Podróż

Kiedy jechać na Islandię – pogoda i ruch drogowy

Kiedy jechać na Islandię. Są to najlepsze czasy na odwiedzenie Islandii ze względu na idealną pogodę, małe tłumy i więcej. Podróżowanie może być teraz skomplikowane, ale skorzystaj z naszych inspirujących pomysłów na wycieczki, aby zaplanować następną przygodę. 

 

Kiedy jechać na Islandię

 

Kiedy jechać na Islandię

 

W ciągu ostatniej dekady Islandia stała się jednym z „it” miejsc w Europie, ponieważ podróżnicy coraz częściej odkrywają eteryczną – i Instagram – krainę starożytnych lodowców i chropowatych fiordów. Kiedy jechać na Islandię.

Zanim zarezerwujesz bilet do tego popularnego kraju wyspiarskiego, pomyśl o tym, co chcesz zobaczyć i zrobić podczas swojej podróży, ponieważ sezon może naprawdę określić, co jest dostępne. Niektóre atrakcje, takie jak słynne gorące źródła na Islandii, są otwarte przez cały rok, podczas gdy zjawiska naturalne, takie jak światła północne i słońce o północy, są najlepiej widoczne w określonych miesiącach.

Są to najlepsze czasy, aby odwiedzić Islandię, aby obserwować wieloryby, światła północne i wiele innych.

Najlepszy czas na odwiedzenie Islandii

 

Najlepszy czas na odwiedzenie Islandii

 

Podzieliliśmy najlepsze czasy na odwiedziny według tego, co Islandia ma do zaoferowania.

Najlepszy czas na odwiedzenie Islandii dla idealnej pogody

 

Najlepszy czas na odwiedzenie Islandii dla idealnej pogody

Letnie miesiące – lipiec i sierpień – są najgorętsze na Islandii i od dawna są najbardziej popularnym czasem na odwiedziny. A w czerwcu, kiedy są 24 godziny światła dziennego, turystów jest mniej więcej tyle, co w szczycie lata. Ale nawet w tym okresie zła pogoda (deszcz i silny wiatr) nie jest rzadkością. Dzięki zmiennemu klimatowi na wyspie, często można doświadczyć wszystkich czterech pór roku w ciągu jednego dnia.

 

Islandia może być stosunkowo ciepła do pierwszego tygodnia października. Więc planowanie wizyty we wrześniu może być idealne (większość tłumów zmniejszyła się, ponieważ dzieci wróciły do szkoły). Również maj zapewnia dużo światła dziennego do zwiedzania i cieplejsze temperatury. Co zabrać na wakacje – 90 checklist

Jeśli jednak chcesz poznać niektóre z bardziej odległych wzgórz i fiordów. Może to nie być najlepszy czas na zwiedzanie, ponieważ niektóre drogi pozostają zamknięte, dopóki nie stopnieje ich zimowa pokrywa śnieżna. Dla poważnych wędrowców lato to najlepszy czas na odwiedzenie Islandii. Kiedy wszystkie górskie drogi są otwarte i wszystkie najbardziej znane trasy są dostępne.

 

Kiedy jechać do Islandii na obserwację wielorybów w Islandii

 

Kiedy jechać do Islandii na obserwację wielorybów w Islandii

Najlepsze miesiące na obserwację wielorybów na Islandii to czerwiec i lipiec. Kiedy jechać na Islandię.  Na północy Islandii będziesz miał szersze okno, aby cieszyć się obserwacją wielorybów i delfinów. Wędrują po Oceanie Atlantyckim od maja do sierpnia; kilka wielorybów zostaje nawet do końca roku. Latem przepływają tu również wieloryby błękitne.

 

W miesiącach letnich w Reykjavíku pojawiają się obiecujące liczby wielorybów zabójców i delfinów. Podczas gdy wieloryby zabójcy gromadzą się w zachodniej Islandii wzdłuż półwyspu Snaefellsnes w pierwszej połowie roku.

 

Kiedy jechać na Islandię, aby odwiedzić gorące źródła

 

Kiedy jechać na Islandię, aby odwiedzić gorące źródła

Kąpiele w gorącej wodzie na Islandii są jednym z najważniejszych elementów lokalnej kultury, zarówno pod względem społecznym, jak i wellness. Publiczne baseny w Reykjavíku są otwarte przez cały rok (i są szczególnie orzeźwiające w zimie), ale na wyspie są też setki ukrytych „gorących kąpieli”. Które wykorzystują aktywność geotermalną znajdującą się bezpośrednio pod powierzchnią lawy. Sprawdź je we wrześniu, a jeszcze lepiej w pierwszej połowie października, kiedy wszystkie są jeszcze dostępne górskimi drogami, ale tłumy turystów już znacznie opadły. Kiedy jechać na Islandię.

 

Dla podróżników, którzy chcą odwiedzić Błękitną Lagunę, najsłynniejsze uzdrowisko geotermalne. Najlepiej odwiedzić ją poza sezonem i w sezonie letnim, kiedy tłumy są mniejsze (setki tysięcy ludzi zjeżdżają tu każdego roku). Wakacje Chorwacja – 11 powodów dlaczego tak

 

Najlepszy czas, aby odwiedzić Islandię dla zorzy północnej

 

Najlepszy czas, aby odwiedzić Islandię dla zorzy północnej

Do obserwacji Aurory Borealis potrzebne są trzy podstawowe czynniki: ciemność, przejrzyste warunki i wzrost aktywności słonecznej. Jej widok jest często nieuchwytny, jak dostrzeżenie neonowych wisienek wiatru, zwłaszcza gdy prognozy zapowiadające ryczące błyski są psute przez przechodzące chmury.

Aby uniknąć rozczarowania, podróżnicy nigdy nie powinni planować podróży do Islandii tylko dla Zorzy Polarnej, ponieważ pogoda na wyspie jest zbyt kapryśna. Najlepszym sposobem na zoptymalizowanie swoich szans na zobaczenie Świateł Północnych na Islandii jest wizyta między połową października a marcem, kiedy godziny nocne są dłuższe, a także wyjście na łono natury, aby zmniejszyć zanieczyszczenie światłem otoczenia.

 

Najgorszy czas na odwiedzenie Islandii – Kiedy jechać na Islandię

 

Najgorszy czas na odwiedzenie Islandii - Kiedy jechać na Islandię

Z obfitością oszałamiających krajobrazów i sezonowych zjawisk naturalnych w tym kraju, naprawdę nie ma złego czasu na odwiedzenie Islandii. Poszukiwacze zorzy przyjeżdżają do kraju w czasie ciemniejszych miesięcy zimowych. Podczas gdy ci goniący za słońcem o północy i długimi godzinami w dzień. dążyć do odwiedzenia kraju w okresie letnim. Oczywiście podróżnicy, którzy odwiedzają Islandię wiosną i jesienią. Mogą skorzystać z łagodniejszej pogody i godzin dziennych, więc najlepszy czas na odwiedzenie Islandii naprawdę zależy od tego, co chcesz zobaczyć i zrobić podczas swojej podróży. Kiedy jechać na Islandię.

 

Mimo to, najgorętsze miesiące roku są najgorszym czasem na odwiedziny, jeśli masz nadzieję uniknąć naporu turystów. W miesiącach lipiec i sierpień odnotowuje się największą liczbę podróżnych. Przy czym główne atrakcje, takie jak Błękitna Laguna, Złoty Krąg, Południowe Wybrzeże i Jökulsárlón są szczególnie zatłoczone.

Jeśli odwiedzasz wyspę w tym okresie, rozważ zwiedzanie jej bardziej odległych zakątków. Takich jak Westfjords czy Wschodnia Islandia. Które mają własną sztampę w postaci fiordów. Widoki i wodospady, które są równie imponujące jak naturalne atrakcje wokół stolicy – jeśli nie bardziej.

 

Najtańszy czas na odwiedzenie Islandii

 

Najtańszy czas na odwiedzenie Islandii

Wycieczka do Islandii może być w rzeczywistości całkiem przystępna, zwłaszcza w porównaniu z innymi europejskimi miejscami docelowymi. Podróżujący z Europy często znajdują oferty lotów do tego wyspiarskiego kraju – uważaj na wyprzedaże, aby zaoszczędzić jeszcze więcej na swojej podróży. Zakwaterowanie, wycieczki, atrakcje i jedzenie mogą być dość drogie w ciągu roku, ale możesz być w stanie zaoszczędzić pieniądze, odwiedzając w niskim sezonie, który jest zwykle od późnej jesieni do wczesnej wiosny, z wyjątkiem grudnia (miesiące letnie są zwykle najbardziej zatłoczonym i drogim czasem na wizytę).

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button