Psy

Błędy podczas szkolenia psa 10 błędów

Błędy podczas szkolenia psa 10 błędów. Szkolenie psów może być zarówno wyzwaniem, jak i satysfakcjonującym doświadczeniem. Szkolenie pomaga nawiązać bliższą więź z pupilem. Dzieje się tak dlatego, że dobrze wyszkolony pies jest posłuszny, szczęśliwy, zrelaksowany i reagujący. Dzięki temu relacja z psem staje się przyjemniejsza.

 

Ponadto, wyszkolony pies to bezpieczniejszy pies. Wyszkolone psy stanowią mniejsze zagrożenie dla siebie i innych niż psy niekontrolowane. Jest to szczególnie widoczne w sytuacjach, gdy pies jest w niebezpieczeństwie czy to na drodze, czy nawet w parku wśród innych psów . Jeśli pies jest ci posłuszny , to jest to oczywiście pozytywny efekt właściwego szkolenia. Wiele osób ma wyobrażenie o tym, jak powinni szkolić swojego psa, poprzez przekaz słowny lub coś, co przeczytali. Istnieje jednak kilka powszechnych błędów w szkoleniu psów, które mogą zagrozić sukcesowi szkolenia psa. Przyjrzyjmy się 10 częstym błędom popełnianym przez właścicieli psów podczas szkolenia.

 

Błędy podczas szkolenia psa 10 błędów

Pies nie jest szkolony wystarczająco często – Błędy podczas szkolenia psa

 

Kiedy ludzie dostają nowego psa, zwykle pracują nad nauczeniem podstawowych nawyków i zachowań. Jednak po tym jak mają psa przez jakiś czas , już go nie szkolą. Może to spowodować, że czas reakcji psa ulegnie pogorszeniu lub pies w ogóle nie będzie reagował. Pies wymaga po prostu ciągłego szkolenia, aby pozostał posłuszny i uważny. Zamiast podstawowego szkolenia psa, a potem nietrenowania, komendy powinny być trenowane regularnie, kilka razy w ciągu dnia. Jeśli nauczysz psa nowej sztuczki raz w miesiącu, pomoże mu to zachować motywację.Jest to kolejny z 10 powszechnych błędów w szkoleniu psów.

 

Powtarzanie w kółko polecenia

 

Jeśli pies nie usiądzie na prośbę, właściciel psa powie mu to 6 lub 7 razy. W końcu pies siada. Niektóre psy są albo niedoszkolone i długo nie rozumieją, czego chcesz, albo mają po prostu silną wolę i nie zrobią tego, co im każesz. Jeśli pies nie usiądzie za pierwszym razem, znajdź spokojne miejsce i dowództwo go ponownie .Podczas szkolenia psa do słuchania po raz pierwszy jest to dobra pomoc, aby nagrodzić psa, gdy jest posłuszny . Dużo pochwał i smakołyków nauczy go , korzyści z posłuszeństwa twoim poleceniom.

 

Powtarzanie w kółko polecenia

 

Treningi są zbyt długie lub zbyt krótkie

 

Celem prawidłowego szkolenia jest nauczenie psa nowej komendy i nagrodzenie go za to . Zbyt wiele prób lub nauczanie zbyt wielu nowych komend w jednej sesji szkoleniowej będzie frustrować zarówno Ciebie, jak i Twojego psa .Z drugiej strony wymagaj pewnego poziomu opanowania komendy od swojego psa, a nie tylko biegania przez komendę z poczuciem know , know , go on . Może się zdarzyć, że pies po jakimś czasie nie będzie wykonywał komendy, bo ją zapomni.

 

Nie należy szkolić psa w różnych środowiskach

 

Być może za każdym razem, gdy szkolisz psa na komendę taką jak Siad! , robisz to w cichym miejscu , w pokoju lub ogrodzie , gdzie nikt nie przeszkadza . W tym przypadku może się zdarzyć, że jeśli polecisz mu usiąść w kuchni, kiedy będziesz walił w garnki i patelnie, nie usiądzie. Jeśli chcesz, aby twój pies był wszędzie posłuszny . Rozpocznij szkolenie go najpierw w spokojnym otoczeniu, gdzie jesteś sam. Następnie stopniowo dodawać rozproszenia , takie jak telewizor na lub innych ludzi wokół . Następnie włączyć odkryte bardziej ruchliwych środowisk w treningu , to będzie nadal wzmacniać polecenia.

 

Pies uzależnia się od smakołyków i bez nich jest nieposłuszny

 

Traktaty są świetnym sposobem na skłonienie psa do zrobienia tego, co chcesz, aby zrobił na początku. Jednak jeśli nadal nagradzać psa , to może backfire na ciebie . Uwaga i wydajność twojego psa może spowolnić , ponieważ zawsze czeka na nagrodę za wykonanie . Zamiast tego , gdy twój pies nauczy się zachowania , wymień smakołyki na smakołyk lub zabawkę . Jednak można nagradzać psa od czasu do czasu ze smakołykiem , aby podkreślić konkretne zachowanie podczas snu .

 

Pies uzależnia się od smakołyków i bez nich jest nieposłuszny

 

Twoje emocje są przeszkodą

 

Jeśli się złościsz podczas szkolenia psa , ponieważ pies nie słucha , może to przynieść efekt przeciwny do zamierzonego . Z drugiej strony , jeśli krzykniesz z radości za każdym razem, gdy twój pies jest posłuszny , może to być zbyt energiczne dla psa, aby pozostać skupionym i posłusznym . Podczas szkolenia psa , należy zawsze zachować spokój i pewność siebie , to uspokoi psa i będzie łatwiej nauczyć się nowych poleceń.

 

Reagujesz za późno

 

Niedoświadczeni właściciele psów często reagują na to, co robi pies, zamiast strategicznie przewidywać. Zamiast reagować na aktualne zachowanie psa, naucz się je przewidywać . Na przykład , pies, który szczeka nadmiernie . Zamiast czekać na psa, aby szczekać , przewidywać go . Kiedy myślisz, że twój pies może zacząć szczekać , odwrócić jego uwagę na coś innego . Wymaga to odpowiedniego wyczucia czasu , techniki i wytrwałości , ale nauczysz psa wielu złych nawyków robiąc to.

 

Reagujesz za późno

Jesteś niespójny – Błędy podczas szkolenia psa

 

Czy pozwalasz swojemu psu wskakiwać na Ciebie, gdy wracasz z pracy , ale z drugiej strony denerwujesz się na niego, gdy skacze na gości ? To podejście prawdopodobnie nie będzie działać . Psy muszą znać zasady i to, że muszą ich cały czas przestrzegać. Innym przykładem jest , jeśli jednego dnia śmiejesz się i pozwalasz psu zrobić coś złego, a następnego dnia, gdy to zrobi, kłócisz się z psem . W ten sposób pies będzie zdezorientowany. Ustalić mu zasady i przestrzegać ich przez cały czas i w każdych okolicznościach .

 

Nie jesteś pewny siebie – Błędy podczas szkolenia psa

 

Psy potrafią wyczuć, czy jesteś niepewny albo polecenia, albo swojej obecności. Może dlatego , ludzie którzy boją się psów , zostają pogryzieni częściej niż ci którzy zachowują spokój . Jeśli nie działasz pewnie podczas szkolenia , twój pies może to wykorzystać . Regularne szkolenie i praktykowanie komend może to poprawić , to zbuduje szacunek u psa i jesteś bardziej pewny siebie. Dlaczego pies dyszy , problem z oddychaniem.

 

Nie jesteś pewny siebie - Błędy podczas szkolenia psa

 

Nie szkolisz swojego psa jako wyjątkowej istoty

 

Każdy pies ma swoją własną, niepowtarzalną osobowość i zachowanie. Rasa jest częścią wyglądu , trzeba wziąć pod uwagę indywidualny charakter psa . Częścią tego jest określenie, jakie metody szkolenia będą najlepiej działać z twoim psem. Na przykład, jeśli twój pies jest nieśmiały i działa zbyt agresywnie, to nie jest właściwe podejście. Z drugiej strony, jeśli masz psa o silnej woli i delikatnie mu rozkazujesz, może nie zwrócić na ciebie uwagi. Należy wziąć pod uwagę wielkość, wiek, energię, rasę i historię psa. Jeśli chodzi o szkolenie psa , nagradzaj psa za zachowanie, które lubisz i upewnij się, że zachowanie, którego nie lubisz, nigdy nie będzie nagradzane, a pies nigdy nie będzie za nie chwalony. Błędy podczas szkolenia psa.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button