Podróż

Najpiękniejszy kościół 10 najbardziej kościołów

Najpiękniejszy kościół. Top 10 najbardziej niesamowitych kościołów na świecie .Oprócz kultu, kościół reprezentuje również ikoniczną architekturę kraju. Wiele kościołów wygląda jak niebo na ziemi i staje się czołową atrakcją turystyczną. Poniższa lista zawiera 10 niesamowitych kościołów na świecie.

 

Najpiękniejszy kościół – 10. Katedra w Brazylii

 

10. Katedra w Brazylii

Hiperboloidalny styl tego kościoła przyciąga co roku miliony turystów. Kościół otwiera się też codziennie dla zwiedzających, nie wpuszczając ich podczas modlitwy. Kościół ten został zaprojektowany przez Oscara Niemeyera, rozpoczął on budowę w 1958 roku i ukończył ją w ciągu dwóch lat. Brazylijska katedra poświęcona jest Najświętszej Maryi Pannie. Kościół składa się z 16 identycznych betonowych kolumn, które mają hiperboliczny kształt. Ten wzór symbolizuje ręce skierowane w górę do nieba.

Kościół ma też szklany dach, a szczelinę między betonowymi kolumnami wypełniają niebieskie i białe szkła. W pełnym słońcu kościół naturalnie się rozświetla. Wewnątrz krypty tego kościoła znajdował się również niewielki kawałek lnianej tkaniny używanej do okrywania ciała Jezusa Chrystusa po jego ukrzyżowaniu, znany jako Całun Turyński.

9. Kościół Stykkishólmskirkja , Islandia

 

9. Kościół Stykkishólmskirkja , Islandia

 

Kościół ten znajduje się w Stykkisholmur na Islandii. Zwiedzający znajdą w kościele wyjątkowe style architektoniczne i design. Dwa ramiona prowadzące do wysokich dzwonnic uatrakcyjniają kościół. Kościół Stykkisholmur został zbudowany w 1980 roku według nowoczesnych projektów. Kościół ten jest również wykorzystywany jako sala koncertowa.

8. Kościół klepkowy w Borgund, Norwegia

 

 

Najpiękniejszy kościół 8. Kościół klepkowy w Borgund, Norwegia

 

Jest to jeden z najstarszych zachowanych kościołów klepkowych w Norwegii, położony w miejscowości Borgund. Nazwa tego kościoła pochodzi od stylu jego ścian. Zastosowano pionowe deski drewniane. Z tego kościoła odkryto siedem różnego rodzaju inskrypcji, jedna z nich ma napis „Ave Maria”. Ten kultowy kościół z czasów średniowiecza ma wiele globalnych znaczeń. Dziś kościół Borgund służy jako muzeum, jeden z najważniejszych zabytków i atrakcji w kraju. Sam mocny kamienny fundament pomaga temu kościołowi utrzymać się w miejscu.

 

7. Kościół Panagia Paraportiani – Najpiękniejszy kościół

 

7. Kościół Panagia Paraportiani

 

Jest to najczęściej fotografowany kościół na greckiej wyspie Mykonos. Wybudowano go przy bramie do starego średniowiecznego zamku, dlatego kościół nosi nazwę „Matki Boskiej Bolesnej”. Cały kompleks składa się z pięciu kościołów, czterech połączonych w jeden podstawowy kompleks i piątego kościoła zbudowanego na jego szczycie.

Piąty kościół w tym kompleksie poświęcony jest Matce Boskiej. Budowa tego kościoła datowana jest na lata 1425 do XVII wieku. Do jego budowy wykorzystano najbardziej niezwykły styl architektury cykladzkiej.

 

6. Kaplica kadetów Akademii Sił Powietrznych USA

 

6. Kaplica kadetów Akademii Sił Powietrznych USA

 

Ten wspaniały kościół w Kolorado został zbudowany, aby zaspokoić duchowe potrzeby amerykańskich wojskowych. Są tu osobne sale dla wyznania katolickiego, buddyjskiego i żydowskiego, także dwie inne sekcje dla ludzi wszystkich religii, osobne wejście do kaplic każdej religii. Siedemnaście wież w rzędzie to najbardziej atrakcyjna cecha tego kościoła, który jest wykonany ze stali i szkła.10 najbardziej niesamowitych kościołów na świecie.

 

Najpiękniejszy kościół Kaplica kadetów Akademii Sił Powietrznych USA

 

Kościół ten stoi na wysokości 150 metrów i ma drzwi z aluminium anodowanego na złoto. Trzy lata trwała budowa tego kościoła, który został zaprojektowany przez Waltera Netscha i rozpoczęty w 1959 roku.

 

5) Kościół Grundtvigs, Dania – Najpiękniejszy kościół

 

5) Kościół Grundtvigs, Dania

 

Jest to najpopularniejszy kościół w Kopenhadze w Danii. Nietypowy wygląd sprawia, że kościół ten zupełnie różni się od innych kościołów w mieście. Większość części kościoła wykonana jest z czerwonej cegły. Kościół otwiera się dla zwiedzających z roku na rok, nie dopuszcza zwiedzających w czasie modlitw.

Kościół został zaprojektowany przez Jensena Kline, który połączył geometryczną formę ekspresjonizmu ceglanego ze stylami gotyckimi. Wysoka na 49 stóp dzwonnica w zachodniej fasadzie stała się główną atrakcją tego kościoła. Do prac wewnątrz kościoła zużyto 6 milionów cegieł.

 

4. Kościół św. Michała

 

4. Kościół św. Michała

 

Ta niesamowita cerkiew ze złotą kopułą znajduje się w stolicy Ukrainy – Kijowie. Cerkiew ta była pierwszą rosyjską katedrą z atrakcyjną kopułą. Pierwotnie zbudowany w 1108 roku i wielokrotnie remontowany, otwarty w 1993 roku. Złota kopuła i niebieski wygląd zewnętrzny tego kościoła stają się szczególną atrakcją dla zwiedzających.

Dzwonnica kościoła wyposażona była również w zegar elektryczny. Przy przebudowie kościoła w XVII wieku zastosowano barok ukraiński. Bizantyjskie mozaiki i freski zdobią wnętrze tego kościoła.

 

3. Sanktuarium w Las Lajas – Najpiękniejszy kościół

 

Najpiękniejszy kościół 3. Sanktuarium w Las Lajas

 

Ta rzymskokatolicka katedra została zbudowana wśród zboczy kanionu Guitara w południowej Kolumbii. Ten niesamowity kościół został zbudowany na pamiątkę objawienia się Matki Boskiej na skale w tym miejscu. Kościół został wybudowany w latach 1916-1944 w stylu gotyckim. Katedra Las Lajas od XVIII wieku jest popularnym miejscem turystycznym i pielgrzymkowym tego miejsca.

 

2. Katedra Narodzenia Najświętszej Marii Panny , Włochy

 

Najpiękniejszy kościół 2. Katedra Narodzenia Najświętszej Marii Panny , Włochy

 

Katedra ta jest piątą co do wielkości katedrą na świecie, znajduje się w Mediolanie we Włoszech. Poświęcony jest świętej Marii od Nascenta. Budowa tej ogromnej katedry trwała sześć wieków, począwszy od 1386 roku. Na szczycie jednej z głównych wież katedry umieszczono także brązową figurę Madonny. Jest też 40 szerokich na pięć korytarzy oddzielonych 40 różnymi kolumnami. Do budowy tej katedry zużywa się miliony cegieł, do konstrukcji używa się również marmurów.

 

1. kościół w Hallgrimskirkja, Islandia – Najpiękniejszy kościół

 

 

1. kościół w Hallgrimskirkja, Islandia

Hallgrimskirkja to największy kościół na Islandii, mierzący 73 metry wysokości. Sama unikalna wieża staje się główną cechą tego kościoła i jest zaprojektowana tak, aby przypominać bazaltowy strumień lawy w krajobrazie. W rzeczywistości kościół ten został poświęcony popularnemu islandzkiemu poecie Hallgrimurowi Peturssonowi.

 

kościół w Hallgrimskirkja, Islandia Najpiękniejszy kościół

Budowę tego kościoła rozpoczęto w 1945 roku, a zakończono w 1986 roku. Na szczyt kościoła zwiedzający mogą dostać się windą, dzięki czemu kościół pełni również funkcję wieży widokowej. W jego wnętrzach zastosowano luterańską tradycję projektowania. Przed kościołem Hallgrimskirkja stoi również rzeźba odkrywcy Leifa Eriksona.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button