoki szczyt w Alpach. Ale w Alpach i na całym świecie nie ma innych szczytów tak pięknych jak Matterhorn. To naprawdę magiczna atrakcja. Ta góra w kształcie piramidy znajduje się na granicy Szwajcarii i Włoch. Wznosi się na wysokość 4 478 metrów nad poziomem morza i jest jednym z najwyższych szczytów w Szwajcarii. Ściany Matterhornu są strome. Więc wspinaczka może być wymagająca.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button