Psy

Zapalenie stawów u psów :10 pokarmów, które mogą pomóc psom

Zapalenie stawów u psów .Do diety psa można dodać wiele naturalnych pokarmów i suplementów, które mogą złagodzić ból związany z zapaleniem stawów.12 października to Światowy Dzień Zapalenia Stawów, więc to dobry czas, aby porozmawiać o tej chorobie, która dotyka zarówno ludzi, jak i psy przez cały rok.

 

10 pokarmów i suplementów, które mogą pomóc psom z bolesnym zapaleniem stawów

  Dieta staje się szczególnie ważna dla psów z zapaleniem stawów, ponieważ nadmierna ilość tkanki tłuszczowej powoduje u nich jeszcze większy dyskomfort. . Umiarkowane ćwiczenia, masaż, leki i jedzenie mogą pomóc. Porozmawiaj z lekarzem weterynarii o wszystkich tych opcji przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w diecie lub stylu życia, i stworzyć plan, który będzie pracował dla Ciebie i Twojego psa.Wiele naturalnych pokarmów i suplementów można dodać do diety psa, który może złagodzić ból artretyzmu.12 października jest Światowy Dzień Artretyzmu, więc to dobry czas, aby porozmawiać o tej chorobie , która dotyka zarówno ludzi, jak i psów przez cały rok.  Oto dziesięć naturalnych pokarmów i suplementów, które mogą działać jako leki na zapalenie stawów u psów.

1. Słodkie ziemniaki

Słodkie ziemniaki

Słodkie ziemniaki mają wysoką zawartość beta-karotenu, który pomaga zwalczać stany zapalne. Zawierają również aminokwasy, pomagające w budowaniu mięśni, które mogły zacząć zanikać wraz ze starością i brakiem ruchu z powodu zapalenia stawów. Aminokwasy zwiększają aktywność antyoksydacyjną w organizmie, która zwalcza uszkodzenia komórek, przyczyniając się do wielu ulepszeń w zdrowiu psa.

2. Olej z ryb

Olej z ryb

Artroza u psów. Olej rybi jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, które działają przeciwzapalnie i zwiększają ruchomość stawów. Może również dodać kalorii do diety psa, więc upewnij się, że zrównoważony z innymi źródłami kalorii, aby uniknąć szkodliwego przyrostu masy ciała. Olej rybny ma wiele innych korzyści dla organizmu psa, co jest dodatkowym atutem. Wielu właścicieli używa go, aby utrzymać zdrową skórę i płaszcz psa.Należy jednak uważać, aby uniknąć oleju z wątroby dorsza, ponieważ jest on wysoki w witaminy A i D.Zapalenie stawów u psów.    

3. Kurkuma

Kurkuma

Kurkuma zawiera związki przeciwzapalne, które zmniejszają ból i sztywność.Dzięki właściwościom przeciwutleniającym spowalnia uszkodzenia komórek , eliminuje enzymy znane z powodowania obrzęku i bólu.Zapalenie stawów u psów.

4. Glukozamina i siarczan chondroityny

  Glukozamina i siarczan chondroityny

Glukozamina jest związkiem cukru i aminokwasu i jest naturalnie wytwarzana w organizmie. Jest wydobywany ze skorupiaków i jest stosowany w produkcji smarów stawowych i amortyzatorów dla zdrowej chrząstki i stawów.Te suplementy pomagają organizmowi naprawić chrząstkę i chronić ją przed uszkodzeniem.  

5. Imbir – zapalenie stawów u psów

  Imbir - zapalenie stawów u psów

Działa jako środek przeciwzapalny, który może łagodzić ból.Zawiera gingerol, który w badaniach laboratoryjnych okazał się skuteczną bronią w łagodzeniu bólu związanego z zapaleniem stawów poprzez zapobieganie zapaleniu i zniszczeniu stawów.Zapalenie stawów u psów.    

6. Lucerna

Lucerna

Alfalfa zawiera antyoksydanty, które zapobiegają uszkodzeniom komórek, które mogą przyczynić się do degradacji stawów. Ma również właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają obrzęk i ból. Jest bogaty w białko, składniki odżywcze i witaminy i ma wiele innych korzyści zdrowotnych dla twojego psa .

7. Papaja – zapalenie stawów u psów

  Papaja - zapalenie stawów u psów Jak wiele owoców, papaja ma właściwości antyoksydacyjne, które zapobiegają uszkodzeniom komórek i wysoką zawartość witaminy C. Zaletą jest to, że mają niższy poziom kwasu cytrynowego niż inne owoce i dlatego są łatwiejsze do strawienia.Mango ma podobne właściwości, które mogą również pomóc psu z zapaleniem stawów. Zapalenie stawów u psów.  

8. Borówki – zapalenie stawów u psów

  Borówki - zapalenie stawów u psów

Borówki są najpotężniejszym owocem antyoksydacyjnym i są doskonałe w zwalczaniu stanów zapalnych i innych chorób, takich jak rak. Są też dobrym źródłem witaminy C. Ponadto, krzem w borówkach pomaga wzmocnić kości i tkankę łączną w stawach.

9. Zeler – Zapalenie stawów u psów

  Zeler - Zapalenie stawów u psów

Seler jest niskokalorycznym, przeciwzapalnym środkiem, który pomaga utrzymać wagę i zapobiega dalszemu obciążaniu stawów. Zawiera również przeciwutleniacze i błonnik, co jest ważne w walce z otyłością i osteoporozą, która może pogorszyć zapalenie stawów u psa. Zawarte w nim aminokwasy, wapń i witaminy pomagają utrzymać mocne kości i stawy. Canine Osteoarthritis. Psy policyjne : Top 10 ras psów wojskowych i policyjnych  

10. Olej kokosowy – zapalenie stawów u psów

  kokosovy olej Artróza psov Kokos jest środkiem przeciwzapalnym, który pomaga smarować stawy. Zawiera cenne kwasy tłuszczowe i zwalcza infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, które przyczyniają się do bólu stawów.  

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button