Psy

Najczęstsze choroby psów – 10 najczęściej występujących

Najczęstsze choroby psów. Dzisiaj przyjrzymy się typowym objawom dziesięciu najczęstszych chorób psów i sposobom zapobiegania im u psa. Dbanie o zdrowie psa i wczesne wykrywanie chorób może zaoszczędzić psu niedogodności, a także obniżyć rachunki za usługi weterynaryjne.

 

Najczęstsze choroby psów – CHOROBY ZĘBÓW

 

Najczęstsze choroby psów - CHOROBY ZĘBÓW

Do najczęstszych chorób u psów, które są zwykle wykrywane po ukończeniu trzeciego roku życia, należą infekcje jamy ustnej, takie jak zapalenie dziąseł i tworzenie się kamienia nazębnego. Poważniejszą wersją może być choroba przyzębia. Takie jak ropnie. Niektóre rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w tej kategorii, to trudności lub unikanie twardego jedzenia, nieświeży oddech.

Przebarwione zęby lub dziąsła, luźne zęby, guzki na dziąsłach lub pod językiem. Konsekwentna pielęgnacja jamy ustnej psa może pomóc w zapobieganiu takim sytuacjom. Regularne wizyty u weterynarza w celu czyszczenia zębów mogą pomóc w zapobieganiu chorobom zębów. Czasami organizacje zajmujące się pielęgnacją psów uwzględniają czyszczenie zębów w swoich regularnych pakietach.

 

INFEKCJE USZU

 

INFEKCJE USZU

Jeśli zauważysz, że Twój pies często drapie się po uszach, przechyla głowę lub nią potrząsa. Prawdopodobnie powinieneś sprawdzić jego uszy, aby sprawdzić, czy nie ma infekcji. Innymi wskaźnikami mogą być utrata włosów, nieprzyjemny zapach oraz zaczerwienienie lub obrzęk przewodu słuchowego.

Jeśli infekcje ucha nawracają, może to być również alergia. Niektóre rzeczy, które można zrobić, aby zapobiec infekcjom uszu, to dokładnie wysuszyć uszy psa po przebywaniu w wodzie. Regularne czyszczenie uszu psa roztworem czyszczącym i odpowiednie leczenie wszelkich alergii.

 

INFEKCJA SKÓRY LUB INFEKCJE SKÓRY – Najczęstsze choroby psów

 

ZAKAŻENIA SKÓRY LUB INFEKCJE SKÓRY - Najczęstsze choroby psów

W przeciwieństwie do sporadycznego, normalnego drapania się psów, uporczywe, ciągłe drapanie może być oznaką choroby skóry, infekcji lub alergii. Niektóre rodzaje karmy, takie jak soja, pszenica i kukurydza, mogą powodować alergie skórne u niektórych psów.

Innymi przyczynami mogą być infekcje bakteryjne lub drożdżakowe. Może to czasami powodować dyskomfort lub bolesne rany. Lekarz weterynarii może odpowiednio leczyć te schorzenia. Czasami z pomocą przychodzą antybiotyki, zmiana diety lub specjalistyczny szampon, który pomoże w leczeniu prezentowanych problemów skórnych.

SZTYWNOŚĆ I BÓL

 

SZTYWNOŚĆ I BÓL

Wraz z wiekiem u psów czasami pojawia się zapalenie stawów i ból stawów. Zwłaszcza jeśli są one związane z przyrostem masy ciała, który nie jest zdrowy dla ich rozmiaru. Innymi potencjalnymi przyczynami sztywności i bólu stawów mogą być nadmierny wysiłek, bakteryjne zapalenie mózgu lub inwazja pasożytów. Najczęstsze choroby psów. Kilka potencjalnych wskaźników stanu zapalnego i sztywności to niezgrabny chód.

Niechęć do wstawania, sztywność kończyn, obrzęk, skurcze mięśni, depresja lub skrajne zmęczenie. Leczenie zależy od schorzeń stwierdzonych przez lekarza weterynarii. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zapewnić psu większy komfort, jeśli odczuwa ból spowodowany sztywnością lub stanem zapalnym. Zapalenie stawów u psów: 10 pokarmów, które mogą pomóc psom

 

Psia kupa lub psia kupa – najczęstsze choroby psów

 

Psia kupa lub psia kupa - najczęstsze choroby psów

Ta potoczna nazwa jest terminem zbiorczym dla różnych infekcji dróg oddechowych. Mogą być bakteryjne lub wirusowe i wpływać na tchawicę i/lub struny głosowe. Dwie najczęstsze przyczyny to bakteria Bordetella bronchiseptica i wirus parainfluenzy psów.

Kaszel kenelowy zawdzięcza swoją nazwę zdolności infekcji układu oddechowego do szybkiego rozprzestrzeniania się w zamkniętych przestrzeniach o ograniczonej cyrkulacji powietrza. Na przykład hodowla lub schronisko. Infekcje te mogą rozprzestrzeniać się poprzez wspólne powietrze, wodę lub przedmioty.

Chorobę układu oddechowego można często rozpoznać po suchym kaszlu, odgłosie odchrząkiwania, gorączce lub odkrztuszaniu białej piany. Jednym z mechanizmów zapobiegania infekcjom jest zapewnienie psu aktualnych szczepień. Podczas leczenia tych dolegliwości układu oddechowego należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Trzymaj swojego zwierzaka w izolacji od innych zwierząt, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby.

 

OBEZITA

 

OBEZITA

Kontrola wagi u psów może być trudnym tematem, ponieważ wielu właścicieli psów ma trudności z rozpoznaniem nadwagi u swojego pupila. Dlatego ten problem zdrowotny może być jednym z najczęściej pomijanych zagrożeń dla długowieczności zwierzęcia.

Dzieje się tak często dlatego, że otyłość może wiązać się z wieloma problemami zdrowotnymi. Takie jak wysokie ciśnienie krwi, przewlekła choroba nerek, zapalenie stawów, choroby wątroby, niska produkcja hormonów tarczycy, cukrzyca i rak. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ocenić, czy Twój pies ma nadwagę, możesz przeczytać artykuł
Jak pies traci na wadze – Otyłość u psów.

 

Grzybica – najczęstsze choroby psów

 

Grzybica - najczęstsze choroby psów

U psów można również zaobserwować wypadanie sierści. Niestety, tasiemiec może łatwo przenosić się z psa na człowieka. Jednak to, co jest związane z nazwą tej choroby, to okrągłe plamy, które wytwarza, które czasami są czerwone w środku i które są używane do identyfikacji tej choroby.

Innymi objawami, na które należy zwrócić uwagę, są zmiany skórne, które najczęściej występują na głowie, uszach, łapach i przednich kończynach, chociaż psy mogą być nosicielami choroby i nie mieć żadnych objawów. Psy, które mają mniej niż rok, były niedożywione lub mają obniżoną odporność, są również bardziej narażone na zarażenie tasiemcem. Procedury leczenia tasiemca zależą od stopnia zaawansowania infekcji i powinny być diagnozowane przez specjalistę.

 

HEARTWORM

 

HEARTWORM

Nazwa tej choroby, niestety, w rzeczywistości opisuje pasożytniczego robaka, który żyje w sercu i tętnicach zarażonych zwierząt. Nicień sercowy to choroba przenoszona z jednego zwierzęcia na drugie przez komary. Badania przesiewowe w kierunku nicieni sercowych powinny być wykonywane co roku za pomocą badań krwi.

Co niepokojące, pasożyty te rozprzestrzeniają się w krwiobiegu, uszkadzając tętnice i narządy, a po sześciu miesiącach rozprzestrzeniają się na serce i płuca. Najczęstsze choroby psów. Objawy mogą obejmować utratę masy ciała, zmęczenie, trudności w oddychaniu, kaszel, wymioty lub brak jakichkolwiek objawów. Na szczęście chorobie tej można łatwo zapobiegać za pomocą niedrogich leków, ale nieleczona może być śmiertelna.

 

cukrzyca – cukrzyca

 

cukrzyca - cukrzyca

Podobnie jak u ludzi, u psów może rozwinąć się cukrzyca typu I i II. jednocześnie radząc sobie z niektórymi złożonymi aspektami choroby, które dotykają również nas. Najczęstszą postacią tej choroby u psów jest typ I, który wymaga leczenia insuliną, aby przeżyć.

Choroba ta występuje, gdy trzustka psa nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać wystarczającej ilości insuliny do funkcjonowania organizmu. Oznaki, że pies może być chory na cukrzycę. Są to między innymi nadmierne pragnienie, utrata masy ciała, słodki lub owocowy oddech, powstawanie zaćmy. Zimno.

Przewlekłe infekcje skóry lub dróg moczowych, letarg. Niektóre rasy są również bardziej podatne na te schorzenia niż inne. Leczenie cukrzycy jest procesem bardzo indywidualnym. Dlatego współpraca z lekarzem weterynarii, który dobrze rozumie tę chorobę, jest ważna dla utrzymania dobrego stanu zdrowia psa.

 

RAK – Najczęstsze choroby psów

 

RAK - Najczęstsze choroby psów

 

Jednak rak nie zawsze jest chorobą śmiertelną, choć może być jednym z najtrudniejszych do zidentyfikowania schorzeń. Jednak po potwierdzeniu, wiele z tych samych opcji leczenia dostępnych dla ludzi jest również stosowanych u psów. Na przykład chemioterapia, radioterapia i chirurgia. Istnieje całe spektrum różnych rodzajów raka. Co może mieć wpływ na psy. Niektóre z nich są uleczalne, w przeciwieństwie do innych. Najczęstsze choroby psów.

 

Ostatecznie istnieje szeroki zakres powszechnych schorzeń. Ważne jest, aby pamiętać, że każda rasa psa i obszar kraju ma również swój własny zakres powszechnych chorób i podatności.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button