Psy

Najczęstsze choroby psów – 10 najczęstszych

Najczęstsze choroby psów. Dziś przyjrzymy się, jak wyglądają typowe objawy dziesięciu najczęstszych psich chorób i kilka sposobów na zapobieganie im u psa. Utrzymanie zdrowia psa i wczesne złapanie choroby może zaoszczędzić psu niedogodności, a także zmniejszyć rachunki weterynaryjne.

 

Najczęstsze choroby psów – CHOROBY DENTYSTYCZNE

 

Najczęstsze choroby psów - CHOROBY DENTYSTYCZNE

Do najczęstszych chorób u psów, które zwykle wykrywane są po trzecim roku życia, należą infekcje jamy ustnej, takie jak zapalenie dziąseł i tworzenie się kamienia nazębnego. Poważniejszą wersją może być choroba odontologiczna. Takich jak ropnie. Niektóre rzeczy, na które należy uważać w tej kategorii to trudności z lub unikanie twardych pokarmów, nieświeży oddech.

Przebarwione zęby lub dziąsła, luźne zęby, guzki na dziąsłach lub pod językiem. Konsekwentne dbanie o zdrowie jamy ustnej psa może pomóc w zapobieganiu takim sytuacjom. Regularne wizyty u weterynarza w celu czyszczenia zębów mogą pomóc w zapobieganiu chorobom zębów. Czasami organizacje zajmujące się psim groomingiem włączają czyszczenie zębów do swoich regularnych pakietów.

 

INFEKCJE USZU

 

INFEKCJE USZU

Jeśli zauważysz, że Twój pies często drapie się po uszach lub ma nawracające przechylanie głowy lub potrząsanie. Prawdopodobnie powinnaś sprawdzić jego uszy pod kątem infekcji. Innymi wskaźnikami mogą być utrata włosów, nieprzyjemny zapach oraz zaczerwienienie lub obrzęk przewodu słuchowego.

Jeśli infekcje ucha nawracają, może to być również alergia. Niektóre rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec infekcjom ucha, to dokładne osuszenie uszu psa po przebywaniu w wodzie. Regularne czyszczenie uszu psa za pomocą roztworu czyszczącego i odpowiednie leczenie ewentualnych alergii.

INFEKCJE SKÓRY LUB SKÓRY – Najczęstsze choroby psów

 

INFEKCJE SKÓRY LUB SKÓRY - Najczęstsze choroby psów

W przeciwieństwie do okazjonalnego, normalnego drapania, które wykazują psy, uporczywe ciągłe drapanie może być oznaką choroby skóry, infekcji lub alergii. Niektóre rodzaje żywności, takie jak soja, pszenica i kukurydza, mogą powodować alergie skórne u niektórych psów.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Innymi przyczynami mogą być infekcje bakteryjne lub drożdżowe. Co czasem może skutkować dyskomfortem lub bolesnymi ranami. Twój lekarz weterynarii może odpowiednio leczyć te schorzenia. Czasami za pomocą antybiotyków, zmiany diety lub specjalistycznego szamponu, który pomoże w leczeniu przedstawionych problemów skórnych.

 

SZTYWNOŚĆ I BÓL

 

SZTYWNOŚĆ I BÓL

Wraz z wiekiem u psów pojawia się czasem zapalenie stawów i ból stawów. Zwłaszcza jeśli wiążą się z przyrostem wagi, który nie jest zdrowy dla ich rozmiaru. Niektóre inne potencjalne przyczyny sztywności i bólu stawów może być nadmierny wysiłek, bakteryjne zapalenie mózgu lub infestacji pasożytów. Najczęstsze choroby psów. Kilka potencjalnych wskaźników stanu zapalnego i sztywności to niezgrabne chodzenie.

Niechęć do wstawania, sztywność kończyn, obrzęki, skurcze mięśni, depresja lub wyraźne zmęczenie. Leczenie zależy od schorzeń stwierdzonych przez lekarza weterynarii. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o tym, jak sprawić, aby Twój pies był bardziej komfortowy, jeśli doświadcza bólu z powodu sztywności lub zapalenia.

 

Psie kupy czy psie kupy – Najczęstsze choroby psów

 

Psie kupy czy psie kupy - Najczęstsze choroby psów

Ta potoczna nazwa jest pojęciem parasolowym dla różnych infekcji dróg oddechowych. Mogą mieć charakter bakteryjny lub wirusowy i dotyczyć tchawicy i/lub strun głosowych. Dwie najczęstsze przyczyny to bakteria Bordetella bronchiseptica i wirus parainfluenzy psów.

Kaszel kenelowy bierze swoją nazwę od zdolności infekcji układu oddechowego do szybkiego rozprzestrzeniania się w zamkniętych pomieszczeniach o ograniczonej cyrkulacji powietrza. Na przykład buda lub schronisko. Zakażenia te mogą rozprzestrzeniać się poprzez wspólne powietrze, wodę lub przedmioty.

Chorobę układu oddechowego można często rozpoznać po suchym kaszlu, odgłosie krztuszenia się, gorączce lub wykrztuszaniu białej piany. Jednym z mechanizmów zapobiegania zakażeniom jest zapewnienie psu aktualnych szczepień. Przy leczeniu tych dolegliwości układu oddechowego należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Trzymaj swojego pupila w izolacji od innych zwierząt, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby.

 

OBEZITA

 

OBEZITA

Kontrola wagi u psów może być podstępnym tematem, ponieważ wielu właścicieli psów ma problem z określeniem, kiedy ich pupil ma nadwagę. Dlatego ten problem zdrowotny może być jednym z najbardziej przeoczonych zagrożeń dla długowieczności zwierzęcia.

Często dzieje się tak dlatego, że otyłość może być związana z szerokim zakresem problemów zdrowotnych. Takich jak wysokie ciśnienie krwi, przewlekła choroba nerek, zapalenie stawów, choroby wątroby, niska produkcja hormonów tarczycy, cukrzyca i rak. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ocenić, czy Twój pies ma nadwagę.

 

Armadillo – Najczęstsze choroby psów

 

Armadillo - Najczęstsze choroby psów

Wypadanie włosów można zaobserwować również u psów. Niestety, grzybica może być łatwo przeniesiona z psa na człowieka. Jednak to, co wiąże się z nazwą tej choroby, to wytwarzane przez nią okrągłe plamy, które niekiedy są czerwone w środku, i które służą do identyfikacji tej choroby.

Innymi objawami, na które należy zwrócić uwagę są zmiany skórne, które najczęściej występują na głowie, uszach, łapach i przednich kończynach, choć możliwe jest, że psy są nosicielami choroby i nie mają żadnych objawów. Psy, które mają mniej niż rok, były niedożywione lub mają obniżoną odporność, są również narażone na większe ryzyko zarażenia się tasiemcem. Procedury leczenia tasiemca zależą od stopnia zaawansowania infekcji i powinny być zdiagnozowane przez specjalistę.

 

HEARTWORM

 

HEARTWORM

Nazwa tej choroby, niestety, faktycznie opisuje pasożytniczego robaka, który żyje w sercu i tętnicach zakażonych zwierząt. Heartworm to choroba przenoszona z jednego zwierzęcia na drugie przez komary. Badanie na obecność nicieni sercowych powinno być wykonywane co roku poprzez badanie krwi.

Co niepokojące, pasożyty te rozprzestrzeniają się w krwiobiegu, uszkadzając tętnice i narządy, a po sześciu miesiącach zwykle rozprzestrzeniają się na serce i płuca. Najczęstsze choroby psów. Objawy mogą obejmować utratę wagi, zmęczenie, trudności w oddychaniu, kaszel, wymioty lub brak jakichkolwiek objawów. Na szczęście tej chorobie można łatwo zapobiec za pomocą niedrogich leków, ale nieleczona może być śmiertelna.

DIABETY – Cukrzyca

 

DIABETY - Cukrzyca

Podobnie jak ludzie, psy mogą rozwijać cukrzycę typu I i typu II i muszą radzić sobie z niektórymi zawiłościami choroby, które dotyczą nas. Najczęstszą formą tej choroby u psów jest typ I, który wymaga leczenia insuliną, aby przeżyć.

Choroba ta występuje, gdy trzustka psa nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować wystarczającej ilości insuliny, aby jego organizm mógł funkcjonować. Oznaki, że twój pies może być cukrzykiem. Są to między innymi nadmierne pragnienie, utrata wagi, słodki lub owocowy oddech, powstawanie zaćmy.

Przewlekłe zakażenia skóry lub dróg moczowych, senność. Niektóre rasy są też bardziej podatne na te schorzenia niż inne. Leczenie cukrzycy jest procesem bardzo indywidualnym. Dlatego współpraca z lekarzem weterynarii, który dobrze rozumie tę chorobę, jest ważna dla utrzymania dobrego zdrowia psa.

 

CANCER – Najczęstsze choroby psów

 

CANCER - Najczęstsze choroby psów

 

Jednak rak nie zawsze jest chorobą śmiertelną, choć może być jednym z najtrudniejszych do rozpoznania schorzeń. Po potwierdzeniu, jednak, wiele z tych samych opcji leczenia, które są dostępne dla ludzi, są również stosowane u psów. Na przykład chemioterapia, radioterapia i chirurgia. Istnieje całe spektrum różnych rodzajów raka. Które mogą dotyczyć psów. Niektóre z nich są bardzo uleczalne, w przeciwieństwie do innych. Najczęstsze choroby psów.

 

Ostatecznie istnieje szeroki zakres powszechnych schorzeń. Należy pamiętać, że każda rasa psa i obszar kraju ma również tendencję do przychodzenia z własnym zakresem wspólnych dolegliwości i podatności.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button