Psy

Psy policyjne : Top 10 ras psów wojskowych i policyjnych

Psy policyjne. Jaki jest najlepszy pies policyjny . Rasy psów policyjnych i wojskowych. Podobnie jak ludzie, wybrane psy odpowiedzą na wyższe powołanie, choć nie wszystkie rasy nadają się do pracy w organach ścigania.  

Historia psów w postępowaniu karnym

  Czy wiesz, że psy są aktywnie wykorzystywane przez policję rządową i wojsko od ponad 100 lat? Nasi futrzani przyjaciele chronią społeczeństwo od wielu dziesięcioleci. W rzeczywistości pierwsza w historii jednostka K9 została oddana do użytku w Londynie około 1889 roku. Pierwszą rasą psów, która pracowała w policyjnej jednostce K9 był Bladhaund. W 1888 roku na wolności działał jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców w historii ludzkości: Kuba Rozpruwacz. Sir Charles Warren, ówczesny komisarz londyńskiej policji, został skrytykowany za to, że nie wykorzystał Bladhaunda do wytropienia zabójcy. Uległ i zatrudnił dwóch Bladhaundów (Burgha i Barnaby’ego), aby na każdym miejscu zbrodni przeprowadzali proste śledzenie mordercy. Niestety nie doprowadziło to do schwytania Kuby Rozpruwacza. Podczas gdy psy były na wolności w pełnej krasie, niesławny morderca przerwał swój szał. Chociaż pierwsze nowoczesne użycie K9 nie zakończyło się sukcesem, skłoniło inne rządy do bliższego przyjrzenia się psom w egzekwowaniu prawa. Kraje takie jak Francja, Niemcy, Belgia i Austria wkrótce rozpoczęły szkolenie psów dla policyjnej jednostki K9. Dziś dziesiątki tysięcy psów na całym świecie pomagają w walce z przestępczością. Bez użycia psów wykonywanie specjalistycznych misji byłoby trudniejsze.  

Psy wojskowe i policyjne

  Oto najpopularniejsze rasy psów policyjnych służących na całym świecie. Więcej jest jednak ras, które służą głównie w swoich ojczystych krajach.

10. German Shorthaired Pointer – psy policyjne

  German Shorthaired Pointer - psy policyjne

  German Shorthaired Pointer został pierwotnie wyhodowany jako sprawny pies myśliwski o silnych nogach. Są szybkie, zwinne i wszechstronne na lądzie i w wodzie. Dziś Niemieckie Setery Krótkowłose są zatrudnione w specjalnych organizacjach zajmujących się egzekwowaniem prawa na całym świecie. Świat w końcu zdaje sobie sprawę z tego, jacy są wspaniali! Specjalizują się one w wyszukiwaniu nielegalnych substancji i są powszechnie stosowane przez Administrację Bezpieczeństwa Transportu (TSA). Można je również spotkać jako psy GSP, współpracujące z detektywami i szukające dowodów na miejscach zbrodni.

9. Owczarek holenderski – psy policyjne

  Owczarek holenderski - psy policyjne

  Owczarek holenderski jest jakby kuzynem owczarka niemieckiego, ale z Holandii. Są dość podobne w kolorze i wielkości, ale mają różne osobowości, które prowadzą do różnych ról w policji. Owczarki holenderskie były pierwotnie hodowane na wsi, aby stać się „uniwersalnym psem gospodarskim”. Jednak ze względu na ich wielkość, inteligencję i zdolności sportowe, są obecnie wykorzystywane jako psy nadające się do wyższego powołania. Nie są rasą policyjną, taką jak jednostka K-9, ale to nie znaczy, że te niesamowite psy nie wykonują niesamowitej pracy przy innych zadaniach.

8. Rajapalayam – psy policyjne

  Rajapalayam - psy policyjne

  Rajapalayam to chart indyjski, który jest chyba najbardziej znaną i popularną rasą psów z Indii. Jak można się domyślić, są one popularne wśród indyjskiej policji. Konkretnie są zatrudnieni przez Border Security Force i Central Reserve Police Force do pilnowania i ochrony granic . Te psy są duże i silne. Ponadto nie lubią obcowania z obcymi, co czyni je doskonałymi do pilnowania. Choć Rajapalayamy to świetne lokalne psy policyjne, dziś nie są już tak wykorzystywane. Indyjskie siły policyjne na poziomie państwowym używają dziś głównie owczarków niemieckich i dobermanów.

7. Bokser – psy policyjne

  Bokser - psy policyjne

  Bokser jest jednym z najbardziej wszechstronnych psów wojennych, jakie widziały Niemcy. Służyły w obu wojnach światowych i były wykorzystywane jako skuteczne psy patrolowe i psy stróżujące . Z grupy roboczej wyhodowano boksery, które są wszechstronnym psem gospodarskim. Są to psy pracowite o wysokiej inteligencji instynktownej i adaptacyjnej. Były to niemal idealne psy dla wojska! Jedną z ich specjalności było przenoszenie przewodów komunikacyjnych pomiędzy grupami na polu walki. Te zwoje przewodów były podłączone do ich obroży, a psy szybko manewrowały do kolejnych okopów. Boksery były poważnymi bohaterami wśród psów wojennych. Na szczęście dziś są to głównie psy towarzyszące i rodzinne. Jednak niemieckie siły policyjne do dziś używają ich do niektórych operacji.

6. Airedale Terrier – psy policyjne

  Airedale Terrier - psy policyjne

  Airedale terriery to największe psy rasy terier ważące do 30 kg. Choć są to psy przyjazne i kochane, są też odważne i sprytne. Ich wysoka inteligencja, wyjątkowe nosy i szorstkie płaszcze czynią z nich dobrych kandydatów do K-9. Do tego są łatwe w pielęgnacji. Psy te zostały specjalnie wyszkolone do atakowania osób nie będących w policyjnym mundurze. Problemem stało się w końcu to, kiedy policyjni przewodnicy byli po służbie. Ponadto Airedale Terriery były fantastycznymi psami wojennymi dla Wielkiej Brytanii podczas I wojny światowej. Wykonywali oni różnego rodzaju zadania, w tym zwiad i przewożenie materiałów wojskowych.

5. Doberman

  Doberman

  Doberman to duży, muskularny pies o smukłej ramie i przyciętych uszach. Znane są z zaciętej lojalności i posłuszeństwa wobec swoich właścicieli – co czyni je również doskonałymi psami stróżującymi. Choć doberman był niegdyś popularną rasą K-9, coraz rzadziej pojawia się w policyjnych jednostkach K-9 na całym świecie. Dziś są bardziej psem stróżującym w rodzinie.Powodem tego jest to, że są one znacznie droższe do nabycia niż inne psy policyjne o podobnej sile i inteligencji – takie jak owczarek niemiecki. Psy policyjne

4. Rottweiler

  Rottweiler   Jeśli chodzi o służenie swoim ludziom , Rottweilery to psy wszechstronne. Znane jako idealny pies stróżujący, będą kochać znajome osoby, ale jednocześnie zachowywać się z ostrożnością i czujnością wobec obcych. Nie popełnij błędu, są to psy pewne siebie i niezawodne. Z tego powodu Rottweilery są obecnie wykorzystywane jako psy stróżujące, psy policyjne, psy poszukiwawcze i ratownicze oraz psy wojskowe. Oni po prostu robią wszystko. Dzięki armii amerykańskiej, Rottweilery miały historię bycia premierowymi psami kurierskimi. Podczas obu wojen światowych psy te były wysyłane z jednej bazy do drugiej, aby dostarczyć pilne wiadomości. Nic dziwnego, że wojskowi generałowie zdecydowali się wysłać Rottweilery zamiast setek innych dostępnych ras psów. Są odważne, wierne i niezawodne! Psy policyjne.

3. Bladhaund

  Bladhaund

  Bladhaund nie jest rasą psów, którą łatwo sobie wyobrazić biegającą z ludźmi jak owczarek niemiecki czy belgijski malinois. Mają jednak bardzo specyficzną rolę dla organów ścigania – śledzenie ludzi i poszukiwanie środków odurzających (narkotyków). Ich zdolność do segmentacji konkretnego zapachu i podążania za nim na dużą odległość czyni je cennymi psami. W rzeczywistości Bladhaunds prawdopodobnie mają najlepszy nos ze wszystkich ras psów .Ich zmysł węchu jest 1000 razy lepszy niż ludzi. Rasa ta była pierwszą w historii, która otrzymała od policji zlecenie na swoje usługi. Współpracują z policją od 1889 roku, kiedy to zostali oddelegowani do wytropienia Kuby Rozpruwacza w Londynie.

2. Malinois

  Malinois

  Malinois jest mniejszym kuzynem owczarka niemieckiego. Wierzcie lub nie, ale ze względu na mniejszą posturę są nawet bardziej wysportowane niż owczarek niemiecki. Mają jednak wiele tych samych cech fizycznych i osobowościowych, co ich większe odpowiedniki. Nic więc dziwnego, że Malinois stały się również popularnymi psami K-9. Oprócz jednostki K-9, ta nieustraszona rasa jest coraz częściej wykorzystywana do celów wojskowych przy operacjach każdej wielkości. Na przykład Malinois o imieniu Cairo jest wojskowym psem roboczym (MWD) używanym przez Seal Team Six marynarki wojennej. Podczas I wojny światowej psy te były wykorzystywane przede wszystkim jako posłańcy i psy ratownicze. Oprócz działań policyjnych i wojskowych, Malinois są również wykorzystywane do poszukiwań, ratownictwa i terapii. Psy policyjne.

1. Owczarek niemiecki

    Owczarek niemiecki   Owczarek niemiecki jest trzecią najbardziej inteligentną rasą psów. W połączeniu z ich atletycznym ciałem, dużą posturą, muskularną ramą i zwinną szybkością – stały się złotym standardem psów policyjnych.Nie tylko mają niezwykłe dary fizyczne, ale są również bardzo wyszkolone i niezwykle lojalne. Dodatkowo w razie potrzeby potrafią być agresywne. Owczarki te są powszechnie używane w policyjnej „K9 Unit”, która jest znana w krajach anglojęzycznych. Ich praca składa się z kilku obowiązków. Owczarki niemieckie znakomicie sprawdzają się w poszukiwaniach i ratownictwie, wykrywaniu narkotyków i materiałów wybuchowych, badaniu miejsc zbrodni czy nawet gonieniu ludzi w stresie. Te pewne siebie, inteligentne psy uczą się arsenału wskazówek słownych i gestów rąk, które odpowiadają konkretnemu zadaniu. Najlepszy pies policyjny.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button