Psy

Jak wybrać smycz dla psa? Porady i porównania

Jak wybrać smycz dla psa. Wybór smyczy dla swojego psa. Wybierając pomoce i przybory do chodzenia, w które wyposażysz swojego nowego szczeniaka, opcje wydają się nieograniczone! Smycze są ważnym narzędziem szkoleniowym i czymś, czego będziesz używać prawie codziennie . Co oznacza, że ważne jest, aby znaleźć taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i preferencjom.

W sieci można znaleźć wiele smyczy i innych szelek dla psów. Ale według czego wybierać? Powinieneś wybrać smycz według kilku czynników i są to: wielkość i siła twojego psa, materiał, z którego wykonana jest smycz, długość smyczy aż do niebezpiecznych krawędzi na smyczy.

 

Jak wybrać smycz dla psa

Jak wybrać smycz dla psa

 

Różne czynności są łatwiejsze z różnymi rodzajami smyczy. Może się okazać, że posiadanie różnych rodzajów smyczy jest najlepszym rozwiązaniem, w zależności od tego, co planujesz robić ze swoim psem – czy są to piesze wycieczki, szkolenie psa, czy spacer po zatłoczonym centrum miasta. Niezależnie od tego, jaką smycz wybierzesz, powinna być dobrze wykonana, z bezpiecznym zapięciem i wygodna w użyciu.

 

Wymienione poniżej rzeczy to niektóre z tych, o których należy pamiętać przy wyborze smyczy – poniżej omówię bardziej szczegółowo, które smycze osobiście polecam.

  • Jeśli obawiasz się, że smycz będzie się brudzić lub śmierdzieć, wybierz smycz, która jest odporna na zapachy i wodę jako bonus oraz łatwa do umycia.
  • Jeśli Twój szczeniak niszczy smycze, kup kilka tanich, a nie inwestuj pieniędzy w najbardziej odpowiednią smycz.
  • Jeśli chcesz zapewnić swojemu pupilowi bezpieczeństwo przez cały czas kup smycz odblaskową.
  • Rozmiar i materiał smyczy należy dobrać na podstawie wielkości i wagi psa. Chihuahua będzie przytłoczony ciężarem grubej smyczy z ciężką klamrą, a bernardyn może z łatwością zatrzasnąć cienki pasek smyczy lub lekką klamrę.

Czytaj dalej, aby poznać różne opcje smyczy, które pozwolą Ci podjąć lepszą decyzję, w którą zainwestować dla Ciebie i Twojego psa. Jak wybrać smycz dla psa. Polskie rasy psów wszystkie 5 ras psów z Polski

Standardowa smycz

Ta smycz jest najczęstszym typem, który zobaczysz.

Nylonowa smycz: Smycze nylonowe są niedrogie i łatwe do czyszczenia. Jeśli rozmiar jest odpowiedni, a krawędzie nylonu nie są ostre, może być w dłoni. Im cieńsza szerokość smyczy nylonowej, tym większe prawdopodobieństwo, że smycz będzie parzyć w ręce. Jeśli twój pies ciągnie niespodziewanie! Nylon nie jest tak elastyczny i miękki jak inne materiały smyczowe, zwłaszcza jeśli potrzebujesz większej i grubszej smyczy dla dużego psa. Ponadto, niektóre psy szybko przegryzają nylonowe smycze; jeśli masz smycz do żucia, unikaj zwykłych nylonowych smyczy. Nylonowe smycze to dobry wybór na krótkie spacery lub szybkie wypady do kliniki weterynaryjnej. Na przykład sklepy zoologiczne lub psi groomerzy, a oni często mają wiele opcji bezpieczeństwa – jak ta nylonowa smycz od Nite Ize, która świeci i miga, gdy zabierasz psa na zewnątrz, gdy jest ciemno.

Skórzana smycz: Smycze wykonane z wysokiej jakości skóry są trwałe i bardzo wygodne w trzymaniu. Skóra jest trudna do zabrudzenia, jeśli się zabrudzi, więc ten typ smyczy jest dobry na niezobowiązujące spacery po mieście. Wybierz skórzaną smycz, która jest wodoodporna, aby zapobiec jej wysychaniu i pękaniu. 

Konopna smycz: Jeśli Twój pies ma wrażliwą skórę lub alergie, smycz konopna jest doskonałym wyborem ze względu na jej hipoalergiczne właściwości. Konopie są bardzo przyjazne dla ziemi, sama roślina dzięki swojej odporności jest uprawiana bez użycia pestycydów i fungicydów. Jest również antybakteryjny i naturalnie odporny na zapachy! Ta konopna smycz od West Paw jest lekka, niezwykle delikatna dla Twoich rąk (z użyciem staje się jeszcze bardziej miękka!), a także mocna i trwała, by służyć przez lata.

 

Standardowa smycz

 

Chowana smycz

 

Samozwijające się smycze (zwane również flexi-leashes) mogą wydawać się świetnym pomysłem – chcesz, aby Twój pies miał swobodę eksploracji i nadal był do Ciebie przywiązany – ale często te samozwijające się smycze powodują więcej problemów niż ta wolność jest warta! Chowane smycze nie tylko uczą psa, że ciągnięcie na smyczy jest dopuszczalne. Jednak chowane smycze mogą powodować obrażenia zarówno u ludzi, jak i u psów. W tym artykule znajdziesz więcej informacji o zagrożeniach bezpieczeństwa związanych z używaniem smyczy chowanej. Fakty o psach – 10 ciekawostek o psach

 

Niebezpieczeństwa związane ze zwijanymi smyczami dla psa. Smycze te mają nieporęczne i często niewygodne uchwyty i trudno je stosować jako uwięzi. Zwłaszcza jeśli trzeba zabezpieczyć psa do słupka lub drzewa. Sznurki w tego typu smyczach nie są zbyt wytrzymałe i mogą się łamać lub łatwo zostać pogryzione przy nagłym nacisku. Łatwo też te sznurki owijają się wokół nóg i potykają o ludzi i psy.

 

Rozciągliwy styl nie pozwala również na dużą kontrolę nad psem; mają one dużo swobody przy wydłużonej długości, ale nie można ich łatwo zwinąć. Z całej tej odległości między tobą a nimi, mogą one łatwo wyjść na ulicę przed tobą lub zza rogu prawo do potencjalnie niebezpiecznej sytuacji . Psy na zwijanych smyczach często praktykują bardzo niegrzeczne powitania z innymi psami i ludźmi, pędząc w ich kierunku z właścicielem daleko za nimi i nie zapobiegając skakaniu na ludzi lub interweniując, jeśli psy nie mogą się porozumieć.

Smycz dla psa

 

Niektórzy właściciele psów kupują smycz chowaną, ponieważ myślą, że pomoże ona ich psu ciągnąć na smyczy. Cóż, te smycze faktycznie nauczą Twojego psa, że ciągnięcie działa.  Jak wybrać smycz dla psa. Pies zyskuje więcej długości smyczy, jeśli ciągnie wbrew napięciu ze zwijacza, co wzmacnia jego pociągnięcie, aby doprowadzić go tam, gdzie chce iść – do przodu! Nauczenie psa grzeczności przy używaniu smyczy zwijanej jest prawie niemożliwe, ponieważ sama smycz uczy psa czegoś dokładnie odwrotnego niż trzymanie smyczy luzem.

 

 

 

Nie polecam używania chowanych smyczy, ale to nie znaczy, że nie można ich używać odpowiedzialnie.Jeśli się zdecydujesz. Smycze chowane powinny być używane tylko wtedy, gdy pies jest dobrze wyszkolony, aby nie ciągnąć za smycz. I jeśli jesteś w odpowiednim otoczeniu, np. na plaży lub dużym otwartym terenie, gdzie sznurek nie może się o nic zaczepić i rozerwać.  Sierść psa – jak dbać o sierść

 

Regulowana smycz

 

Smycze regulowane to świetna opcja, gdy trzeba tymczasowo skrócić smycz, trzeba przywiązać psa do ciała lub do drzewa czy słupa, a nawet wyprowadzić dwa psy jednocześnie za pomocą jednej smyczy. To świetna smycz do przypięcia zarówno do obroży psa, jak i jego szelek do przypięcia z przodu. Zamiast zwykłego uchwytu, ten typ smyczy ma klamry na obu końcach i pierścienie w różnych odstępach długości smyczy. Na podstawie tego, gdzie przymocujesz jedną klamrę, określisz rozmiar uchwytu i długość smyczy.

 

Smycz łańcuchowa

 

 

 

Zalecane są smycze łańcuchowe. Psy lubią gryźć swoją smycz. Podczas gdy nylonowe. A smycze skórzane lub linowe mogą być zbyt kuszące dla Twojego pupila i nie wytrzymają dużego żucia. Smycze łańcuchowe zastępują długość smyczy stalowymi ogniwami. Zniechęca to do żucia, ponieważ po przeżuciu nie smakuje i nie czuje się tak dobrze. Psy nie są w stanie przegryźć metalu i zniszczyć smyczy. Jak wybrać smycz dla psa.

 

Jednak smycze łańcuchowe mogą być kłopotliwe w codziennym użytkowaniu. Ponieważ są ciężkie zarówno dla człowieka, jak i dla psa, są niewygodne do zapięcia na smyczy w razie potrzeby. Chodzenie psa na smyczy również może być przyczyną. Że wyglądają bardziej onieśmielająco niż dla niektórych. Dzieje się tak dlatego, że łańcuchy kojarzą się z „twardością”.

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button