Podróż

Kiedy jechać na Islandię – pogoda i ruch na drogach

Kiedy wybrać się na Islandię? Są to najlepsze pory na odwiedzenie Islandii ze względu na idealną pogodę, małe tłumy i nie tylko. Podróżowanie może być teraz skomplikowane, ale skorzystaj z naszych inspirujących pomysłów na podróż, aby zaplanować kolejną przygodę. 

 

Kiedy wybrać się na Islandię?

 

Kiedy wybrać się na Islandię?

 

W ciągu ostatniej dekady Islandia stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie, ponieważ podróżni coraz częściej odkrywają tę eteryczną – i nadającą się do publikowania na Instagramie – krainę starożytnych lodowców i surowych fiordów.

Zanim zarezerwujesz bilet do tego popularnego kraju wyspiarskiego, zastanów się, co chcesz zobaczyć i zrobić podczas podróży, ponieważ pora roku może naprawdę determinować to, co jest dostępne. Niektóre atrakcje, takie jak słynne islandzkie gorące źródła, są otwarte przez cały rok, podczas gdy zjawiska naturalne, takie jak zorza polarna i słońce o północy, najlepiej oglądać w określonych miesiącach.

To najlepszy czas na odwiedzenie Islandii, aby obserwować wieloryby, zorzę polarną i nie tylko.

Najlepszy czas na wizytę na Islandii

 

Najlepszy czas na wizytę na Islandii

 

Podzieliliśmy najlepszy czas na wizytę według tego, co Islandia ma do zaoferowania.

Najlepszy czas na wizytę na Islandii – idealna pogoda

 

Najlepszy czas na wizytę na Islandii - idealna pogoda

Miesiące letnie – lipiec i sierpień – są najgorętsze na Islandii i od dawna są najpopularniejszym czasem na odwiedziny. A w czerwcu, kiedy są 24 godziny światła dziennego, turystów jest mniej więcej tyle samo, co w szczycie lata. Ale nawet w tym okresie zła pogoda (deszcz i silny wiatr) nie jest niczym niezwykłym. Dzięki zmiennemu klimatowi wyspy, często można doświadczyć wszystkich czterech pór roku w ciągu jednego dnia.

 

Islandia może być stosunkowo ciepła do pierwszego tygodnia października. Dlatego zaplanowanie wizyty we wrześniu może być idealnym rozwiązaniem (większość tłumów zmniejszyła się, odkąd dzieci wróciły do szkoły). Maj zapewnia również dużo światła dziennego do zwiedzania i cieplejsze temperatury.

 

Jeśli jednak chcesz odkryć niektóre z bardziej odległych wzgórz i fiordów. Może to nie być najlepszy czas na wizytę, ponieważ niektóre drogi pozostają zamknięte do czasu stopnienia zimowej pokrywy śnieżnej. Dla poważnych turystów lato to najlepszy czas na odwiedzenie Islandii. Kiedy wszystkie górskie drogi są otwarte i wszystkie najbardziej znane trasy są dostępne.

 

Kiedy wybrać się na Islandię na obserwację wielorybów?

 

Kiedy wybrać się na Islandię na obserwację wielorybów?

Najlepsze miesiące na obserwowanie wielorybów na Islandii to czerwiec i lipiec. Na północy Islandii będziesz miał szersze okno, aby cieszyć się wizytami wielorybów i delfinów. Które wędrują po Oceanie Atlantyckim od maja do sierpnia; kilka wielorybów zostaje nawet do końca roku. Latem przepływają tędy również płetwale błękitne.

 

W miesiącach letnich w Reykjaviku pojawia się obiecująca liczba wargaczy i delfinów. Podczas gdy orki gromadzą się w zachodniej Islandii wzdłuż półwyspu Snaefellsnes w pierwszej połowie roku.

 

Kiedy wybrać się na Islandię, aby odwiedzić gorące źródła?

 

Kiedy wybrać się na Islandię, aby odwiedzić gorące źródła?

Kąpiele w gorącej wodzie na Islandii są jedną z najważniejszych części lokalnej kultury, zarówno pod względem społecznym, jak i zdrowotnym. Publiczne baseny w Reykjaviku są otwarte przez cały rok (i są szczególnie orzeźwiające zimą), ale na wyspie znajdują się również setki ukrytych „gorących spa”. Które wykorzystują aktywność geotermalną bezpośrednio pod powierzchnią lawy. Wypróbuj je we wrześniu lub jeszcze lepiej w pierwszej połowie października, kiedy wszystkie są nadal dostępne górską drogą, ale tłumy turystów już znacznie się zmniejszyły.

 

Dla podróżnych, którzy chcą odwiedzić Błękitną Lagunę, najsłynniejsze spa geotermalne. Najlepszy czas na wizytę poza sezonem i w sezonie letnim, kiedy tłumy są mniejsze (setki tysięcy ludzi przybywają tu każdego roku).
Wulkany w Europie – Czy wiesz, które z nich są nadal aktywne?

 

Najlepszy czas na odwiedzenie Islandii w poszukiwaniu zorzy polarnej

 

Najlepszy czas na odwiedzenie Islandii w poszukiwaniu zorzy polarnej

Do zaobserwowania zorzy polarnej potrzebne są trzy podstawowe czynniki: ciemność, dobra widoczność i wzrost aktywności słonecznej. Jego widok jest często nieuchwytny, jak widzenie neonowych smug wiatru, zwłaszcza gdy prognozy przewidujące ryczące błyski są psute przez przechodzące chmury.

Aby uniknąć rozczarowania, podróżni nigdy nie powinni planować podróży na Islandię tylko dla zorzy polarnej, ponieważ pogoda na wyspie jest zbyt kapryśna. Najlepszym sposobem na zoptymalizowanie swoich szans na zobaczenie zorzy polarnej na Islandii jest wizyta w okresie od połowy października do marca, kiedy to godziny nocne są dłuższe, i wyprawa na wieś w celu zmniejszenia zanieczyszczenia światłem otoczenia.

 

Najgorszy czas na wizytę na Islandii – Kiedy jechać na Islandię?

 

Najgorszy czas na wizytę na Islandii - Kiedy jechać na Islandię?

Dzięki obfitości oszałamiających krajobrazów i sezonowych zjawisk naturalnych, naprawdę nie ma złego czasu na odwiedzenie Islandii. Poszukiwacze zorzy polarnej przybywają do tego kraju w ciemniejszych miesiącach zimowych. Podczas gdy ci, którzy gonią za słońcem o północy i długimi godzinami światła dziennego. Próbuję odwiedzić ten kraj latem. Oczywiście podróżni, którzy odwiedzają Islandię wiosną i jesienią. Mogą korzystać z łagodniejszej pogody i godzin dziennych, więc najlepszy czas na wizytę na Islandii naprawdę zależy od tego, co chcesz zobaczyć i zrobić podczas podróży.

 

Mimo to, najgorętsze miesiące w roku to z pewnością najgorszy czas na wizytę, jeśli chcesz uniknąć napływu turystów. Największą liczbę pasażerów odnotowuje się w lipcu i sierpniu. Duże atrakcje, takie jak Błękitna Laguna, Złoty Krąg, południowe wybrzeże i Jökulsárlón są szczególnie zatłoczone. Opony zimowe – kompletny przewodnik po wyborze

Jeśli odwiedzasz wyspę o tej porze roku, rozważ zwiedzanie bardziej odległych części wyspy. Na przykład Westfjords lub wschodnia Islandia. Które mają swoje własne kryjówki w fiordach. Widoki i wodospady, które są równie imponujące jak naturalne atrakcje wokół stolicy – jeśli nie bardziej.

 

Najtańszy czas na wizytę na Islandii

 

Najtańszy czas na wizytę na Islandii

Wycieczka na Islandię może być całkiem przystępna cenowo, zwłaszcza w porównaniu z innymi europejskimi destynacjami. Podróżni z  Europy często znajdują oferty lotów do tego wyspiarskiego kraju – miej oko na wyprzedaże, aby zaoszczędzić jeszcze więcej na swojej podróży. Zakwaterowanie, wycieczki, atrakcje i jedzenie mogą być dość drogie w ciągu roku, ale możesz być w stanie zaoszczędzić pieniądze, odwiedzając poza sezonem, który zwykle trwa od późnej jesieni do wczesnej wiosny, z wyjątkiem grudnia (miesiące letnie są zwykle najbardziej zatłoczone i drogie).

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button