Podróż

Kiedy jechać na Maderę – Najlepsza pogoda w roku

Kiedy jechać na Maderę – Najlepsza pogoda w roku. Madera szczyci się przyjemnym śródziemnomorskim klimatem przez cały rok, więc najlepszym momentem na wizytę jest czas, kiedy tylko masz czas. Mimo bujnej zieleni na wyspie nie ma ogromnych opadów, ale nie jest też nieprzyjemnie gorąco.

 

Kiedy jechać na Maderę

 

Kiedy jechać na Maderę

 

Ze względu na górskie ukształtowanie terenu spotkasz się ze zróżnicowanym mikroklimatem. Najbardziej uderzająca różnica występuje między wietrznym i wilgotnym północnym wschodem a bardziej suchym i osłoniętym południem. Kiedy jechać na Maderę.  Coroczny karnawał i festiwal kwiatów odbywają się wiosną i są głównymi wydarzeniami w kalendarzu imprez Madery. Natomiast święta piesze odbywają się przez cały rok. Ale szczególnie piękne są wiosną i latem, z bujną roślinnością i ciepłymi promieniami słońca.

 

 

Pogoda po miesiącu

 

Pogoda po miesiącu

Jeśli szukasz zimowego słońca, to na Maderze nie będziesz miał problemów z jego znalezieniem. W grudniu, styczniu i lutym temperatury w ciągu dnia mogą sięgać 20°C w dolnych partiach wyspy poniżej „linii bananowej”, gdzie najlepiej uprawia się banany.

Jeśli jednak spojrzysz na szczyty gór z Funchal, możesz zobaczyć śnieg lśniący w promieniach słońca. Słynne obchody karnawałowe na wyspie rozpoczynają się w piątek przed Wielkim Postem i trwają aż do Mardi Gras, więc jeśli planujesz podróż w tych dniach, powinieneś wcześniej zarezerwować swoje zakwaterowanie.

Wiosna może być najlepszym czasem na podróż na Maderę. W marcu, kwietniu i maju, a zwłaszcza pod koniec sezonu, można cieszyć się pogodą w szortach i koszulkach, choć tu i ówdzie grozi ulewny deszcz. Liście, które będziesz mijać podczas spaceru, są szczególnie żywe wiosną. W Funchal nie zabraknie również kolorów podczas Festiwalu Kwiatów, niezwykle popularnego wydarzenia w maju, kiedy to ulice wypełniają się paradami i floatami ubranymi w aromatyczne kwiaty. Wakacje Chorwacja – 11 powodów dlaczego tak

Lato to najlepszy czas na obserwację wielorybów. Temperatury w ciągu dnia zwykle oscylują wokół 24°C, ale między czerwcem a sierpniem liściaste, suche i gorące wiatry wiejące z zachodu od Sahary mogą podnieść temperatury do 33°C. Wczesnym rankiem w czerwcu i lipcu wyspa często jest spowita chmurami, które w ciągu dnia stopniowo się rozwiewają.

Jesienne miesiące – wrzesień, październik i listopad – są na Maderze zazwyczaj znacznie spokojniejsze, ale nadal jest przyjemnie słonecznie, a morze jest wystarczająco ciepłe, aby wygodnie się w nim kąpać. Opady deszczu zaczynają się zwiększać, ale temperatury są stabilne. Można się spodziewać temperatur w okolicach przyjemnych 22°C, które są idealne do spacerów, ponieważ wokół jest dużo cienia.

 

RZECZY DO ZROBIENIA W MADERZE

 

RZECZY DO ZROBIENIA W MADERZE

 

Madera jest wyjątkowym miejscem na piesze wakacje. Sieć levadas – kanałów irygacyjnych wykutych w zboczu – rozciąga się na całej wyspie, kierując wodę na jałowe południe. Dziś nadal pełnią swoją pierwotną funkcję, ale służą również jako trasy spacerowe i trasy dla rowerów górskich, na których można podziwiać najbardziej zapierające dech w piersiach krajobrazy Madery. Kiedy jechać na Maderę. Spacer po Maderze wymaga odpowiedniej sprawności fizycznej – to w końcu górzysty kraj – a ponieważ niektóre levady prowadzą przez tunele, warto zabrać ze sobą latarkę. Co zabrać na wakacje – 90 checklist

Zwiedzanie wysp. Madera jest największą wyspą niewielkiego archipelagu atlantyckiego, a niektóre z tras wycieczkowych odbywają krótką podróż promem na północny wschód do Porto Santo. Roślinność jest tu rzadsza, ale jest tu oszałamiający 9-kilometrowy odcinek złotego piasku, po którym można chodzić boso, a także możliwość wędrówki z przewodnikiem lub wycieczki jeepem. Na południe od Funchal znajdują się Wyspy Desertas, które nie są zamieszkane przez ludzi, ale są domem dla kolonii fok mnichów i wielu gatunków ptaków. Można tu popłynąć tradycyjną drewnianą guletą, która jest bardzo eleganckim sposobem podróżowania.

Madera słynie z obserwacji wielorybów i delfinów, w okresie od kwietnia do października w morzu występuje ponad 20 gatunków. Małe wycieczki łodzią odpływają z portu w Funchal lub można zabawić się skacząc po falach na łodzi RIB, czasami w towarzystwie biologa morskiego. Niewiele jest doświadczeń tak porywających jak snorkeling z delfinami.

 

Czego nie robić na Maderze – Kiedy jechać na Maderę

 

Czego nie robić na Maderze - Kiedy jechać na Maderę

Madera może być terytorium Portugalii, ale nie spodziewajcie się tego samego klimatu. Niektórzy odwiedzający oczekują nieprzerwanego słońca i mogą zostać złapani przez ulewy, które mogą uczynić niektóre spacery wyzwaniem. Zimą i wiosną temperatury są przyjemne i ludzi jest znacznie mniej, ale częściej zdarzają się pełne deszczu dni. Lepiej spakować odzież wodoodporną i jej nie potrzebować, niż potrzebować i jej nie mieć. Kiedy jechać na Maderę.

Kiedy jechać na Maderę. Nie wyruszaj w podróż bez doświadczenia w chodzeniu. Przez centrum Madery przebiega grzbiet górski, a niektóre z bardziej wymagających ścieżek mogą być dość strome i wąskie. Choć z pewnością nie trzeba trenować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, by tu chodzić, to jednak warto być w miarę dobrej kondycji i mieć dobre buty lub buty rozchodzone. Kijki mogą być również pomocne na zjazdach. Jeśli wolisz, zawsze masz możliwość wybrania szytych na miarę, samodzielnych wakacji na Maderze, gdzie trasy mogą być dostosowane do Twoich wymagań.

Zostaw dzieci w domu. Madera to pełen przygód plac zabaw dla dzieci od 8 roku życia. Od kajaków morskich po snorkeling z delfinami, od kolejek linowych po canyoning. Pewnego dnia mogą brodzić w naturalnych basenach skalnych i zwiedzać jaskinie lawowe. Innego dnia przejechać się rowerem górskim przez las lub popłynąć pod wodospadem. Jeśli twoje dzieci nie mają nic przeciwko. Wrócić za rok, będziemy bardzo zaskoczeni.

 

PORADNIK PODRÓŻNIKA NA MADEIRA – Kiedy jechać na Maderę

 

PORADNIK PODRÓŻNIKA NA MADEIRA - Kiedy jechać na Maderę

 

Kiedy jechać
„Mówiąc za siebie, mogę powiedzieć, że koniec kwietnia lub maj to najlepsza pora roku na wakacje na Maderze. A to za sprawą kwiatów, które są niesamowite, oraz agapantu, który służy do utrzymania gleby na zboczach.” Kiedy jechać na Maderę. Życzenie noworoczne , sms, życzenia,100 życzeń

Weź latarkę
„Jeśli planujesz piesze wakacje na Maderze. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna, ale jest wiele spacerów o różnym stopniu umiarkowania, a także spacery z przewodnikiem. Więc to naprawdę kwestia planowania. Wokół wyspy biegnie ponad 1000 km szlaków pieszych. A wiele z nich prowadzi przez tunele, więc zawsze polecamy zabrać ze sobą latarkę! Jest też kilka niesamowitych wodospadów, pod którymi można przejść. Życie ptaków w głębi lądu i na wybrzeżu to prawdziwa gratka.”

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button