KotyPsy

Fajerwerki: straszne dla zwierząt

Fajerwerki. Porady, które zapewnią bezpieczeństwo i szczęście waszym psom, kotom i innym zwierzętom domowym podczas Sylwestra. Dlaczego fajerwerki są straszne dla zwierząt?

Wiele osób lubi dudniące dźwięki i migające światła fajerwerków, ale mogą one być przerażające i niebezpieczne dla zwierząt domowych.

 

W Sylwestra wiele zwierząt domowych jest tak przestraszonych hałasem i zamieszaniem związanym z fajerwerkami, że ucieka z skądinąd znanego otoczenia i gubi się Pomóż swoim zwierzętom zachować zimną krew: zastosuj się do naszych czterech prostych kroków, aby zapewnić im bezpieczeństwo podczas Sylwestra – i zimnej – mroźnej pogody.

1. Zamknąć zwierzęta domowe w środku – Fajerwerki

 

Zamknąć zwierzęta domowe w środku Fajerwerki

Zwierzęta domowe są bardziej wrażliwe na głośne dźwięki, migające światła i silne zapachy. Dlatego w Sylwestra , kiedy ludzie prawdopodobnie będą odpalać fajerwerki, najlepiej zostawić zwierzęta bezpiecznie w domu, najlepiej przy włączonym radiu lub telewizorze, aby złagodzić niespodziewane dźwięki wybuchających fajerwerków. Nawet zwierzęta domowe, które zwykle są na zewnątrz powinny być umieszczone wewnątrz.To dlatego fajerwerki są straszne dla zwierząt .

 

Jeśli wybierasz się na wydarzenie ku i nie możesz zostawić swojego pupila w domu bez opieki, trzymaj go na smyczy i pod swoją bezpośrednią kontrolą przez cały czas.

 

2.  Jeśli Twoje zwierzę jest przerażone fajerwerkami, poproś o pomoc weterynarza

 

2.  Jeśli Twoje zwierzę jest przerażone fajerwerkami, poproś o pomoc weterynarza

 

Istnieją leki i techniki, które mogą pomóc złagodzić strach i niepokój twojego zwierzęcia. Jest to bezpieczniejsze niż pozostawienie przestraszonego psa samego. Niektóre psy boją się nawet przy zamknięciu , wtedy lepiej podać im tabletkę uspokajającą lub zastrzyk . A przede wszystkim być przy nich.

 

3. Chroń swojego pupila przed mrozem i zimną pogodą – Fajerwerki

 

Chroń swojego pupila przed mrozem i zimną pogodą Fajerwerki

Innym powodem, aby pozwolić swoim zwierzętom z dala od często hałaśliwego zimnego Sylwestra , jest zimno . Zimne temperatury narażają Twojego zwierzaka na ryzyko hipotermii, co może skutkować odmrożeniami, a w najgorszych przypadkach nawet śmiercią, zwłaszcza jeśli masz psa z cienkimi, krótkimi włosami . Miej oko na swoje zwierzęta i podejmij natychmiastowe działania przy oznakach hipotermii.

 

4. Zabezpiecz swojego pupila obrożą z identyfikatorem

 

Zabezpiecz swojego pupila obrożą z identyfikatorem

Wszystkie zwierzęta domowe, nawet te, które przebywają w domu przez cały rok, powinny przez cały czas nosić obroże z identyfikatorami. Zwierzęta domowe, które znajdują się w pomieszczeniach, mogą przestraszyć się na tyle, by uciec podczas wyładowań fajerwerków, w tym uszkodzić okna lub drzwi. Należy również upewnić się, że zwierzę jest zaczipowane, a czip jest odpowiednio zarejestrowany z aktualnymi danymi kontaktowymi.

 

  • Jeśli Twój zwierzak się zgubił, natychmiast skontaktuj się z ludźmi w okolicy i pobliskimi schroniskami i postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami, aby znaleźć swojego pupila.
  • Jeśli natomiast znajdziesz zagubione zwierzę, zabierz je pod adres podany na metce lub przynieś do lokalnego schroniska dla zwierząt, aby mogło połączyć się ze swoją rodziną.

 

Jako ludzie powinniśmy się zastanowić czy fajerwerki są nam potrzebne w Sylwestra, przez kilka sekund rozbłysków na niebie, na ulicach pozostanie bałagan , przy obchodzeniu się z pirotechniką ludzie często ulegają ciężkim obrażeniom, zarówno z powodu alkoholu jak i z powodu wadliwej pirotechniki, a ostatnim dużym powodem są zwierzęta, nie tylko nasze domowe ale i dzikie w lasach, zwierzęta mają wyostrzony zmysł słuchu , więc niespodziewane wybuchy mogą im zrobić dużą krzywdę.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button