Psy

Najdłużej żyjące psy Top 10 ras psów

Najdłużej żyjące psy. Top 10 ras psów, które żyją najdłużej. Najdłużej żyjące psy. Najdłużej żyjący pies dożył 27 lat i był to pies. Średnia długość życia psów wynosi od 10 do 13 lat. Jednak niektóre rasy są w stanie żyć dłużej niż inne. Ogólnie rzecz biorąc, małe rasy mają tendencję do dłuższego życia. Dzieje się tak dlatego, że większe psy szybciej się starzeją i szybciej rosną. Może to prowadzić do wcześniejszego wystąpienia nieprawidłowego rozwoju tkanek, takich jak rak i guzy, oraz chorób związanych ze starzeniem się, takich jak zapalenie stawów. Jeśli chcesz cieszyć się długim towarzystwem ze swoim psem, oto kilka ras psów, które warto zachować. Top 10 ras psów, które żyją najdłużej.  

10. Beagle – Najdłużej żyjące psy

  Beagle - Najdłużej żyjące psy

Beagle to stara rasa psów. Uważa się, że nazwa „Beagle” pochodzi od francuskiego słowa „Bee gueule”, które można dosłownie przetłumaczyć jako „szerokie gardło” lub miejskie tłumaczenie „loudmouth”. Beagle rzeczywiście są „krzykaczami”, jak wiadomo są wokalne – dużo szczekają i wyją. Czy wiesz, że jedna z najsłynniejszych postaci komiksowych, Snoopy to tak naprawdę beagle? Snoopy jest dobrym przedstawieniem beagle’a. Beagle w prawdziwym życiu są inteligentne, miłe, łagodne i przyjazne, tak jak Snoopy. Jak większość średniej wielkości psów, Beagle zwykle żyją co najmniej 12 lat, a najstarszy znany Beagle żył niesamowite 27 lat.  

9. Australijski pies do bydła

  Australijski pies do bydła

Australian Cattle Dog to rzadka duża rasa psów, która żyje długo. Długość życia tej rasy wynosi mniej więcej od 12 do 15 lat. Obecnie najdłużej żyjącym psem wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa jest pies tej rasy o imieniu Bluey, który dożył 29 lat. Jako typowa rasa pracująca, Australian Cattle Dogs są energiczne, inteligentne i dobrze reagują na szkolenie. Tworzą też silną więź ze swoimi właścicielami. Bywają uparte. Psy stróżujące 10 najlepszych ras do stróżowania.

8. Lhasa Apso – najdłużej żyjące psy

  Lhasa Apso - najdłużej żyjące psy

Lhasa Apso to starożytna rasa psów pochodząca z Tybetu. Choć są małe, były bardzo szanowanym psem stróżującym w tybetańskich pałacach i klasztorach. Dzisiejsze Lhasa Apsos nie są już strażnikiem pałacu, ale służą jako mały towarzysz rodziny w każdym domu. Lhasa Apsos są kochane i lojalne wobec swoich właścicieli, ale ostrożne wobec obcych. Ze względu na swoją spokojną i łagodną naturę, mogą dobrze dogadać się z dziećmi. Lhasa Apsos mają długą żywotność średnio 12 – 14 lat. Nieliczne mogą żyć prawie dwie dekady.  

7. Szpic niemiecki karłowaty

  Szpic niemiecki karłowaty

Pomorzanin to puszysta rasa psów, która swoją nazwę wzięła od Pomorza (obszar podzielony między Polskę lub Niemcy). Są rasą wesołą, ponieważ są żywe i skore do zabawy. Pomeraniany mają długą żywotność około 12 do 16 lat, więc będziesz miał więcej czasu, aby związać się z jednym, jeśli zachowasz jeden. Pies do mieszkania : 15 najlepszych ras.

 

6. Jamnik – najdłużej żyjące psy

  Jamnik - najdłużej żyjące psy

Jamnik lub „pies kiełbasiany” to kolejna długowieczna rasa psów, która żyje o kilka lat dłużej niż rasy pospolite. Wiadomo, że przynajmniej jeden jamnik dożył 21 lat. Normalny jamnik może żyć średnio od 12 do 17 lat. Jamniki różnią się wielkością, umaszczeniem i kolorem. Oprócz standardowego rozmiaru, występują również w wersji miniaturowej . Ponadto jamniki występują w trzech odmianach: krótkowłosej, długowłosej i włochatej. Jamnik występuje również w różnych kombinacjach umaszczenia i oznakowania. Ogólnie rzecz biorąc, jamniki są figlarne, żywe, lojalne i odważne. Jamniki mogą nie być najlepszym zwierzęciem dla małych dzieci, ponieważ mogą być agresywne w stosunku do ludzi lub innych zwierząt, jeśli nie są odpowiednio przeszkolone i uspołecznione.  

5. Yorkshire Terrier

  Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier lub „Yorkie” (pseudonim) to kolejna mała rasa znana z długowieczności. Yorkies pierwotnie określany był jako Broken Scottish Terrier. Yorki mogą żyć od 14 do 17 lat. Mimo, że są małe są żywe, ciekawskie i szukają uwagi. Mają dużą skłonność do szczekania. To czyni je potencjalnie dobrym psem stróżującym.  

4. Shih Tzu – najdłużej żyjące psy

  Shih Tzu - najdłużej żyjące psy Inna starożytna rasa psów, Shih Tzu, której nazwę można dosłownie przetłumaczyć jako „lew” w języku chińskim, była od wieków hodowana przez chińską rodzinę królewską. Są urocze, słodkie i przyjazne dla każdego (na pewno nie są dobrym kandydatem na psa stróżującego). Z reguły nie mają wielu problemów zdrowotnych. Upewnij się tylko, że przez cały czas będziesz je dobrze pielęgnować. Przy średniej długości życia od 10 do 18 lat stanowią dobre towarzystwo, które może zapewnić Ci rozrywkę przez cały dzień przez lata.

3. Toy pudel (Toy Poodle)

Toy pudel (Toy Poodle)

Wszystkie pudle i mieszanki pudli mają stosunkowo długą żywotność. Toy pudle mają najdłuższą długość życia w tej grupie. Pudel przy dobrej opiece może przeżyć od 14 do 18 lat. Podobnie jak inne pudle, toy poodles są łatwe do szkolenia i inteligentne. Są po prostu piękne i złote. Podobnie jak zwykłe psy, potrzebują dużo ćwiczeń fizycznych i umysłowych, takich jak gry lub energiczne spacery.  

2. Jack Russell’s Terrier

  Jack Russell's Terrier

Jack Russell Terrier to średniej wielkości rasa psów, która wywodzi się z Anglii. Został on później wyeksportowany, rozwinięty i otrzymał standardowy zapis w Australii. Są urocze i energiczne. Mogą spędzać całe dnie na świeżym powietrzu. Ich średnia długość życia wynosi od 16 do 20 lat. Być może ich wysoki poziom energii jest tym, co utrzymało je przy życiu przez tak długi czas.

1. Chihuahua – Najdłużej żyjące psy

  Chihuahua - Najdłużej żyjące psy Chihuahuas są jedną z najdłużej żyjących ras psów, są również jedną z najmniejszych ras psów. Chihuahuas żyją średnio od 15 do 20 lat. Najdłużej żyjącym Chihuahua jest 20-letni Chihuahua zwany „megabitem”. Niektórzy twierdzili, że mogą żyć długo, bo nie są podatne na żadne poważne choroby. Chihuahua jest pełna ducha, odważna i inteligentna. Te małe psy są niezwykle oddane swoim ludziom, zwłaszcza dzieciom. Chihuahua wymaga mało ćwiczeń ze względu na swój mały rozmiar .   Wielkość i konkretne rasy nie są jedynymi czynnikami określającymi długość życia psów. Istnieje wiele innych czynników, które mogą wpłynąć na długość życia psa. Na przykład zdrowy tryb życia i dobra opieka weterynaryjna. Mówiąc wprost, tak długo jak Twój pies otrzymuje wysokiej jakości opiekę, ma duże szanse na dłuższe życie, niezależnie od jego wielkości i rasy.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button