Podróż

Najpiękniejsze miasto – 10 najpiękniejszych

Najpiękniejsze miasto. Jak zdefiniowałabyś piękno miasta? Pewnie na podstawie sztuki, architektury, gór, plaż … itp. Niektóre miasta, słyną z atrakcji przyrodniczych, niektóre z atrakcji . Oto lista 10 najpiękniejszych miast na świecie. Najpiękniejsze miasto:

10. Sydney, Australia

10. Sydney, Australia

Sydney ma ponad 100 oszałamiających plaż i jest również domem dla cudu architektonicznego – Opery w Sydney. Jest to obiekt światowego dziedzictwa i gości ponad 1500 spektakli rocznie. Z setkami kilometrów nabrzeża i ikonicznymi budynkami, Sydney Harbour jest czasami najpiękniejszym portem na świecie. Jedno z najlepszych miejsc do oglądania spektakularnych sylwestrowych fajerwerków. Po jednej stronie Sydney znajduje się Opera, a po drugiej magiczny świat przyrody z dramatycznymi górami, spektakularnymi plażami, pięknymi ogrodami i parkami narodowymi.Najpiękniejsze miasto.

9. New York , USA

New York Najkrajšie mesto

Najpiękniejsze miasto Nowy Jork, handlowa stolica USA. W Nowym Jorku jest obecnie 237 wieżowców, a większość z nich znajduje się na wyspie Manhattan.  Statua Wolności, znajdująca się na Wyspie Wolności w Nowym Jorku, jest jednym z najbardziej znanych zabytków na świecie. Uważany jest za ikonę wolności. Central Park w Nowym Jorku to jeden z największych i najpiękniejszych parków miejskich na świecie. Park ten zajmuje powierzchnię 3,5 km2. Central Park jest również najczęściej odwiedzanym parkiem miejskim w USA.  Nowy Jork ma więcej teatrów (420) niż jakiekolwiek inne miasto na świecie. W Nowym Jorku znajdują się jedne z najlepszych muzeów na świecie, w tym Metropolitan Museum of Art, American Museum of Natural History, Frick Collection i Guggenheim Museum.

8. Singapur, Singapur

8. Singapur, Singapur

Dom najdroższego samodzielnego kasyna – Marina Bay Sands. Koszt budowy tego kurortu szacowany jest na 5,5 mld dolarów. W Marina Bay Sands znajdują się restauracje, teatry, centra wystawowe oraz kasyno o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych. Basen infinity na 57 piętrze Marina Bay Sands w Singapurze jest jednym z najpiękniejszych basenów na świecie.Najpiękniejsze miasto. Miasto Singapur posiada wiele inspirujących terenów zielonych. Doskonałym przykładem jest Garden by the Bay w centrum Singapuru. Ten fantastyczny park zajmuje 101 hektarów i zawiera ponad 1 milion roślin. Singapore Botanic Gardens, East Coast Park i MacRitchie Reservoir Park to inne słynne parki w Singapurze.Singapur jest jednym z najczystszych miast na świecie.

7. Kapsztad, Republika Południowej Afryki

7. Kapsztad, Republika Południowej Afryki

Najpiękniejsze miasto.To piękne miasto znajduje się w południowej części kontynentu afrykańskiego. Znany na całym świecie Przylądek Dobrej Nadziei i Morze Agulhas znajdują się w południowej części tego miasta. Przylądek Dobrej Nadziei jest częścią słynnej Góry Stołowej, która przynosi niezwykłe widoki na plaże, góry i doliny. Cape Agulhas jest południowym końcem kontynentu afrykańskiego.Victoria i Alfred water-front, położony na wybrzeżu Atlantyku, składa się ze sklepów, restauracji, galerii i jadłodajni. Oferuje on oszałamiające widoki na ocean i Górę Stołową.Góra Stołowa, górująca nad Kapsztadem, to raj dla wędrowców. Ta piękna góra ma wysokość 1084 metrów. Na szczyt góry można wjechać kolejką linową. Przedmieście Bo-kaap w centrum Kapsztadu to jedno z najbardziej kolorowych miejsc na świecie. Mieszane kolorowe domy w Bo-kaap mają georgiańskie i holenderskie style architektoniczne. Te domy, wraz z dobrze utrzymanymi brukowanymi uliczkami, czynią z nich raj dla fotografów.

6. Rio de Janeiro, Brazylia

6. Rio de Janeiro, Brazylia

Najpiękniejsze miasto .Posąg Chrystusa Odkupiciela, znajdujący się na 700-metrowej górze Corcovado, jest najsłynniejszą atrakcją Rio de Janeiro i ikoną chrześcijaństwa. Ten 30-metrowy posąg jest jednym z siedmiu nowych cudów świata. Karnawał w Rio to największy karnawał na świecie. To wielkie święto rozpoczyna się 40 dni przed Wielkanocą i trwa pięć dni. T his festival attracts more than 2 million visitors from all over the world. Ponad 200 szkół samby bierze udział w corocznej paradzie samby (brazylijski gatunek muzyki i tańca).Najpiękniejsze miasto . Z kilometrami białego piasku i turkusowych wód, plaża Copacabana w Rio jest jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Las Tijuca jest jednym z największych lasów miejskich na świecie.Zajmuje 12,4 mil kwadratowych. Chroni setki gatunków roślin i zwierząt. Odwiedzający mogą doświadczyć parku na najwyższym szczycie, Pico da Tijuca (1,021 stóp wysokości).

5. Stambuł, Turcja Najpiękniejsze miasto

5. Stambuł, Turcja Najpiękniejsze miasto

Tak Stambuł to jedyne miasto transkontynentalne (położone na dwóch kontynentach) na kontynentach Europy i Azji. Stambuł to kraina cudów architektury. Najbardziej znana jest Hagia Sophia – dawny kościół bizantyjski, a obecnie muzeum. Został on zbudowany w IV wieku. Pałac Topkapi, Sultan Ahmet Imperial Mosque, Galata Tower i Efez to inne słynne cuda architektoniczne Stambułu.Miasto oferuje jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie.

 

Wiosną odwiedzający mogą zobaczyć ponad 20 milionów kwitnących tulipanów.Z ponad 4000 sklepów, Grand Bazaar w Stambule jest jednym z największych i najstarszych krytych rynków na świecie.

4. Florencja, Włochy Najpiękniejsze miasto

4. Florencja, Włochy Najpiękniejsze miasto

Florencja to najpiękniejsze miasto, w którym można podziwiać dzieła sztuki. Co ciekawe, około jedna trzecia wszystkich światowych skarbów sztuki znajduje się we Florencji. Florencka Galeria Uffizi jest najczęściej odwiedzaną galerią sztuki we Włoszech. W galerii tej znajdują się jedne z najważniejszych dzieł sztuki z okresu włoskiego renesansu, w tym Madonna Ognissanti Giotta, Doni Tonto Michała Anioła, Madonna Goldfinch Rafaela oraz Zwiastowanie Simona Martiniego i Lippo Memmi. W Galleria dell’Accademia di Firenze we Florencji znajduje się jedno z największych arcydzieł, jakie kiedykolwiek powstały – Dawid Michała Anioła. Florencja jest pierwszym miejscem w Europie, które ma brukowane ulice. Katedra we Florencji, katedra zbudowana w latach 1296-1436, jest obiektem światowego dziedzictwa i główną atrakcją turystyczną Florencji. Posiada największą ceglaną kopułę na świecie.

3. Budapeszt, Węgry Najpiękniejsze miasto

3. Budapeszt, Węgry Najpiękniejsze miasto

Budapeszt jest wspaniałym miejscem, w którym można podziwiać prawdziwe piękno architektury. Najlepszym przykładem jest Zamek Buda, potężny XVIII-wieczny zamek położony w południowej części. Posiada barokowe, średniowieczne i nowoczesne style architektoniczne. W Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie znajduje się ponad 100 000 dzieł sztuki o europejskim rodowodzie. Węgierski parlament, znajdujący się w Budapeszcie, jest trzecim co do wielkości budynkiem parlamentu na świecie. Przy długości 268 metrów i szerokości 123 metrów jest to największy budynek na Węgrzech. Ta imponująca budowla jest również doskonałym przykładem architektury neogotyckiej. Wielka Synagoga w Budapeszcie jest największą synagogą w Europie. Ta oszałamiająca synagoga o długości 75 metrów i szerokości 27 metrów prezentuje mauretańskie, bizantyjskie i romantyczne style architektoniczne.

2. Paryż, Francja Najpiękniejsze miasto

2. Paryż, Francja Najpiękniejsze miasto

Jak wiadomo, Paryż jest uważany za najbardziej romantyczne miasto na świecie. Powodów jest wiele – piękno miasta, pyszne jedzenie, światła i oczywiście ściana miłości. Le mur des je t’aime czyli ściana miłości, znajdująca się na wzgórzu na paryskim Montmartre, gdzie zdanie „kocham cię” zostało napisane 311 razy w 250 językach. Wieża Eiffla w Paryżu to jeden z najbardziej znanych zabytków na świecie. Nazwany na cześć swojego inżyniera, Gustave’a Eiffela, ten wspaniały pomnik ma 300 metrów wysokości. Na szczyt wieży można dostać się windą lub schodami . Z tego miejsca można podziwiać wspaniałą panoramę miasta Paryża. Muzeum Luwru w Paryżu jest największym muzeum na świecie. Posiada kolekcję ponad 38 000 obiektów od VI wieku p.n.e. do XXI wieku. Najbardziej znanym i cennym obiektem tej kolekcji jest – Mona Lisa, obraz portretowy wielkiego Leonarda Da Vinci. Miasto Paryż to raj dla miłośników jedzenia i zakupów.

1. Wenecja, Włochy Najpiękniejsze miasto

1. Wenecja, Włochy Najpiękniejsze miasto

Złożona ze 118 małych wysp połączonych mostami Wenecja jest jednym z najbardziej romantycznych i pięknych miast na świecie. Co ciekawe, w Wenecji nie ma dróg. To właśnie czyni to miasto tak wyjątkowym. Autobusy wodne lub gondole (tradycyjne weneckie łodzie wiosłowe) to główne sposoby poruszania się po tym pięknym mieście.

 


Przejażdżka gondolą po Wielkim Kanale to najlepszy sposób na podziwianie piękna Wenecji. Grand Canal to kanał o średnicy 3,8 km, który przebiega przez to wspaniałe miasto.Oprócz kanałów i Gondoli, Wenecja słynie z unikalnych stylów architektonicznych. Począwszy od XIV wieku, wenecka architektura gotycka jest najbardziej znanym stylem architektonicznym występującym w Wenecji. Pałac Dożów prezentuje najlepszy przykład tego stylu w mieście. Ze 139 kościołów, Bazylika św. Marka jest najbardziej znanym i najpiękniejszym kościołem w Wenecji.Do budowy tego kościoła użyto sztuki bizantyjskiej i gotyckiej. Wspaniałość tego kościoła określa użycie do jego budowy 85 000 stóp kwadratowych mozaik i 500 kolumn.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button