Podróż

Ciekawe miejsca w Europie Top 10 miast

Ciekawe miejsca w Europie 10 miejsc, które musisz zobaczyć, aby uwierzyć .W Europie jest kilka miejsc, które powinieneś odwiedzić.

10. Wodospad Godafoss (Islandia) Ciekawe miejsca w Europie

  10. Wodospad Godafoss (Islandia) Miejsca użyteczności publicznej Ciekawe miejsca w Europie Jest to jeden z najpiękniejszych wodospadów na Islandii. Ma 120 metrów wysokości i kształt podkowy o szerokości 30 metrów.

9. Cliffs of Moher (Irlandia) Miejsca użyteczności publicznej

9. Cliffs of Moher (Irlandia) Miejsca użyteczności publicznej Klify spadają prostopadle do Oceanu Atlantyckiego i przy wysokości 200 metrów należą do największych klifów w Europie. Rozciągają się one na długości 8 km . Na najwyższym punkcie klifów znajduje się Wieża O’Brien’a z 1835 roku.

8. Dolomity (Włochy) Miejsca użyteczności publicznej

8. Dolomity (Włochy) Miejsca użyteczności publicznej Dolomity to masyw górski będący częścią Alp. Najwyższym szczytem jest Marmolada (3 343 m) . Miejsca użyteczności publicznej.

7) Wyspy Owcze Ciekawe miejsca w Europie

7) Wyspy Owcze Ciekawe miejsca w Europie Są grupą wysp na północnym Oceanie Atlantyckim między Szkocją a Islandią.

6. Wielki Kanion Verdon (Francja)

6. Wielki Kanion Verdon (Francja) Jeden z najpiękniejszych kanionów w Europie. Jej maksymalna głębokość wynosi ponad 700 metrów, a jej wapienne ściany w najwęższym miejscu dzieli zaledwie 6 metrów. Rozciąga się na długości 21 km od Castellane do zapory Lac de Lainde-Croix. Przecina ją rzeka Verdon. 

5. Norweskie fiordy Ciekawe miejsca w Europie

5. Norweskie fiordy Ciekawe miejsca w Europie Znajdują się one w zachodniej części Norwegii . Są one popularne ze względu na spektakularne krajobrazy, zabytki i szeroki zakres atrakcji rozrywkowych.

4. Navagio Beach (Grecja) Ciekawe miejsca w Europie

4. Navagio Beach (Grecja) Plaża jest jedną z najbardziej znanych plaż w całym basenie Morza Śródziemnego.

3. Matterhorn (granica Włoch i Szwajcarii) 

3. Matterhorn (granica Włoch i Szwajcarii) Jest jedną z najpiękniejszych gór Alp i ma 4 478 m wysokości. Góra została po raz pierwszy zdobyta 17 czerwca 1865 r.

2. Park Narodowy Jezior Plitwickich (Chorwacja)

2. Park Narodowy Jezior Plitwickich (Chorwacja) Znajduje się w górnym biegu rzeki Korany i pomiędzy wapiennymi masywami górskimi Wielka i Mała Kapela. Znajduje się tu 140 wodospadów 20 jaskiń i źródeł. Niemieckie rasy psów – 15 ras psów z Niemiec

1. Tulipany w Holandii

Miejsca użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej Ciekawe miejsca w Europie Ogromne pola kwiatowe są jedną z najlepszych rzeczy, jakie Holandia ma do zaoferowania turystom. Szwajcaria. Znana z Alp, bajkowych zamków , czekolady i pięknych psów. Sprawdź 6 szwajcarskich ras psów. Czy znasz je wszystkie? 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button