Psy

Jak dobrać szelki dla psa – rodzaje i porady

Jak dobrać szelki dla psa. Szelki dla psów to bezpieczniejszy sposób na zapewnienie psu bezpieczeństwa i komfortu podczas ćwiczeń i spacerów. Istnieją dziesiątki różnych uprzęży dostępnych na rynku i trzeba będzie wybrać , które z nich odpowiadają Twoim potrzebom i potrzebom Twojego psa. Przygotowaliśmy dla Was kilka porad jak wybrać odpowiednie szelki dla psa .Jak wybrać najlepsze szelki dla psa.

 

Jak dobrać szelki dla psa

 

 

Jak dobrać szelki dla psa

Jak dobrać szelki dla psa. Przede wszystkim określ, do czego będziesz używać szelek, ponieważ możesz kupić kilka różnych rodzajów szelek.Ponieważ nie wszystkie szelki są przeznaczone do chodzenia, a do tego właśnie potrzebuje ich większość właścicieli psów.Istnieje wiele rodzajów szelek zaciskowych, które można używać podczas spacerów, takich jak przedni klips, tylny klips lub zwijany pasek. Jak dobrać szelki dla psa.

Jak wybrać szelki dla psa do przemieszczania się

 

Szelki do poruszania się dla psów służą do pomocy psom, które mają problemy z poruszaniem się, zwłaszcza starszym psom, oraz w rozłożeniu ciężaru psa, dzięki czemu można je łatwiej podnieść. Wyposażone są w taki sam sposób jak szelki spacerowe.

 

Uprzęże treningowe i sportowe

 

Uprzęże treningowe i sportowe

 

Uprzęże, które są używane do celów sportowych lub treningowych będą musiały być lżejsze, dlatego szukaj uprzęży bez metalowych klamer regulacyjnych i wykonanych z lekkich materiałów. Ale można też znaleźć szelki sportowe, które pozwalają na obciążenie psa , takie szelki są przeznaczone do treningu, gdzie pies ćwiczy z obciążeniem na szelkach, a potem jest silniejszy i szybszy bez szelek.

 

Jak wybrać szelki dla psa do samochodu

 

Jak wybrać szelki dla psa do samochodu

 

Jeśli chcesz mieć szelki dla psa do samochodu, wybierz szelki zatwierdzone do testów zderzeniowych. Są one wyższej jakości i doskonale spełniają swoje zadanie . W wypadku samochodowym pies ma większe szanse na zachowanie bezpieczeństwa. Amerykańskie rasy psów – 13 psów z Ameryki

Jak wybrać szelki dla psa do biegania

Wybierasz uprząż do biegania przez ten artykuł i szelki przez przypinanie . Bo szelki do biegania zależą od psa, czy jest spokojny, czy za bardzo ciągnie. Z psem, który zbyt mocno ciągnie, trudniej jest biegać, jeśli szelki nie stawiają mu oporu. Pies powinien biec obok Ciebie i to Ty powinieneś nadawać tempo, a nie odwrotnie.

 

Rodzaje szelek w zależności od sposobu przypięcia smyczy

 

Chodzi o miejsce, w którym smycz mocuje się do paska.

 

1. Jak dobrać szelki dla psa ciągnącego 

 

Jak dobrać szelki dla psa ciągnącego 

 

Smycz jest przypięta do grzbietu psa. Pies łatwo przyzwyczaja się do tego typu szelek, są one wygodne w noszeniu, a smycz nie plącze się w przednich łapach. Jest to uprząż ciągnąca, ponieważ przez nią przenoszona jest pełna siła psa. Jak dobrać szelki dla psa. Pies dla dzieci 10 najlepszych psów dla dzieci

  • Uprząż do ciągnięcia dla psa
  • Szelek z tylną klamrą używaj tylko u psów spokojnych i wyszkolonych.
  • Nie powinny być stosowane u psów, które ciągną podczas spaceru, ponieważ szelki nie przekierowują tego ruchu.
  • Nie powinny być używane do korygowania problemów z zachowaniem, takich jak agresja wobec innych psów, ponieważ uprząż nie powstrzyma złego zachowania, jak inne rodzaje uprzęży.

 

2. Jak wybrać szelki antyprzeciągowe dla psa

 

Jak wybrać szelki antyprzeciągowe dla psa

 

Paski posiadają klamrę do przypięcia smyczy z przodu , czyli na środku klatki piersiowej psa.Szelki antypoślizgowe. Dzięki temu szelki dają większą kontrolę nad psem, jeśli ten ciągnie podczas spaceru. Pomaga w razie potrzeby przekierować psa do właściciela.

  • Szelki przeciw ciągnięciu psa.
  • Przednie klipsy to dobry wybór, jeśli Twój pies ciągnie i chcesz skorygować to zachowanie.
  • Należy pamiętać, aby smycz była naciągnięta, ponieważ może zaplątać się w nogi psa.

 

3. Jak wybrać szelki dla psa Szelki chowane

 

3. Jak wybrać szelki dla psa Szelki chowane

Istnieją różne odmiany szelek chowanych, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie. Napinają się podczas ciągnięcia psa, co jest dla niego niekomfortowe. Niektóre chowane szelki mogą powodować ból u Twojego psa , co nie jest tym, czego chcesz. Pasek powinien dodawać lekkiego ucisku, który jest niewygodny, dlatego upewnij się, że pasek nie zrobi krzywdy Twojemu psu. Jak dobrać szelki dla psa. Jak wybrać odpowiedniego psa na całe życie

a) Z czego wykonana jest uprząż dla psa.

Większość szelek wykonana jest z nylonu lub innej tkaniny syntetycznej lub skóry. Uprzęże nylonowe są łatwiejsze do regulacji i są lepsze, jeśli na zewnątrz jest mokro i wilgotno .

Można wybrać uprząż z wewnętrzną wyściółką, taka uprząż jest lżejsza i bardziej komfortowa dla psa.Gdy zainwestujesz w dobrej jakości uprząż, warto.

 

b) Funkcje szelek dla psów

 

Jeśli chodzisz na spacery w nocy, możesz kupić dla swojego psa szelki odblaskowe. Dzięki niej Twój pies będzie wystarczająco widoczny w nocy. Można też wybrać szelki dla psa po kolorze, dobrym wyborem są szelki wodoodporne, które łatwiej się myje.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button