Psy

Psy z dobrym zmysłem węchu Top 10 ras psów

Psy z dobrym zmysłem węchu Top 10 ras psów . Jak dobry jest zmysł węchu u psów? Psy z dobrym zmysłem węchu, który dobrze jest znać . Jak dobrze pachnie pies ? Pies pachnie kilka razy lepiej niż człowiek.  

10. Jamniki – psy o dobrym węchu

  Jamniki - psy o dobrym węchu

Do dziś popularny pies myśliwski, doskonały pit bull, który sprawdza się również w pracy na powierzchni. Jeszcze częściej hodowany jako oryginalny towarzysz.  

9. Pointer niemiecki krótkowłosy

  Pointer niemiecki krótkowłosy

Najbardziej wszechstronny budowniczy o doskonałych cechach myśliwskich, świetnym węchu, predyspozycjach do aportowania i „wystawiania”, chętny do pracy zarówno na lądzie jak i w wodzie. Inteligentny i podatny na naukę, przyjazny dzieciom, niezwykle lojalny.  

8. Springer Spaniel angielski

  Springer Spaniel angielski

  Jego zdolności myśliwskie są silne i pokazują się nawet wtedy, gdy jest trzymany tylko jako pies rodzinny. Lubi buszować z nosem przy ziemi w każdym terenie, zaroślach, mokradłach i szuka okazji do płoszenia zwierzyny w zasięgu myśliwego. Ze względu na swoją wysokość może również sprowadzić lisa lub większego zająca. Jego pasja łowiecka musi być kierowana przez wczesne szkolenie, aby zapewnić wystarczającą kontrolę, zwłaszcza na wolności. Psy z dobrym zmysłem węchu. Wychowanie i szkolenie Springer Spaniela nie jest zazwyczaj trudne i może je opanować nawet gruntownie początkujący. Jest to pies, który lubi się szybko uczyć, jest bardzo inteligentny i zabawny. Jest niezmordowanym retrieverem, uwielbia wodę i o ile zapewni mu się dużo ruchu, w domu jest spokojny i zdyscyplinowany.  

7. American Black and Tan Coonhound

  American Black and Tan Coonhound

Jest miłym towarzyszem, nadaje się również do stróżowania. Główną zaletą amerykańskiego Black and Tan Coonhounda jest to, że jest on doskonałym tropicielem. W kraju, z którego pochodzi, Coonhound był używany do zaganiania szopów (szopów) na drzewa.  

6. Labrador Retriever

  Labrador Retriever

Wyhodowany jako specjalista – aporter, dziś polujący wszechstronnie, ale nie tam, gdzie wymagana jest ostrość. Pies przewodnik dla niewidomych, ratownik, poszukiwacz narkotyków. Coraz bardziej popularny pies rodzinny.  

5. Malinois – Psy z dobrym zmysłem węchu

  Malinois - Psy z dobrym zmysłem węchu

Wszystkie owczarki belgijskie to psy aktywne, żywe, wytrzymałe i odporne, zdolne do niezwykłych wyczynów. Cechuje je wysoka inteligencja, duża łatwość uczenia, mają wrodzone zdolności stróżowania, są szybkie i niezmordowane. Są wrodzoną nieufnością wobec obcych, czasem sprawiają nieśmiałe wrażenie, ale umieją nieustraszenie interweniować.Psy z dobrym węchem Top 10 ras psów.  

4. Owczarek niemiecki – Psy z dobrym zmysłem węchu

  Owczarek niemiecki - Psy z dobrym zmysłem węchu Uniwersalny pies pracujący, używany na całym świecie w policji, wojsku i innych siłach zbrojnych, także w kynologii sportowej.Temperamentny, ale łatwy w obsłudze pies, zrównoważony i odważny. Niewymagający i zdolny do adaptacji. Bardzo oddany swojemu panu i jego rodzinie, tolerancyjny wobec dzieci i zwierząt domowych.  

3. Beagle – Psy z dobrym zmysłem węchu

  Beagle - Psy z dobrym zmysłem węchu

Żywy i ruchliwy, ale nie przesadnie temperamentny pies. Niezwykle tolerancyjny wobec ludzi i innych psów, gdyż zawsze był trzymany w dużych stadach. Przyjazny, czuły i łatwy w obsłudze.Pies jury, używany w początkowym okresie szczególnie w pędach królików i zajęcy. Dziś wszechstronny pomocnik górali, jeszcze bardziej popularny jako pies rodzinny.  

2. Basset Hound – Psy z dobrym zmysłem węchu

  Basset Hound - Psy z dobrym zmysłem węchu

Bardzo spokojny, wręcz flegmatycznie wyglądający pies o dźwięcznym, melodyjnym bulgotaniu. W większości łagodne do przyjaznych, ale też uparte i wykazujące wyraźną niechęć do bezwzględnego posłuszeństwa. Obecnie jest on głównie przechowywany tylko jako oryginalny towarzysz. Najsilniejsze rasy psów Top 10 najsilniejszych.  

1. Bloodhound

  Bloodhound Niektórzy mogą błędnie założyć, że słowo „krew” w nazwie rasy charakteryzuje psy krwiożercze, ale jest wręcz przeciwnie. Są to psy bardzo spokojne i czułe, a straszak „krew” odnosi się do czystego rasowo pochodzenia psa. Prawidłowe znaczenie słowa bloodhound to „pies czystej krwi”. Nie jest to zatem „psia bestia”, ale „psi szlachetny”. Bloodhound jest najlepszym psem polującym na nos. Jego zdolności węchowe są fenomenalne. Bez problemu może podążać za śladami sprzed kilku dni. Jego doskonały zmysł węchu, który jest około 40 razy czulszy od ludzkiego zmysłu węchu, jest wykorzystywany nie tylko przez myśliwych, ale także przez policjantów i ratowników w lokalizowaniu przestępców, osób zaginionych lub rannych. Dla nich bloodhound to nieoceniony pomocnik, który świetnie wykonuje swoją pracę i ratuje ludzkie życie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button