Psy

Dlaczego pies ma biegunkę i jak mu pomóc

Dlaczego pies ma biegunkę?  Nie jest to szczególnie przyjemny temat, ale dobrze jest wiedzieć, dlaczego pies ma biegunkę. Biegunka jest jednym z częstych problemów u psa . A u każdego psa może mieć różny przebieg i czas trwania.

Dlaczego pies ma biegunkę

 

Może nie być możliwe, aby całkowicie zapobiec biegunce psów , ale wiedząc jak najwięcej o tym może dać ci wystarczająco dużo informacji, aby pomóc swojemu psu tak szybko, jak to możliwe.

 

Dlaczego pies ma biegunkę

Co może powodować biegunkę

 

Jest wiele powodów, dla których pies może mieć biegunkę. Niektóre rzeczy, takie jak jedzenie dużej ilości trawy, wcale nie są poważne. Inne z kolei mogą zagrażać życiu. Do takich rzeczy należy niestrawna rzecz tkwiąca w żołądku psa. Powodów, dla których pies ma biegunkę jest poważnie dużo. Oto niektóre z nich:

 • Jedzenie : jedzenie zbyt dużej ilości jedzenia, jedzenie zepsutego jedzenia lub tłustego jedzenia.
 • Zmiana karmy: na przykład zmiana karmy lub przejście na inną karmę w puszce, może zająć kilka dni, aby pies przyzwyczaił się do nowego białka. Dlatego zaleca się powolne przechodzenie z jednej marki na drugą .
 • Pies nie musi lubić każdego posiłku
 • Alergie
 • Pasożyty: Większość z nich powoduje choroby u szczeniąt lub dorosłych psów ze słabym układem odpornościowym:
  Glista (Toxocara)
  Tęgoryjec psi
  Tasiemiec
  Włosogłówka u psów
  Giardia – Giardiasis
 • Trujące substancje lub rośliny
 • Połknięcie ciała obcego ( kawałek zabawki )
 • Zakażenia wirusami pospolitymi
 • Zakażenia bakteryjne, takie jak salmonella
 • Choroby takie jak choroby nerek i wątroby, zapalenie jelita grubego, choroby zapalne jelit i nowotwory
 • Antybiotyki i inne leki
 • Stres lub zdenerwowanie emocjonalne

Co stolce mogą Ci powiedzieć o zdrowiu Twojego psa

 

Co stolce mogą Ci powiedzieć o zdrowiu Twojego psa

 

Dlaczego pies ma biegunkę. Konsystencja i kolor biegunki zdradza wiele na temat przyczyny problemu i tego, co dzieje się z psem. Opisując objawy weterynarzowi, bardzo dokładnie zanotuj kolor, konsystencję i wszystko inne, co może pomóc. W wielu przypadkach biegunka ustąpi po kilku dniach leczenia domowego, ale to dobry pomysł, aby zadzwonić do weterynarza, jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas lub ma jeden z kilku objawów, które mogą wskazywać na poważny problem.

 

Zwróć uwagę na kolor kupy – Dlaczego pies ma biegunkę

 

Kolor może wiele wskazywać na to, co dzieje się w jelitach Twojego psa. Czekoladowy brąz jest normalny, podczas gdy kolory takie jak pomarańczowy, zielony lub szary mogą wskazywać na problemy z organami takimi jak wątroba, pęcherzyk żółciowy lub trzustka. Czarny stolec jest bardzo poważny i może świadczyć o wewnętrznym krwawieniu. Jeśli to zauważysz, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem weterynarii. Krwawa biegunka u psa, żółta biegunka u psa, zielona biegunka u psa lub nawet inne kolory biegunki . Zobacz podane zdjęcia. 

Jeśli biegunka psa ma kolor inny niż czekoladowy brąz, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii. Zmiany koloru mogą wskazywać na większe, poważniejsze problemy wewnętrzne .Dlaczego pies ma biegunkę .

 • Zwróć uwagę na kolor kupy - Dlaczego pies ma biegunkę1. czekoladowy brąz -normalny
 • 2.  zielony – nadmierne spożycie trawy lub problem z pęcherzem moczowym
 • 3. czerwone smugi – krew w stolcu psa sprawdź, czy odbyt psa jest przecięty
 • 4. pomarańczowy lub żółty – może to być żółć lub choroba wątroby
 • 5. czarna smoła – może świadczyć o krwawieniu do górnego odcinka przewodu pokarmowego
 • 6. szare, oleiste – może to być problem z trzustką lub żółcią
 • białe plamy, które wyglądają jak ziarna ryżu – mogą być oznaką tasiemca

 

 

Kolor, kształt i konsystencja pomogą Tobie i Twojemu weterynarzowi dowiedzieć się, co jest nie tak, gdy Twój pies dostanie biegunki. Czynniki te pomogą weterynarzowi określić, gdzie problem ma swoje źródło w przewodzie pokarmowym psa.Dlaczego pies dostaje biegunki.

 

Inne sposoby na rozszyfrowanie kupy – Dlaczego pies ma biegunkę

 

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę oprócz kształtu i koloru stolca.Dlaczego pies ma biegunkę. 

 • Częstotliwość: małe ilości, które wychodzą trudniej, i dzieje się kilka razy na godzinę, może być oznaką zapalenia jelita grubego. Trzy lub cztery razy na godzinę , o dużej objętości, wskazują na zaburzenia pracy jelita cienkiego.
 • Dziwnie ukształtowane lub kolorowe stałe obiekty w stolcu może powiedzieć , co dzieje się z twoim psem. Na przykład, kilka małych kształtów podobnych do białego ryżu może wskazywać na infestację tasiemca. Trawa, drewno czy sznurek mogą zdradzić, że pies zjadł coś, czego nie był w stanie strawić.
 • Konsekwencja: jak obrzydliwe, jak może się wydawać, ważne jest, aby dokładnie zbadać kupę psa, gdy biegunka , i być w stanie dostarczyć weterynarzowi jak najwięcej szczegółów. Ponadto, pies może mieć śluz w stolcu , może być krwawe stolce w psa lub czarne stolce w psa . Zapoznanie się z tą wiedzą jest bardzo ważne i na tej podstawie , weterynarz będzie mógł powiedzieć co dalej , czy można to wyleczyć w domu czy trzeba jechać z psem do kliniki .

 

Inne sposoby na rozszyfrowanie kupy - Dlaczego pies ma biegunkę

Typ 1 zaparcia
bardzo poważny
często wydalane jako pojedyncze granulki
wymaga dużego wysiłku, aby wydalić go z organizmu
po podniesieniu nie pozostawia śladów na ziemi
Typ 2 zaparcia
twarde, ale nie twarde, elastyczne
wygląd segmentowy
niewielka ilość lub brak pozostałości na ziemi po podniesieniu
Typ 3 normal
mokra powierzchnia w kształcie kłody
mało lub brak widocznej segmentacji
pozostawia ślad na ziemi, ale przylega po podniesieniu
Typ 4 normal
Bardzo mokre i wilgotne
kształt kłody
pozostawia resztki na ziemi i roztrząsa się przy podnoszeniu

Typ 5 biegunka
Wodny
brak tekstury
obecne w płaskich basenach

6.typ biegunka
Wodny
brak tekstury
obecne w płaskich basenach

 

Jak leczyć biegunkę u psa w domu – Dlaczego pies ma biegunkę?

 

Większość przyczyn biegunki przebiega z łagodnym problemem i nie wymaga wyprawy do przychodni. Biegunkę u psa można leczyć w domu w następujący sposób.

 

Jak leczyć biegunkę u psa w domu - Dlaczego pies ma biegunkę

 

 • Dieta ( post )
  Możesz spróbować nie dać psu jedzenia przez 12 do 24 godzin . Ale i tak daj mu czystą wodę . W ten sposób pies może oczyścić i ustabilizować przewód pokarmowy . Ale zanim spróbujesz dać psu post od jedzenia upewnij się, że jest wystarczająco silny, aby go znieść . Post może nie być najlepszy dla małych psów, które nie mają rezerw tłuszczu, że duże rasy zrobić, również może nie być dobre dla starych psów i szczeniąt, które potrzebują składników odżywczych . Biegunka odwadnia psa , więc zawsze należy zapewnić psu dużą ilość płynów .Dlaczego pies ma biegunkę. Owoce i warzywa, które Psy mogą lub nie mogą jeśćOwoce i warzywa, które Psy mogą lub nie mogą jeść.

 

Kontynuacja domowego leczenia biegunki psów

 

Po poście należy podawać pokarm powoli i zacząć od karmy, która pomoże psu wrócić do porządku w żołądku:

 • Woda ryżowa: ugotuj wysokiej jakości ryż w dużej ilości wody, usuń ziarna i podaj psu białą wodę, która pozostała. Możesz dodać trochę rosołu lub pokarmu dla niemowląt, aby uczynić go bardziej smakowitym dla psa.
 • Ryż biały
 • Dynia konserwowa (zwykła, nieprzygotowana ) charakteryzuje się tym, że jest skuteczna przy biegunkach i zaparciach.
 • Jogurt z dobroczynnymi bakteriami może pomóc psom, które dobrze tolerują nabiał.
 • Probiotyki, żywe bakterie, które wspomagają trawienie (znajdują się również w jogurtach)
 • Gotowane ziemniaki, bez skóry
 • Twaróg
 • Źródła białka, takie jak jajka (przygotowane bez masła lub oleju) lub kurczak (bez skóry)
 • Zioła, takie jak Fennel , mają moc łagodzenia jelit.
 • Specjalnie opracowana karma dla psów: Niektórzy producenci oferują suplementy, które mogą łagodzić problemy żołądkowe. Niektóre mogą być również przepisane przez lekarza weterynarii.
 • Leki bez recepty dla ludzi mogą być również skuteczne w przypadku biegunki u psów, ale powinny być podawane z ostrożnością i przed ich użyciem należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Dlaczego pies ma biegunkę . Jest to na przykład Endiex dla psa , Hylac dla psa , Smecta dla psa lub również stosowanie czarnego węgla na biegunkę psa wszystko to należy omówić z lekarzem weterynarii . Ponieważ mogą one działać, ale mogą również zaszkodzić psa tym bardziej, jeśli bierze inne leki lub coś poważnego dlatego Endiex dla psa , Hylac dla psa , Smecta dla psa lub również stosowanie czarnego węgla dla biegunki psa skonsultować się z lekarzem.
 • Dlaczego pies ma biegunkę

Kontynuacja domowego leczenia biegunki psów

 

 • Dlaczego pies ma biegunkę . Metody, które działają na jednego psa, mogą nie pomóc innemu. Dlatego być może trzeba będzie trochę poeksperymentować, aby znaleźć odpowiednią formułę. Możesz zapisać , co działa i co nie, więc wiesz, co zrobić następnym razem, gdy znajdziesz swojego psa biegunkę .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button