Podróż

Najpiękniejsze plaże w Chorwacji – Top 10 plaż

Najpiękniejsze plaże w Chorwacji – Top 10 plaż. Jeśli marzysz o pięknych plażach i zastanawiasz się nad odwiedzeniem wyjątkowego miejsca, uznaj to za znak do zarezerwowania lotu. Być może zechcesz przyjechać po prostu po to, by podziwiać liczne wyspy i zapierające dech w piersiach plaże, ale jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie wspaniałych chorwackich miast i atrakcji, znajdziesz tu o wiele więcej. Podczas gdy podróże wciąż kwitną tutaj, kraj ten zapewnia niedrogie i malownicze ucieczki. Oto nasze propozycje najlepszych plaż w Chorwacji.

 

1. Zlatni rat, Brac – Najpiękniejsze plaże w Chorwacji

 

1. Zlatni rat, Brac - Najpiękniejsze plaże w Chorwacji

 

Chcesz wybrać się na najlepszą i najbardziej znaną chorwacką plażę ze wszystkich? Nisko położony Zlatni Rat. Dzięki unikalnie ukształtowanej linii brzegowej usianej błyszczącymi kamyczkami, często nazywana jest Złotym Przylądkiem lub Złotym Rogiem. Znajdziesz tu nieskończoną ilość restauracji i hoteli, a także parasole, leżaki i wszystko inne do wynajęcia.

Wystarczająco duża dla rodzin i wystarczająco romantyczna dla par, ta plaża oferuje wszystko, czego szukasz w plaży Brac. Zwróćcie uwagę na windsurferów, którzy uwielbiają bryzę podczas jazdy po Adriatyku.

 

2. Plaża Banje, Dubrownik

 

Plaża Banje, Dubrownik

 

Jedną z najpopularniejszych plaż w Chorwacji, choć może tylko ze względu na jej położenie w Dubrowniku, jest plaża Banje. Fani serialu Gra o Tron od razu wiedzą o Dubrowniku, nieoficjalnym domu King’s Landing. Oprócz tej popkulturowej chwały, Dubrownik jest również domem dla fascynującego starego miasta i starożytnych murów miejskich, a także miejsc, w których można zanurzyć palce w morzu i cieszyć się dniem na plaży. Najpiękniejsze plaże w Chorwacji. Co zabrać na wakacje – 90 checklist

 

Może nawet zechcesz osiedlić się poza centrum miasta, bliżej fal, i rozważyć znalezienie hotelu w pobliżu plaży Banje. Chociaż jest bardzo popularny i zatłoczony, to jest najbliższy, jaki można uzyskać, nie będąc częścią Dubrownika. Koniecznie zrób rezerwację w jednej z kilku restauracji wzdłuż plaży, która jest idealnym miejscem do oglądania zachodu słońca i świętowania swojej podróży.

 

3. Punta Rata, Brela

 

Punta Rata, Brela

 

Punta Rata to większa plaża w okolicy, znana z drobnego piasku i czystej wody. Możesz spodziewać się zobaczyć mnóstwo turystów, miejscowych i rodzin. Wybierz jazdę rowerem po nieutwardzonych drogach lub biegnij pieszo wzdłuż wybrzeża.

Ze względu na swoje położenie, Punta Rata oferuje widoki na góry Biokovo, a jeśli przejdziesz wystarczająco długo, natkniesz się na kamień Brela. To przed nim wszyscy robią zdjęcia, więc miejcie przygotowany telefon, żeby pozować z ogromnym głazem, na którym jakimś cudem rosną sosny.

 

4. Plaża Sakarun, wyspa Dugi (Dugi Otok) – Najpiękniejsze plaże w Chorwacji

 

Plaża Sakarun, wyspa Dugi (Dugi Otok) - Najpiękniejsze plaże w Chorwacji

 

Jeśli uważasz się za fana plażowania, ale Twoja skóra nie jest tak bardzo lubiana, będziesz potrzebował plaży z osłoną przed intensywnym działaniem promieni UV. Odwiedzając Chorwację, jest to miejsce dla Ciebie, ponieważ jest otoczone lasami sosnowymi. Naturalny cień sprawia, że jest to idealne miejsce dla osób wrażliwych na promienie słoneczne lub dla rodzin, które potrzebują odpoczynku od upałów. Znajdziesz tu również spokojne, płytkie wody dla małych pływaków. Wiele restauracji otwiera tu swoje podwoje w głównym sezonie turystycznym, ale należy pamiętać, że działają one tylko sezonowo.

 

5. Jaskinia Betina, Dubrownik

 

Jaskinia Betina, Dubrownik

 

Wyobraź sobie, jeśli chcesz, plażę, do której możesz się dostać tylko wtedy, gdy znasz tajną ścieżkę. Będziesz potrzebował kajaka lub możesz wezwać wodną taksówkę, która zabierze Cię na tę plażę z dostępem tylko do morza, znajdującą się pod naturalną jaskinią i idealną na romantyczny miesiąc miodowy.

 

Przy niewielkim wlewie witaminy D zaoszczędzisz sobie upałów, a jeśli pójdziesz na początku lub na końcu dnia, nie będziesz musiał walczyć z innymi parami o tym samym pomyśle. Najpiękniejsze plaże w Chorwacji. Uważaj na siebie, nie ma tu wiele – tylko trochę piasku, więc będziesz chciał zabrać własne koce, przekąski i napoje.

 

6. Plaża Nugal – Najpiękniejsze plaże w Chorwacji

 

Plaża Nugal - Najpiękniejsze plaże w Chorwacji

 

Plusy tej plaży: Piękny, imponujący dziewięciometrowy wodospad, który zasila pobliską górę Biokovo. Cons: Jeśli odwiedzisz Chorwację poza sezonem, możesz zobaczyć ten cud natury, ale nie możesz pływać w jego nurcie. 

Większość ludzi, którzy odwiedzają Nugal Beach, przyjeżdża z kilku powodów: aby wędrować i detoksować się na wybrzeżu lub, ahem, założyć sukienkę urodzinową. Położenie i oddalenie w obrębie Parku Leśnego Osejava sprawiają, że jest to popularne kąpielisko dla nagich. Kiedy będziecie mieli więcej dni na zabawę w słońcu, koniecznie dodajcie tę plażę do swojego planu podróży.

 

7. Park Narodowy Kamenjak, Istria

 

7. Park Narodowy Kamenjak, Istria

 

Ten park narodowy, położony na najbardziej wysuniętym na południe krańcu Istrii, jest dla Chorwacji symbolem, atrakcją i instytucją. Podróżnicy przyjeżdżają tu, aby odkryć ten w większości niezagospodarowany obszar, znany z półwyspu, który rozciąga się na sześć kilometrów w głąb morza z 21-metrowymi klifami. Jego historia sięga podobno czasów prehistorycznych i odkryto tu skamieniałości dinozaurów. Wakacje Chorwacja – 11 powodów dlaczego tak

 

Kiedy będziesz tu wędrować, pamiętaj o przejściu trafnie nazwanej Ścieżki Dinozaurów, gdzie wciąż można zobaczyć ślady stóp w wapieniu! Tutejsza plaża jest mała i kamienista, ale to co naprawdę wyniesiecie z niej to nowe uznanie dla tego krajobrazu i samej Matki Natury.

 

8. Plaża Sunj, Lopud – Najpiękniejsze plaże w Chorwacji

 

Plaża Sunj, Lopud - Najpiękniejsze plaże w Chorwacji

 

Prawda jest taka, że większość plaż, które znajdziesz w Chorwacji, ma żwir zamiast piasku. Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do odczuwania piasku między palcami, Morze Adriatyckie jest znane z tej szczególnej cechy swojego wybrzeża. Rzadkim wyjątkiem jest plaża Sunj, położona na zachód od Dubrownika.

 

Kiedy znajdziesz miejsce na tej zwykle zatłoczonej przestrzeni, spójrz w lewo i prawo, aby zobaczyć jasne zielone wzgórza toczące się w oddali. Najpiękniejsze plaże Chorwacji. Na całej wyspie nie znajdziesz żadnych samochodów, ponieważ wózki golfowe i rowery są preferowanym środkiem transportu. Kiedy nie zbierasz piegów, możesz również zwiedzić liczne klasztory, wille, twierdze i pałace w tym rejonie Chorwacji.

 

9. Zrce plaża Novalja, wyspa Pag

 

Zrce plaża Novalja, wyspa Pag

 

Chociaż czasami masz ochotę na spokój i ciszę, innym razem chcesz dodać trochę emocji. Gdy nadejdzie ochota, wybierz się na plażę Zrce, słynne chorwackie miejsce tętniące życiem. Dzięki wielu restauracjom na świeżym powietrzu, plaża jest chętnie odwiedzana zarówno przez miejscowych, jak i turystów oraz DJ-ów. Większość z nich wyposażona jest w baseny, jacuzzi, a z białej, żwirowej plaży można przejść bezpośrednio do placówek.

 

10. Wyspa Solta – Najpiękniejsze plaże w Chorwacji

 

Wyspa Solta - Najpiękniejsze plaże w Chorwacji

 

Jeśli chcesz uciec od tłumów, ale nadal mieć doświadczenie wyspiarskie w środkowej Dalmacji, odwiedź surową wyspę Solta. Jest mniej turystyczna niż pobliskie Hvar i Brac, ale znajdziecie tu kilka wspaniałych plaż, w tym Stračinska. Odosobniona, żwirowa plaża na południowym wybrzeżu wyspy leży w czystej, turkusowej zatoce otoczonej bielonymi, białymi klifami i kilkoma domami (niektóre z nich można wynająć). To świetne miejsce do pływania, bo woda jest głęboka. Co zabrać na wakacje nad morze

 

Plaża jest najłatwiej dostępna, jeśli posiadacie łódź, choć można tu również dotrzeć pieszo i rowerem z Gornjesel. Przyjazd pieszo daje imponujące pierwsze wrażenie: na szczycie wzgórza wyłania się z gęstego lasu sosnowego i podziwia majestatyczny widok przed zejściem do morza. Najpiękniejsze plaże w Chorwacji.

 

Ze Stračinskiej można przejść na inne pobliskie plaże w tej samej zatoce. Po lewej stronie znajduje się Maložalo, a po prawej Veložalo, czyli biało-kamieniste plaże, które zazwyczaj są w większości pozbawione ludzi.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button