Psy

Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów

Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów. Rasa psa, która wyglądem przypomina wilka. Wilki są jednym z cudownie mistycznych zwierząt w przyrodzie. Wyglądają uroczo, jak każdy udomowiony pies, ale z wilkami naprawdę nie można się zbytnio zaprzyjaźnić. Miałeś dużo szczęścia, jeśli udało Ci się złapać przelotne spojrzenie na jednego na żywo, a jeśli zdarzy Ci się zobaczyć jednego, to na pewno będzie całe stado wokół!

Rasy psów wyglądające jak wilk

 

Ludzie są przyciągani do wilków z wielu powodów. Może to komfort, jaki daje im ich wygląd (są członkami rodziny psowatych), hołd dla rodzimych korzeni, albo zupełnie przeciwna strona bycia krwiożerczym stworzeniem. Niezależnie od tego, kiedy ktoś widzi wilka, zwykle albo ucieka w obawie o swoje życie, albo trzyma się w pobliżu i podziwia jego piękno.

Rasa psa, która wygląda jak wilk

 

Teraz możesz nie być w stanie udomowić prawdziwego wilka, ale te psy są następną najlepszą opcją. W rzeczywistości istnieje całkiem sporo ras, które przypominają wilki, niektóre są hodowane specjalnie dla ich wilczego wyglądu, podczas gdy inne naturalnie wyglądają jak wilki.

10. Utonagan – Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów

 

Utonagan - Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów


Utonagan – pies, który został selektywnie wyhodowany, by wyglądać jak wilk, pochodzi z Wielkiej Brytanii. Pies ten nosi przydomek „Duch Wilka”. Stosunkowo zdrowa rasa o długości życia około 15 lat, może osiągnąć wysokość do 70 cm i wagę 40 kg . Mają tendencję do bycia przyjaznym i cierpliwym, co przydaje się podczas procesu szkolenia! Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów.

9. Kanadyjski pies eskimoski

 

Kanadyjski pies eskimoski

Canadian Eskimo, znany również jako Canadian Husky, to rasa, na którą trzeba będzie spojrzeć dwa razy ! Uważa się, że rasa ta została wyhodowana przez wilki, aby nadać jej wilczy wygląd. Ta rasa psów wymaga dużo ruchu i miejsca do biegania, ponieważ są rasą, która była używana do zaprzęgów.

Są one bardzo przyjazne i figlarne , ale bardzo rzadkie w dzisiejszych czasach. Ich średnia długość życia wynosi około 12 lat, mogą dorastać do 70 cm wysokości i ważyć 40 kg.

8. Samoyed

 

Samoyed


Samoyed mierzy 50-60 cm i waży 23-30 kg. Typowe cechy to długa, śnieżnobiała sierść i uśmiechnięta twarz. Szczególnie u psów sierść tworzy bogaty kołnierz, który obramowuje głowę i nadaje Samoyedowi szlachetny wygląd. Jeśli chodzi o suki, to sierść jest na ogół mniej obfita, krótsza i delikatniejsza.

7. Syberyjski Husky

 

Syberyjski Husky

Rasa ta została wyhodowana na Syberii do ciągnięcia sań, co oznacza, że podobnie jak inne wymienione psy zaprzęgowe, wymagają one dużo przestrzeni i ćwiczeń, które odpowiadają ich potrzebom! Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów.

Jeśli ich potrzeby fizyczne nie są zaspokajane, tego typu psy często uciekają się do kopania dziur, aby wydostać się z ogrodu i znaleźć stymulację. Są one nieco mniejsze , mierzące do 58 cm i ważące 30 kg.

6. Alaskan Malamute

 

Alaskan Malamute

Alaskan Malamute jest największym i najsilniejszym z psów pociągowych, co potwierdza jego wygląd: Malamute ma zwartą budowę z głęboką klatką piersiową i silnymi ramionami, które pozwalają mu ciągnąć ciężkie ładunki. Uszy są raczej małe i trójkątne, oczy mają kształt migdałów i są przeważnie brązowe . Ogon jest noszony przez malamuta w pozycji pionowej i jest lekko zakrzywiony wzdłuż grzbietu. Sierść, która chroni go przed zimnem, składa się z olejowego podszerstka i płaszcza kryjącego, który jest nieco dłuższy przy ramionach i szyi. Kolor sierści jest zazwyczaj jasnoszary do czarnego z białymi oznaczeniami.

 

Głowa malamuta jest zwykle ozdobiona typowym wzorem przypominającym maskę lub kaptur. Najlepiej, jeśli pies ma symetryczny wzorzec według wzorca. Dopuszczalne są również okazy jednolicie białe. Alaskan Malamute to naprawdę masywny pies: samce osiągają wysokość około 63 cm, samice 58 cm. Ważą one od 34 do 38 kilogramów.

.

5. Kugsha – Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów

 

Kugsha - Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów


Kugi, znane również jako indyjskie Malamuty, wyglądają uderzająco podobnie do prawdziwego wilka, ponieważ są prawdziwą hybrydą wilków. Ponieważ dopiero niedawno zostały udomowione, ich osobowość jest prawdopodobnie bliższa wilkowi niż jakiejkolwiek innej rasie na tej liście. Innymi słowy, są świetnymi drapieżnikami, mają tendencję do niszczenia i nie są najlepszym psem, jeśli trzymasz je małe!

 

4. Tamaskan – Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów

 

Tamaskan - Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów

Tamaskan, który pochodzi z Finlandii, jest jedną z ras hodowanych specjalnie po to, by wyglądać jak prawdziwy wilk, np. północny Eskimos ! Jest to stosunkowo nowa rasa, wyhodowana w 2006 roku, więc o samej rasie, w tym o średniej długości życia, nie wiadomo zbyt wiele.

Mogą ważyć do 40 kg i mają tendencję do bycia towarzyskimi i inteligentnymi psami. Są one nadal dość rzadkie i na całym świecie zarejestrowano ich mniej niż 1000! Największy pies świata Top 10 największych ras psów

3. Northern Inuit (Northern Inuit Dog)

 

Northern Inuit (Northern Inuit Dog)


Northern Inuit to nowsza rasa psów wyhodowana w Wielkiej Brytanii, Powstała z połączenia ras Eskimosów z Owczarkami Niemieckimi, Alaskan Malamutes i Siberian Huskies. Te psy mają tendencję do bycia bardzo przyjaznymi i łakną uwagi. Jako dorośli mogą ważyć ponad 35 kg i mierzyć do 77 cm.

2. Wilczarz Saarloos

 

Wilczarz Saarloos

Hodowla obecnych wilczarzy Saarloos została zapoczątkowana przez Leenerta Saarloosa († 1969) w pierwszej połowie XX wieku, kiedy to podstawą hodowli stał się owczarek niemiecki Gerard van der Fransenum oraz wilczyca o imieniu Fleur, wyhodowana pierwotnie w zoo w Rotterdamie. Pierwszy miot urodził się wiosną 1936 roku, ale wszystkie szczeniaki zmarły na nosówkę. Fleur urodziła jeszcze kilka miotów, ale ponieważ Saarloos uparcie opierał się szczepieniu przeciwko nosówce, wiele szczeniąt zmarło. Ostatecznie uzyskał 28 szczeniąt, krzyżówek psa z wilkiem, które stopniowo selekcjonował i dalej hodował. Jego celem było wyhodowanie rasy o zrównoważonym charakterze, nadającej się np. jako pomocnik dla niewidomych.

Budowa ciała wilczarza saarlooskiego przypomina budowę wilka: jest zrównoważony, ma dobrą muskulaturę na całym ciele i stosunkowo długie nogi. Wysokość w kłębie dla samców wynosi od 65 do 75 cm, dla samic od 60 do 70 cm. Waga nie jest standardowa, ale wynosi około 38 kg dla dorosłych (mniej dla samic). Ubarwienie to w większości wilcza szarość, od jaśniejszych odcieni po ciemniejsze. Występuje również ubarwienie kremowe i brązowe, przy czym przy kojarzeniu nie wolno krzyżować dwóch osobników brązowych.

 

1. Wilczarz czechosłowacki – Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów

 

Wilczarz czechosłowacki - Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów
Jeśli w nazwie jest „wilk”, to musi przypominać wilka! Ważący około 35 kg i mierzący 70 cm wzrostu, energiczny wilczarz czechosłowacki zdecydowanie ma wygląd i energię prawdziwego wilka!Ponieważ w linii krwi ma owczarka niemieckiego, odziedziczył po nim dobry temperament.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button