Podróż

Veľký Rozsutec – wzgórze turystyczne na Słowacji

Veľký Rozsutec to wzgórze w Parku Narodowym Malá Fatra. Okolica i sam Rozsutec jest przepiękny. Jest to skaliste wzgórze, z którego rozciąga się piękny widok. Wzgórze znajduje się prawie 5 km od Terchovej i jest bardzo popularnym wzgórzem wśród turystów . Nie ma w tym nic dziwnego, ma 1610 m n.p.m. To jedna z najpiękniejszych gór na Słowacji. Najbliższym innym szczytem jest Stoh, który ma 1 607 m.n.m. Kolejnym szczytem jest na północ od niego Malý Rozsutec, który ma 1 344 m.n.m. .

 

Veľký Rozsutec - Najpiękniejsze wzgórze turystyczne na Słowacji

 

Veľký Rozsutec widok 

 

Jest to skalna góra i ikona okolicy . Wzgórze widać już z daleka . Wzgórze jest również dobrze położone i w piękny słoneczny dzień jest jednym z najpiękniejszych widoków na Słowacji . Veľký Rozsutec ma również swoje miejsce w logo parku narodowego . Gdzieś w pobliżu powinien być ukryty jego złoty skarb według legendy o Janosiku .

 

Veľký Rozsutec widok 

 

Veľký Rozsutec Turystyka piesza

Wędrówka na tę piękną górę trwa kilka godzin i najlepiej rozpocząć ją jak najwcześniej rano, a zacząć można od Wielkiego Rozsutca, następnie przejść z niego na Mały Rozsutec i zakończyć na Janoszowych Dołach.

 

najpiękniejsze wzgórze

 

Veľký Rozsutec

 

Veľký Rozsutec

Trasa

Jest to wzgórze w Parku Narodowym Mała Fatra. Okolica i sam Rozsutec jest przepiękny. Jest to skaliste wzgórze, z którego rozciąga się piękny widok. Wzgórze znajduje się prawie 5 km od Terchovej i jest bardzo popularnym wzgórzem wśród turystów . Nie ma się co dziwić Wielki Dismal ma 1610 m n.p.m. Veľký Rozsutec to jedna z najpiękniejszych gór na Słowacji. Najbliższym innym szczytem jest Stoh, który ma 1 607 m.n.m. Kolejnym szczytem jest na północ od niego Malý , który ma 1 344 m.n.m. .

 

Trasa

Outlook

Jest to skalna góra i ikona okolicy . Wzgórze widać już z daleka . Wzgórze jest również dobrze położone i w piękny słoneczny dzień jest jednym z najpiękniejszych widoków na Słowacji . Ma też swoje miejsce w logo parku narodowego . Gdzieś w pobliżu powinien być ukryty jego złoty skarb według legendy o Janosiku .

 

Outlook

 

Wędrówka po tym pięknym wzgórzu trwa kilka godzin i najlepiej rozpocząć ją jak najwcześniej rano, a zacząć można od Wielkiego Rozsutca, następnie przejść z niego do Małego Rozsutca i zakończyć ją Janowymi Dołami.

 

Rosutec w zimie

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button