Psy

Rasy psów z Rosji: 10 ras psów

Rasy psów pochodzące z Rosji. Rosja jest największym krajem na świecie, przez który przechodzi aż 11 stref czasowych. Dlatego też nie brakuje różnych ras psów. Istnieje kilka ras psów pochodzących z Rosji. Wszystkie są jednak dobrze przystosowane do surowego chłodu Rosji.

 

Rasy psów z Rosji 1. Czarny terier

 

Rasy psów z Rosji 1. Czarny terier

 

Czarny terier został wyhodowany w latach 40. XX wieku w ówczesnym ZSRR. Rasy psów pochodzące z Rosji. Jego zastosowanie było przede wszystkim jako wojskowego psa roboczego. Do 1957 roku Czarne Teriery Rosyjskie były hodowane tylko w moskiewskiej hodowli Red Star.

 

2. Bolończyk rosyjski kolorowy

 

Bolończyk rosyjski kolorowy

 

Bolognese jest w podobnym typie do Bichona. Przodkiem rasy był francuski pies sprowadzony do carskiej Rosji w XVIII i XIX wieku i hodowany głównie jako modny towarzysz dla zamożnych kobiet.

 

3. Barzoj

 

Barzoj

 

Barzoi lub rosyjski wilczarz to chart wyhodowany do polowań na wilki, którego początki sięgają IX i X wieku. Rasy psów pochodzące z Rosji. Przez całe pokolenia były bardzo popularnymi psami myśliwskimi bogatych mieszkańców Rosji, dziś są wspaniałymi psami domowymi. Którzy nie boją się wilków.

4. Owczarek kaukaski – Rasy psów z Rosji

 

Owczarek kaukaski - Rasy psów z Rosji

 

Owczarek kaukaski to rosyjska rasa psów pochodząca z gór Kaukazu. Większość psów kaukaskich ma podobny typ i różni się tylko nieznacznie w zależności od regionu, w którym żyje. Został wyhodowany jako pies pasterski, który miał chronić stado przed wilkami i niedźwiedziami.

 

5. Owczarek środkowoazjatycki

 

Owczarek środkowoazjatycki

 

Owczarek środkowoazjatycki to rasa psa pochodząca z terenów byłego Związku Radzieckiego, został wyhodowany jako stróż inwentarza i mienia. Rasy psów pochodzące z Rosji. Rasa ta była również wykorzystywana w walkach psów, w których psy te rzadko ranią się nawzajem. Największy pies świata Top 10 największych ras psów.

 

6. Lajka zachodniosyberyjska – Rasy psów z Rosji

 

Lajka zachodniosyberyjska - Rasy psów z Rosji

 

Łajka zachodniosyberyjska jest psem myśliwskim pochodzącym z Rosji i jest znana ze swojej metody polowania, zwanej „wskazywaniem”, w której szczeka, aby „wskazać” na swoją ofiarę. Był bardzo popularny w Rosji, ale wraz z pojawieniem się innych ras myśliwskich powoli zanika.

 

7. Rosjanin Hiszpan

 

Rosjanin Hiszpan

 

Spaniel rosyjski został znormalizowany w 1951 roku i został wyhodowany poprzez skrzyżowanie różnych spanieli. Spaniel rosyjski służył w Rosji jako pies myśliwski. Dziś są one dość popularnym psem rodzinnym w Rosji.

 

8. Rosyjska zabawka

 

Rosyjska zabawka

 

Przez wiele lat rosyjski toy był hodowany tylko w Rosji. Rasa ma dwa typy, a mianowicie krótkowłosy i długowłosy, z różnymi standardami napisanymi w 1966 roku. Dopiero w latach 90-tych XX wieku rasa ta była znana poza swoją ojczyzną, a jej pierwotnym przeznaczeniem było pilnowanie i polowanie na szczury.

 

9. Samoyed – Rasy psów z Rosji

 

Samoyed - Rasy psów z Rosji

 

Samoyed był używany jako pies pasterski przy reniferach. Rasa ta została wyhodowana na Syberii i dziś zaliczana jest do najpiękniejszych ras psów w historii. Samoyed ma dobry, gruby płaszcz odpowiedni na każdą pogodę .Samoyed jest jedną z najstarszych ras psów i był hodowany i szkolony przez ponad 3000 lat.

 

10. Syberyjski Husky

 

Syberyjski Husky

 

Siberian Husky jest jedną z najstarszych istniejących ras psów, co potwierdzają analizy DNA różnych ras psów. Został wyhodowany na Syberii i służył do ciągnięcia sań po lodzie. Rasa ta pomagała ludziom przetrwać arktyczne zimy.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button