Psy

Najpiękniejsze rasy psów Top 10 najpiękniejszych

Najpiękniejsze rasy psów Top 10 najpiękniejszych. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaka jest najpiękniejsza rasa psów na świecie. Każdy właściciel czworonożnego przyjaciela ma swojego pupila i uważa go za najsłodszego i najbardziej atrakcyjnego. Ale wśród wszystkich istniejących gatunków, naszym zdaniem, istnieje dziesięć zwierząt domowych, które zasługują na szczególną uwagę na ich wygląd. Ta lista 10 ras obejmuje najpiękniejsze psy na świecie.

10. Welsh Corgi Pembroke

Welsh Corgi Pembroke
Welsh Corgi Pembroke – jedna z najmniejszych i najpiękniejszych ras na świecie. Eksterier Pembroke był przyczyną narodzin legendy, która mówi, że podczas wypasu dwaj chłopcy znaleźli dwa małe lisy. Przywieźli je do domu i dowiedzieli się od rodziców, że to szczeniaki, które stały się walijskimi elfami. Te eleganckie małe pieski mają żywy umysł i charakter o dobrym charakterze. Akceptowalne kolory takie jak czerwony i czarny z czerwonym. Sierść jest niesamowicie gładka i gęsta, średniej długości. Najpiękniejsze rasy psów.

9. Chow chow

Chow chow


Chow-chow to jeden z najpiękniejszych psów na świecie. Dość duże zwierzę przypominające lwa i misia jednocześnie. Osobliwością rasy jest to, że ma nietypowy niebieski język. Istnieje nawet legenda, że zwierzę to jest spokrewnione z niedźwiedziem. Ale to tylko ludzkie spekulacje, nic potwierdzonego naukowo. Bardziej realistyczna wersja mówi, że zwierzę to wywodzi się od wilka polarnego, dla którego charakterystyczny był również niebieski język. Charakteryzuje się następującymi kolorami: biały, kremowy, niebieski, czerwony, cynamonowy i czarny. Płaszcz musi być zarówno krótki, jak i długi.

8. Syberyjski Husky – Najpiękniejsze rasy psów

Syberyjski Husky - Najpiękniejsze rasy psów


Siberian Husky to jedna z najpiękniejszych ras psów na świecie. Husky wykazuje niesamowite podobieństwo do wilka. I nic dziwnego; są starożytnymi potomkami wilków i są uważane za psy północne. Preferowany kolor, który jest najczęściej spotykany w tej rasie to szaro-biały i czarno-biały. Wokół oczu Husky znajduje się biała lub czarna maska. Zwierzę ma gęstą, ale nie długą sierść z miękkim podszerstkiem. Słowo „husky” jest jakby korupcją amerykańskiego słowa „eski”, oznaczającego Eskimosa. Dziś jest to jedna z najpopularniejszych ras, aktywnie uczestnicząca w wystawach. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów.

7. Leónberger

Leónberger


Leonberger – to nie tylko piękny pies, ale także bardzo silny i inteligentny. Nazwa przetłumaczona na język rosyjski brzmi jak „lew górski”. Zewnętrznie Leonberger w rzeczywistości przypomina lwa. Duże, umięśnione i dobrze zbudowane zwierzę ma szlachetny wygląd i piękną, długą sierść. Standardowa rasa charakteryzuje się gamą odcieni, od bladego żółtego do opalenizny, upewniając się, że ma czarną maskę na twarzy.

6. Akita Inu – Najpiękniejsze rasy psów

Akita Inu - Najpiękniejsze rasy psów


Mająca japońskie korzenie bestia nie pozostawi nikogo obojętnym. Akita zewnętrznie przypomina do trzech dzikich zwierząt: wilka, lisa i niedźwiedzia. Jest to idealnie zbudowany pies o mocnym ciele i silnych, długich nogach. Uszy Akity mają nietypowy kształt i przypominają kieszenie. Najpiękniejsze rasy psów. Rasa ta jest bardzo czczona w swojej ojczyźnie i jest żywym symbolem wschodzącego słońca. Według standardu dla Akita Inu dozwolone są tylko trzy kolory: czysto biały, pręgowany z białym oraz czerwony i biały. Niepełzające psy : 15 hipoalergicznych ras psów.

5. Mastif pirenejski

Mastif pirenejski


Mastif pirenejski – jedna z największych i najpiękniejszych ras na świecie. Piesek uderza od pierwszego wejrzenia swoją urodą i gracją. Wcześniej zwierzę było wykorzystywane do ochrony bydła. Pireneje poradzą sobie z wilkiem, a dwójka może nawet odeprzeć niedźwiedzia. Mastif pirenejski ma mocny korpus i nogi, głęboką klatkę piersiową i głowę w kształcie klina. Długi, krzaczasty ogon w momencie podniecenia ma kształt pierścienia z frędzlami. Ciemnobursztynowe oczy zwierzaka mają obwódkę przypominającą okulary. Dominuje u niego kolor biały lub biały z szarymi, bladożółtymi lub borsuczymi oznaczeniami. Zobacz też listę.

4. Labrador retriever – Najpiękniejsze rasy psów

Labrador retriever - Najpiękniejsze rasy psów
Labrador Retriever to bardzo aktywny i czuły pies o miłych oczach. Umaszczenie tej rasy początkowo było tylko czarne. Dlatego istnieje wersja, że zwierzę otrzymało swoją nazwę na cześć kamienia Labradora. Silne, umięśnione ciało ma szeroką czaszkę, głęboką i szeroką klatkę piersiową, silne nogi. Standardowo dopuszcza się trzy kolory: brązowy, żółty i czarny. Krótka sierść nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

3. Golden retriever

Golden retriever


Do najpiękniejszych psów na świecie należy golden retriever. Jego dalekimi przodkami są seter irlandzki i Bladhaun. W wyniku krzyżowania tych ras okazało się, że szczenięta mają niezwykle piękny złoty kolor. Domyślnie zwierzę może być złote, o średniej intensywności koloru. Absolutnie niedopuszczalne ciemne odcienie włosów. Zwierzęta te mają inteligentny i ekspresyjny wygląd. Ciemnobrązowe oczy . Wśród przedstawicieli gatunku – jest najbardziej czułym stworzeniem, dla którego absolutnie nie jest typowa agresja. Są bardzo zdyscyplinowane i posłuszne.Top 10 najpiękniejszych ras psów na świecie . najpiękniejszy pies na świecie.

2. Szpic miniaturowy – Najpiękniejsze rasy psów

Szpic miniaturowy - Najpiękniejsze rasy psów


Pomeranian – jeden z najmniejszych i najpiękniejszych psów na świecie. Standardowo może mieć 12 odcieni pomorskie :. Dwukolorowa, biała, czarna, niebieska, off-white , szara, piaskowa, pomarańczowa, kremowa, brązowa i inne, gruba sierść z bogatym podszerstkiem pozwala pokazać całą wyobraźnię fryzjera i stworzyć niesamowicie piękne fryzury, które sprawią, że szpic będzie jak miś . Ta rasa nie może pozostawić nikogo obojętnym . Dzięki inteligentnym i miłym oczom małego zwierzaka, jest on jeszcze bardziej uroczą istotą.

Najpiękniejszy pies na świecie

 

1. Samoyed

Najpiękniejszy pies na świecie
Samoyed znajduje się na szczycie listy najpiękniejszych psów na świecie. Dostępne kolory standardowe: biały, biały z jasnymi oznaczeniami lub kremowy. Niewiarygodnie przyjazny i aktywny, pies ma miękką sierść o niezrównanej urodzie, zwłaszcza całkowicie białą. Sierść wymaga starannej pielęgnacji, aby zachować piękny i zadbany wygląd. Samoyed nazywany jest również psem z uśmiechem ze względu na odwrócone kąciki warg. Nazwa powstała, ponieważ pies był przypięty do uprzęży, ale nie było go widać na śniegu, więc nazwali go Samoyed.

Samoyed

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button