Podróż

Co zabrać do internatu – jak się przygotować

Co zabrać do internatu – Jak się przygotować. Internat to duża zmiana zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Nasz przewodnik pomoże Ci przygotować się do pierwszego dnia dziecka w internacie, od pakowania po planowanie.

 

Szkoła z internatem może być dla dzieci fantastyczną okazją do doświadczenia wyjątkowego środowiska edukacyjnego, które jest zarówno wyzwaniem osobistym, jak i stymulującym pod względem akademickim. Nasze szkoły z internatem zapewniają Twojemu dziecku wiele możliwości rozwoju umiejętności interpersonalnych, przygotowując je jednocześnie do wyzwań, jakie niesie dorosłość.

 

 

Co zabrać do internatu

 

Co zabrać do internatu

 

Kiedy zbliża się pierwszy dzień Twojego dziecka w internacie, czeka je wiele przygotowań. Oprócz spakowania odpowiednich ubrań i rzeczy osobistych, są inne rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić, że on lub ona szybko zaadaptuje się do życia w internacie. Oto kilka najważniejszych wskazówek, które pomogą Twojemu dziecku przygotować się do szkoły z internatem i zaaklimatyzować się po przyjeździe.

 

1. Mówić o tym, co nas czeka

 

Co zabrać do internatu

 

Internat to duża zmiana zarówno w życiu Twoim jak i Twojego dziecka, co może prowadzić do pewnych wątpliwości przed wyjazdem. To zupełnie normalne, że Twoje dziecko odczuwa niepokój związany z tym, co je czeka. Ważne jest, aby porozmawiać o nich z dzieckiem, aby pomóc mu uspokoić się przed ich nadejściem.

 

Szkoły z internatem są zaprojektowane jako miejsca niezwykle przyjazne. Co przynieść do internatu. Dzięki nim dzieci szybko nawiązują przyjaźnie, a personel jest pod ręką i wie, jak pomóc, jeśli potrzebna jest dodatkowa zachęta. Porozmawiajcie o tych punktach i usuńcie wszelkie wątpliwości dziecka.

 

2. Naucz się pozytywnego myślenia

 

Omawiając przejście do szkoły z internatem, pamiętaj, że najprawdopodobniej będzie to wzbogacone środowisko, w którym Twoje dziecko będzie się dobrze rozwijać. Uznaj wszelkie lęki, które istnieją w umyśle dziecka i spróbuj wyciągnąć z nich pozytywy. Jak się zadomowią w szkole z internatem, nawiążą nowe przyjaźnie i zobaczysz, że czerpią korzyści z tego doświadczenia, każdy sceptycyzm szybko zostanie zapomniany.

 

Kiedy tylko jest to możliwe. Koniecznie pokaż, jak ekscytująca będzie nowa przygoda Twojego dziecka. Wzmocnijcie pozytywne aspekty życia w internacie, tak aby rozpoczęli swoją podróż z jak najlepszym nastawieniem. Życzenia noworoczne gif 40 gifów nowy rok 2023

 

3. Zachęcanie do niezależności

 

Jest wiele umiejętności społecznych i samodzielnościowych, które rozwijają internaty. Aby pomóc dziecku dostosować się i stać się bardziej niezależnym, można zacząć budować odpowiednie umiejętności na długo przed wprowadzeniem się.

Wprowadzić kilka podstawowych codziennych zadań, które mogą sprzyjać większej niezależności. Spraw, by były one jak najbardziej adekwatne, odzwierciedlając to, co będą musiały zrobić, gdy rozpoczną naukę w internacie. Być może nigdy nie musiały samodzielnie wykonywać prostych zadań, takich jak ścielenie łóżka czy przygotowanie się do szkoły. Wprowadź je w rutynę przed wyjazdem, aby były w stanie wykorzystać te nowe umiejętności w szkole z internatem.

 

4. Zorganizuj wizytę w szkole

 

W tygodniach poprzedzających pierwszy dzień dziecka, zaplanowana wizyta w kampusie szkoły z internatem jest niezbędna. Dzięki temu dziecko będzie miało szansę przyzwyczaić się do nowego otoczenia ze znajomą twarzą u boku. Koniecznie zapoznaj dziecko ze wszystkimi aspektami nowego środowiska. Poznaj akademiki i obiekty i przedstaw się jak największej liczbie rodziców, dzieci i nauczycieli.

 

Kiedy nadejdzie pierwszy dzień, nagle szkoła z internatem nie będzie wydawać się tak straszna. Twoje dziecko będzie już miało dzieci, na które trzeba uważać i będzie mogło wykorzystać swoją wiedzę na temat układu kampusu.

 

5. Pomoc w tęsknocie za domem

 

Co zabrać do internatu

 

Bez względu na to, jak dobrze jesteś przygotowany, nadal istnieje możliwość, że Twoje dziecko będzie cierpiało z powodu tęsknoty za domem, gdy zatęskni za znajomymi wygodami. Jeśli tak się stanie, bądź tam, aby zaoferować zapewnienie, że jest to normalna emocja.

 

Przedstaw im pomysły, które pomogą im poradzić sobie z tęsknotą za domem, jeśli te uczucia pojawią się ponownie. Na przykład spakuj im dwa lub trzy specjalne przedmioty z domu, które przynoszą im komfort. Przypomnij im, że jesteś na drugim końcu telefonu lub Skype’a, kiedy tylko cię potrzebują.

 

Co zabrać do internatu

 

Co zabrać do internatu

 

Kiedy Twoje dziecko nie może się doczekać wielkiej przeprowadzki, pakowanie może stać się jedną z najprzyjemniejszych części przygotowań do szkoły z internatem. Każde dziecko i szkoła ma swoje potrzeby, ale jest kilka rzeczy, które każde dziecko powinno mieć, aby ułatwić mu integrację w internacie. Jeśli masz wątpliwości, co spakować, skontaktuj się ze szkołą i zapytaj, czy Twoje dziecko potrzebuje czegoś w szczególności.

 

Weź długopis i papier i zapisz każdą z poniższych pozycji na swojej liście zakupów:

 

1. Ubrania i wieszaki – Co zabrać do internatu

 

Ubrania i wieszaki - Co zabrać do internatu

 

Może się to wydawać oczywiste, ale jest kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przy pakowaniu garderoby dziecka. W zależności od nadchodzącej pory roku, spakuj odpowiednią odzież, aby dopasować ją do wszystkich możliwych warunków pogodowych. Jeśli nie masz możliwości tak częstego podróżowania do i ze szkoły, zaplanuj to wcześniej i przygotuj się na wszystkie ewentualności.

 

Aby ubrania dziecka nie kończyły w stosie na podłodze, zapewnij dużą ilość wieszaków na ubrania.

 

2. Pościel i bielizna – Co zabrać do szkoły z internatem

 

Pościel i bielizna - Co zabrać do szkoły z internatem

 

Łóżka i materace będą znajdować się w pokoju dziecka, ale może być konieczne, aby przyjść z własną pościelą.

Do listy dodaj dwa zestawy prześcieradeł (jeden na łóżko, drugi na pościel), kołdrę i poduszki. Ponownie weź pod uwagę klimat, w którym będzie żyło Twoje dziecko i możliwe zmiany pogody. Jeśli będzie zimno, dodaj dodatkowy koc, aby zapewnić dziecku komfort w nocy. Co zabrać na wakacje nad morze

W dni prania niezbędne są takie rzeczy jak torba, proszek do prania i stojak do suszenia ubrań. Niektóre lub wszystkie z tych rzeczy mogą być już dostępne. Pamiętaj, aby wcześniej skontaktować się ze szkołą i kupić tylko to, co będzie potrzebne Twojemu dziecku.

 

3. Przybory toaletowe i kosmetyki

Przybory toaletowe i kosmetyki

 

Przybory toaletowe mogą znajdować się dość nisko na liście priorytetów Twojego dziecka, więc to do Ciebie należy upewnienie się, że ma ono wszystko, czego potrzebuje, aby zachować czystość. Spakuj wszystkie łazienkowe niezbędniki: szczoteczka do zębów, pasta, szampon, mydło i kosmetyki do włosów to dobry początek.

Niezbędne są również ręczniki i ściereczki do mycia. Podobnie jak w przypadku pościeli, warto spakować co najmniej dwie, aby móc zmieniać pościel. Jeśli jest lato lub Twoje dziecko będzie mieszkało w ciepłym klimacie, zapewnij mu niezbędną ochronę w postaci butelek z filtrem przeciwsłonecznym i czapki z daszkiem.

 

4. Akcesoria osobiste – Co zabrać do szkoły z internatem

 

Akcesoria osobiste - Co zabrać do szkoły z internatem

 

Wiele z rzeczy, które spakujesz, to praktyczne przedmioty codziennego użytku, które są nam potrzebne do codziennego funkcjonowania – nie zapomnij jednak zostawić miejsca na przedmioty, które spełniają inną potrzebę. Pokój dziecka jest bardzo ważny, aby czuło się ono jak w domu. Możesz pomóc zachęcić do tego, pakując dziecku osobiste przedmioty, które mają dla niego znaczenie.

 

Umieść w pokoju dziecka trofea, książki lub pamiątki, które są wyjątkowe. Jeśli są to plakaty lub zdjęcia, przynieś szyny do wieszania zdjęć na wypadek, gdyby szkoła nie pozwoliła ci wbijać gwoździ w ścianę.

 

5. Materiały szkolne i biurowe

 

5. Materiały szkolne i biurowe

 

Aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony przez dziecko w klasie, będzie ono potrzebowało różnych przyborów do pisania i przyborów szkolnych. Wybierz wystarczająco duży plecak, aby zmieścić wszystkie książki dziecka i niezbędny sprzęt techniczny, a także spakuj długopisy, ołówki, zakreślacze i planer.

 

Mówiąc o technologii, mogą już posiadać laptopa lub tablet, który może im pomóc w pracy w szkole. Uzupełnij go o dysk USB, aby przechowywać pliki w podróży.

 

6. Budzik – Co zabrać do internatu

 

Ostatni, istotny element wyposażenia. Nowa rutyna Twojego dziecka będzie wymagała dyscypliny – począwszy od wstawania z łóżka bez Twojej pomocy. Z budzikiem nie będzie już miał wymówki, jeśli nie wstanie z łóżka na czas na zajęcia!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button