Psy

Szwajcarskie rasy psów : 8 ras psów

Szwajcaria. Znany z Alp, bajkowych zamków, czekolady i wspaniałych psów. Zobacz 6 szwajcarskich ras psów. Czy znasz je wszystkie? Szwajcarskie rasy psów: 8 ras psów.

 

Szwajcarskie rasy psów : 8 ras psów
Szwajcarskie rasy psów : 8 ras psów

Oto nasza lista 8 szwajcarskich ras psów:

 

1. Bernese Mountain Dog -Szwajcarskie rasy psów

 

Bernese Mountain Dog -Szwajcarskie rasy psów

Berneński pies górski to jedna z najpopularniejszych na świecie ras psów szwajcarskich. Służył jako pies pasterski i stróżujący . Berneński pies górski jest dużym , potężnym psem . Posiada podwójną grubą sierść . Ze względu na swoje rozmiary są pozornie przerażające , ale to miłe , słodkie i spokojne psy .Znane są ze swojej łagodności do dzieci .Szwajcarskie rasy psów.

 

2. Pies rasy bernardyn

 

Pies rasy bernardyn

Pies Saint Bernard został wyhodowany do ratowania ludzi w Alpach Szwajcarskich . Jest to duży , potężny pies o grubej sierści . Saint Bernard pies ( Bernardin ) jest znany ze swojej cierpliwości , inteligencji i przyjaznego nastawienia , jeden z ulubionych dużych ras psów odpowiednich dla dzieci .

 

3. Duży szwajcarski pies pasterski

 

Duży szwajcarski pies pasterski

 

Duży owczarek szwajcarski jest świetnym psem stróżującym , nigdy nie szczeka bez powodu .Ma krótką podwójną sierść . To niezawodne , wierne i łagodne psy , które pokocha każda rodzina .Szwajcarskie rasy psów.

 

4. Entlebush Shepherd Dog

 

Entlebush Shepherd Dog

 

Owczarek Entlebush jest jedną z najmniejszych ras psów pasterskich. Służył do pilnowania domów i stad w regionie Entlebuch w Szwajcarii. Owczarek Entlebuch jest psem krótkowłosym. Jest to pies inteligentny, lojalny i energiczny . Potrzebują ruchu i najlepiej dogadują się już ze starszymi dziećmi.

 

5. Owczarek Appenzell

 

Owczarek Appenzell

 

Owczarek Appenzell pracował jako pies pasterski oraz obrońca domu i posesji. To Owczarek Appenzell to średniej wielkości pies o krótkiej, podwójnej sierści. To nieustraszone, bardzo energiczne i inteligentne psy, które potrzebują dużo ruchu.

 

6. Swiss Durcher – szwajcarskie rasy psów

 

Swiss Durcher - szwajcarskie rasy psów

 

Durcher szwajcarski jest psem średniej wielkości. Jej początki sięgają czasów, gdy Szwajcaria była okupowana przez starożytny Rzym. Służyły jako psy myśliwskie.Szwajcarski Durcher ma długą kufę, długie uszy i gładką sierść. Swiss Durcher ma 4 podkategorie, które różnią się kolorem . Są to psy energiczne, wrażliwe i spokojne, tworzące silną więź ze swoim właścicielem. Dlaczego pies się zrzuca – przyczyny i ochrona sierści.

 

7. Szwajcarski durian o niskich nogach

 

Szwajcarski durian o niskich nogach

 

Durian szwajcarski niskonożny jest małym psem, został wyhodowany jako pies myśliwski na małe tereny łowieckie. Ma podobny wygląd do szwajcarskiego Durchera , ale jest mniejszy i ma małe stopy. Są to spokojne , ruchliwe i przyjazne psy.

 

8. Biały owczarek szwajcarski – Szwajcarskie rasy psów

 

Biały owczarek szwajcarski - Szwajcarskie rasy psów

 

Jest to jedna z nowszych szwajcarskich ras psów z północnoamerykańskich białych owczarków niemieckich w latach 70-tych .Biały szwajcarski pasterz ma wygląd owczarka niemieckiego i długi podwójny czysto biały płaszcz. Różni się od owczarka niemieckiego temperamentem , nie może być agresywny i jest aktywny , przyjazny i łagodny .Jest dobry z dziećmi i innymi zwierzętami .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button