Psy

Psy stróżujące 10 najlepszych ras do stróżowania

Psy stróżujące : 10 najlepszych ras psów do stróżowania. Najlepsze psy stróżujące na świecie. Top 10 najlepszych ras psów stróżujących. Pies stróżujący musi mieć cechy dobrego psa stróżującego.

Psy stróżujące

Rasy psów stróżujących 

Psy stróżujące 

 

10. Belgijski malinois

 

Belgijski malinois

Ludzie często mylą Malinois z owczarkiem niemieckim. W przeciwieństwie do owczarka niemieckiego, Malinois ma smuklejsze ciało i lżejszą ramę, a nie brakuje mu siły, zwinności i napędu.
Jest to doskonały pies pracujący, pełen pewności siebie i gotowy do obrony swojego pana w każdej sytuacji. Choć jest lojalny wobec swojej rodziny i potrafi odwzajemnić ich miłość, to wobec obcych jest z natury nieufny i powściągliwy. Malinois to pies o doskonałych umiejętnościach stróżowania. Strzeże swoich ludzi i dobytku tylko z taką siłą, jaka jest od niego wymagana. To powiedziawszy, jego temperament jest również w dużej mierze pod wpływem wielu czynników, w tym dziedziczności, szkolenia i socjalizacji.

 

Jest niezwykle inteligentny i doskonale radzi sobie ze szkoleniem. Łatwo go wyszkolić, ale podczas szkolenia trzeba zwrócić uwagę na to, że jest to pies wrażliwy, który nie toleruje ostrego obchodzenia się z nim. Konsekwentne, ale sprawiedliwe szkolenie zagwarantuje Ci wzajemne zaufanie i oddanie tego psa. Pies stróżujący Malinois ma niesamowitą chęć do pracy i jest najszczęśliwszy, gdy ma regularną aktywność i zatrudnienie. 10 Najlepszych ras psów do stróżowania Psy stróżujące.

 

9. Rhodesian Ridgeback, Afrykański Lew Pies

 

Rhodesian Ridgeback, Afrykański Lew Pies

Rhodesian Ridgeback jest obecnie jedyną uznaną rasą pochodzącą z południowej Afryki.
To dostojny, inteligentny pies, powściągliwy wobec obcych, ale bez oznak agresji czy strachu. Z natury pies stróżujący, o ile nie jest poważnie zagrożony, pozostaje tolerancyjny i opanowany.

Między nim a „psami bojowymi” istnieją duże różnice w zakresie instynktu obronnego, gdyż Ridgeback nie tyle używa siły i przemocy, co raczej uporu i inteligencji. Jest cierpliwy i z dużym poczuciem humoru, co czyni go wspaniałym towarzyszem, doskonale przygotowanym do życia jako pupil, członek rodziny i weekendowy pies myśliwski.

8. Puli – Psy stróżujące

 

Puli - Psy stróżujące


Owczarek, dziś w większości hodowany jako niezwykły towarzysz i niezawodny opiekun.Należy do psów dzikich i energicznych, bardzo wytrzymałych, żywotnych, odpornych na złą pogodę. Eksterier zaczął odgrywać rolę w hodowli dopiero w ostatnich dekadach, przy czym nadal duży nacisk kładzie się na to, by psy zachowały charakterystyczny temperament.

7. Komondor – Psy stróżujące

 

Komondor - Psy stróżujące


Nie wypada żartować z komodora. Czujność to jedna z głównych cech postaci. Jest raczej nieprzystępny i przeważnie zachowuje znaczny dystans.Cierpi na niesamodzielność. Będzie błagał o wszelkie niesprawiedliwe traktowanie. Traktowany sprawiedliwie, może okazać wielkie przywiązanie do swojego pana.

6. Rottweiler

 

Rottweiler


Rasa pracująca, łatwo poddająca się szkoleniu użytkowemu. Doskonały jako obrońca, stróż i przewodnik.Spokojny, zrównoważony i w zasadzie dobroduszny pies. Niełatwo go sprowokować, ale w przypadku ataku lub obrony mienia czy osoby mu powierzonej, interweniuje bardzo ostro.

 

5. Akita – Psy stróżujące

 

Akita - Psy stróżujące


Akita Inu jest jednocześnie niezależny i oddany „swoim” ludziom. Nie stracił swojej naturalnej agresywności zwłaszcza wobec innych psów. Jest bardzo czujny.Zewnętrznie sprawia wrażenie spokoju, majestatu i szlachetnej siły. Jest raczej nieufny wobec obcych i potrafi mocno i bezkompromisowo uderzyć w napastnika.

 

4. Owczarek Niemiecki (German Shepherd Dog)

 

Owczarek Niemiecki (German Shepherd Dog)
Charakter tej popularnej rasy łączy w sobie wiele dobrych cech. Jest temperamentny, bardzo podatny na naukę, odważny i czujny. Może być ostry, twardy i bojowy. Temperamentny, a jednocześnie łatwy w obsłudze, wyrównany i odważny. Łatwość poruszania się i umiejętność dostosowania się. Bardzo oddany swojemu panu i jego rodzinie, tolerancyjny wobec dzieci i zwierząt domowych.

3. Wielka Broda

 

Wielka Broda

Pod dobrym kierownictwem jest bardzo podatnym na naukę i posłusznym psem o wszechstronnym zastosowaniu. W naszym kraju bearded great jest wykorzystywany jako towarzysz, obrońca mienia, w służbach wartowniczych, do kynologii sportowej, szkolenia psów (tropienie, posłuszeństwo, obrona).

Może też przejść najwyższe testy sprawnościowe i brać udział we wszystkich zawodach. W większości przypadków dożywa sędziwego wieku w dobrej kondycji. Jest to rasa niezwykle inteligentna, podatna na naukę i nieustraszona. Wielkobrody jest pięknym i uduchowionym psem. Nieuchronnie potrzebuje ruchu, na pewno nie nadaje się do mieszkania. Jego temperament i uparta natura muszą być kontrolowane przez doświadczonego hodowcę, który potrafi narzucić mu swoją wolę.

Jeśli nie zostanie to zrobione, te kapryśne psy będą robić, co im się podoba. Jednak przy dobrym prowadzeniu, Wielkobrody jest miłym towarzyszem, żywym, inteligentnym psem, kochającym zabawę i dzieci. Uwielbia swojego pana bardzo oddanie, wręcz zazdrośnie. Rozwija z nim bardzo silną więź i staje się jego oddanym sługą i obrońcą, potrafiącym wyczuć nastrój chwili swojego właściciela. Może być agresywny w stosunku do innych psów.

 

2. Doberman

 

Doberman

Wobec obcych może wykazywać wojowniczość i nieufność. Doberman jest całkowicie czuły i bardzo lojalny wobec swojego pana. Charakterystyczne dla tej rasy są ruchliwość, żywiołowość, inteligencja i niezwykła spostrzegawczość, a także odwaga i wytrwałość. Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów.

Dobrze wychowany doberman jest temperamentny, ale opanowany, posłuszny i nieagresywny. Bardzo energiczny, żywy i uważny pies, reagujący nawet na najmniejsze bodźce. Prawidłowo wyszkolony doberman jest temperamentny, ale jednocześnie dobrze kontrolowany, posłuszny i nieagresywny. Z wielkim zapałem wykonuje powierzone mu zadania.

 

1. Bullmastiff – Psy stróżujące

 

Bullmastiff - Psy stróżujące

Bulmasif jest kochający i lojalny, ale też odważny i niczego się nie boi. Normalnie jest posłuszny, ale sprowokowany może być agresywny wobec obcych psów i ludzi. Psy stróżujące. Mimo to rasa ta jest bardzo tolerancyjna wobec dzieci i zwierząt domowych.

Szczenięta Bullmastiff muszą być odpowiednio socjalizowane i otrzymać podstawowe szkolenie z zakresu posłuszeństwa, które będzie wzmacniane w okresie dorosłości. Bullmastiff jest fantastycznym psem stróżującym i świetnym obrońcą, ale nie powinien przechodzić szkolenia obronnego psów służbowych. Dobrze dogadują się ze zwierzętami, zwłaszcza w ich wspólnym domu, jeśli były socjalizowane razem w młodym wieku, ale jako dorosłe mogą być agresywne wobec obcych psów, zwłaszcza na ich własnym terytorium. Bullmastiff nie ma skłonności do skakania przez płot lub chodzenia na spacery i prawie nigdy nie szczeka. Potrafi zarówno tropić jak i pilnować, jest łatwy w obsłudze i tolerancyjny wobec dzieci (może nawet bardziej niż inne rasy). W czasie służby nie rzuca się na ofiarę, ale spokojnie i skutecznie ją krępuje.

Duża mocna głowa z ostrym grymasem i niesłabnące poczucie siły fizycznej sprawiają, że Bullmastiff jest cudownie groźnym psem dla każdego przestępcy, który chciałby się z nim zmierzyć. Ten groźny pies, jeśli jest prawidłowo wychowywany z dziećmi, nigdy nie traci panowania nad sobą i toleruje ich niekończące się zabawy. Jest dobrze wyszkolony, inteligentny i wierny z natury. Jest wykorzystywany jako pies stróżujący w różnych miejscach, takich jak.

Pogotowie Mau-Mau w Kenii, w kopalniach diamentów w RPA, a także strzeżone przez Johna D. Ogromna rezydencja Rockefellera w Nowym Jorku. Bullmastiff jest obecnie używany przez wymagających prywatnych właścicieli jako towarzysz i obrońca jednocześnie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button