Psy

Co ludzie robią ale psy nienawidzą 11 rzeczy

Co ludzie robią, ale psy nienawidzą. 11 rzeczy, które ludzie robią, ale psy nienawidzą .Psy starają się być naszymi najlepszymi przyjaciółmi, ale czasami utrudniamy im to. Oto kilka rzeczy, które robimy, a które mogą sprawić, że psy zadają sobie pytanie, czy chcą pozostać najlepszymi przyjaciółmi, czy też całkowicie zerwać więzi:

Używanie słów bardziej niż języka ciała

 

Co ludzie robią ale psy nienawidzą Używanie słów bardziej niż języka ciała

Jesteśmy gatunkiem głośnym. Uwielbiamy rozmawiać, nawet z naszymi pupilami, które nie są w stanie zrozumieć zdecydowanej większości tego, co mówimy. Psy mogą być w stanie wywnioskować, co oznacza kilka kluczowych słów – spacer, smakołyk, zabawka, leżeć – a może nawet nauczyć się setek słów, jak udało się to niektórym border collie.

Ale nie potrafią zrozumieć ludzkiej mowy. To, na czym opierają się, aby dowiedzieć się, co mamy na myśli, to nasza mowa ciała. Psy ewoluowały tak, by być ekspertami w odczytywaniu ludzkiego ciała i potrafią odgadnąć, co myślisz i czujesz, zanim zdasz sobie sprawę, że myślisz i czujesz. Ale możemy łatwo wysłać mieszane sygnały, jeśli zwracamy uwagę tylko na to, co mówią nasze usta, a nie na to, co mówi nasze ciało.

Jeśli pójdziesz do każdej początkującej klasy szkolenia psów, zobaczysz wiele osób mówiących jedną rzecz, robiących inną, a zdezorientowany pies próbuje dowiedzieć się, czego chcesz od niego . Na przykład mówienie psu „zostań”, a jednocześnie pochylanie się nad nim i wyciąganie ręki jak policjant drogowy, w języku ciała faktycznie skłania psa do pójścia do ciebie.

Kiedy jednak pies to robi, dostaje reprymendę za naruszenie komendy do ruchu. To wszystko jest takie zagmatwane!

 

Przytul swojego psa

Przytul swojego psa

Chociaż możesz chcieć owinąć swoje ramiona wokół futrzanego przyjaciela psa, większość psów nienawidzi uścisków. Jako naczelne uważamy, że uściski są niesamowite i poprzez uściski wyrażamy wsparcie, miłość, radość i inne emocje. To zupełnie normalne, że chcemy owinąć się wokół czegoś i ścisnąć, a to oznacza tylko dobre rzeczy. Ale psy nie ewoluowały w ten sposób.

Zamiast koleżeństwa, uważa się raczej za akt dominacji, jeśli pies kładzie przednie łapy lub łapę na grzbiecie innego psa. Pies jest mocno zakodowany, aby podążać za uściskiem, gdy ten zapewnia o swojej dominacji. Ale niektóre psy będą czuły się zagrożone, boją się lub nienawidzą cię . Ten sam pies, który cieszy się z uścisku jednej osoby, może reagować zupełnie inaczej z innym członkiem rodziny, który próbuje zrobić to samo.

 

Pogłaskać psa po twarzy

 

Pogłaskać psa po twarzy

Lubisz klepanie po głowie? Wydaje mi się, że nie. Posiadanie kogoś, kto wyciąga rękę i klepie nas po głowie, bez względu na to, jak bardzo jest czuły, nie jest tym, co większość z nas lubi. Jest to w najlepszym wypadku nieprzyjemne, a w najgorszym bolesne. I naprawdę nie chcemy, by ręce obcych ludzi sięgały nam do twarzy. Jeśli ktoś miałby dostać swoją rękę w kierunku twojej twarzy, myślę, że twoją reakcją byłoby odciągnięcie głowy do tyłu, pochylenie głowy i spięcie trochę o inwazji przestrzeni osobistej.11 rzeczy, które ludzie robią, ale psy nienawidzą.

A jednak większość ludzi uważa, że psy lubią być głaskane po głowie. Rzeczywistość jest taka, że podczas gdy wiele psów lubi to, jeśli jest to ktoś, kogo znają i ufają, większość psów nie lubi tego. Możesz zauważyć, że nawet kochający pies rodzinny może się lekko pochylić, gdy sięgniesz po jego pysk. Pozwoli ci na to, bo to ty jesteś szefem, ale on tego nie lubi. Jest to kwestia przestrzeni osobistej dla psów tak samo jak dla nas. Dlatego odpowiedzialni rodzice uczą swoje dzieci, by delikatnie głaskały psa po grzbiecie lub od tyłu, ale nie głaskały po twarzy.

Jeśli naprawdę chcesz nagrodzić psa za to, że jest rewelacyjny, nie wbijaj mu do głowy, ale pogłaszcz go od tyłu tuż przy ogonie. Będą ci za to wdzięczni!

Podejdź do psa i spójrz mu w oczy.

Co ludzie robią ale psy nienawidzą Podejdź do psa i spójrz mu w oczy.

Kiedy patrzysz psu prosto w oczy, bez mrugania, możesz się uśmiechać i próbować je ogrzać, ale pies prawdopodobnie odczytuje to jako akt dominacji lub nawet agresji. Mogą wykazać się uległą reakcją – odwrócić wzrok, pokręcić się trochę na zwierzaku, przetoczyć na plecy – lub zacząć się wycofywać. Tak czy inaczej, większość psów nie czuje się komfortowo, gdy człowiek patrzy im prosto w oczy, gdy się do nich zbliża.

Nie dajesz psu zasad

Psy chcą, potrzebują i kochają zasady. Możesz myśleć, że surowe zasady sprawiają, że twój pies jest nudny lub nieszczęśliwy. Ale psy, według ich przywódcy, naprawdę chcą wiedzieć, co jest co. I naprawdę nie jest tak trudno odnieść się do ludzi. Dzieci rozwijają się, gdy mają spójny zestaw zasad do naśladowania, a oni rozwijają się mniej w środowiskach, które dają im wszystko za darmo.11 rzeczy, które ludzie robią, że psy nienawidzą. Co ludzie robią ale psy nienawidzą.

Pomyśl o grzecznych i zrównoważonych dzieciach, które znasz i o rozpieszczonych, którym brakuje umiejętności społecznych lub nie udaje im się dostać tego, czego chcą. Która grupa dzieci to ta, która ma konsekwentnie egzekwowane zasady i granice? A który zestaw ma tendencję do bycia najbardziej konsekwentnie szczęśliwym? W przypadku psów jest całkiem podobnie. Zasady sprawiają, że życie jest dużo bardziej przewidywalne, dużo mniej zagmatwane i dużo mniej stresujące.

Co ludzie robią ale psy nienawidzą

 

A mówiąc o zagmatwaniu, psy nie rozumieją wyjątków od reguł. Nie rozumieją, że mogą na ciebie naskoczyć, gdy masz na sobie swobodne ubranie, ale nie gdy masz na sobie nowe ubranie. Nie rozumieją, że wolno im załatwiać się na kanapę po kąpieli, ale nie po przyjściu z zabawy w błocie.

Dodatkowo, mówienie „nie” za złamanie zasady, ale nie robienie czegoś, co pomoże psu zaprzestać zachowania i nauczyć się zasady, nie liczy się jako egzekwowanie. Psy rozwijają się, gdy wiedzą, gdzie są granice, a kiedy spędzasz czas egzekwując spójne granice z pozytywnymi nagrodami, budujesz również ich zaufanie do ciebie jako lidera. Ustawiasz scenę dla bardzo szczęśliwego psa!11 rzeczy, które ludzie robią, że psy nienawidzą.

Zmuszanie psa do interakcji z psami lub ludźmi, których wyraźnie nie lubi

Zmuszanie psa do interakcji z psami lub ludźmi, których wyraźnie nie lubi

Jak wiele innych gatunków społecznych, psy mają swoich ulubionych przyjaciół i swoich wrogów. Łatwo zauważyć, z jakimi innymi psami – i ludźmi – pies chce przebywać, a z jakimi wolałby się nie wiązać. A jednak jest wielu właścicieli psów, którzy odmawiają tego lub po prostu nie potrafią czytać instrukcji, które daje im ich pies.

Zbyt często zdarza się, że zbyt entuzjastyczni właściciele wpychają swojego psa (czasami dosłownie) w sytuacje społeczne w parkach dla psów, kiedy pies wolałby wrócić do domu. Albo pozwalają obcym ludziom pogłaskać swojego psa, nawet gdy ten wykazuje wyraźne oznaki, że chce zostać sam.

Co ludzie robią ale psy nienawidzą

 

Należy pamiętać, że istnieje różnica między pozytywną zachętą u psów nieśmiałych, lękliwych lub reaktywnych. Aby ułatwić zrównoważone życie, ważne jest, aby podjąć małe kroki, aby zachęcić je z ich strefy komfortu i nagradzać je za każde spokojne i szczęśliwe zachowanie społeczne. Ale znajomość różnicy między delikatnym przesuwaniem granic w oparciu o nagrodę a wymuszaniem interakcji jest niezbędna dla bezpieczeństwa i zdrowia twojego psa. Kiedy psy są popychane zbyt mocno w sytuacjach społecznych, są bardziej skłonne do gryzienia . Dają znak po znaku – ignorowanie, unikanie, może nawet warczenie – i w końcu mają dość i dają najwyraźniejszy komunikat wszystkich z ich zębów.11 rzeczy, które ludzie robią, ale psy nienawidzą

Co może być jeszcze gorsze, to fakt, że ich zaufanie do ciebie jako lidera ochrony jest erodowane i mają jeszcze bardziej negatywne relacje z parkiem, konkretnym psem lub osobą, lub ogólnym środowiskiem społecznym. Zrób więc swojemu psu przysługę: odczytaj język ciała, który daje ci, gdy nie chce przebywać w pobliżu pewnych innych osobników, i nie zmuszaj go do tego.

Chodzenie na spacery bez możliwości poznawania i wąchania

Co ludzie robią ale psy nienawidzą na spacery bez możliwości poznawania i wąchania

Zdecydowanie ważne jest, aby mieć psa, który potrafi posłusznie chodzić na smyczy. Ważne jest jednak również, aby dać psu czas na poznawanie otoczenia podczas posłusznego chodzenia na smyczy. Psy widzą nosem, a ich zmysłowi węchu przypisuje się taką samą wagę. Jaką my ludzie przypisujemy naszemu wzrokowi w interpretowaniu otaczającego nas świata.

Prawdopodobnie można bezpiecznie powiedzieć, że psy doceniają zapach pnia drzewa tak samo jak my doceniamy piękny zachód słońca.

 

 

Co ludzie robią ale psy nienawidzą

 

Psy źle znoszą brak możliwości ogarnięcia swojego świata choć przez kilka minut dziennie, a my, ludzie, zbyt często skupiamy się na spacerach. Których jedynym celem są ćwiczenia lub przerwy na toaletę. Idziemy tą samą starą trasą. Często bez urozmaicenia i poczucia wolnego czasu. Zbytnio spiesząc się z powrotem do domu.

Zrób swojemu psu przysługę i poświęć jeden z codziennych spacerów na „spacer zapachowy” – idź powoli i pozwól swojemu psu na poznawanie świata nosem. Idź gdzieś zupełnie inaczej, zbadaj inną okolicę lub chodnik, pozwól swojemu psu wąchać w miejscu, dopóki nie zostanie nasycony. Nawet jeśli jest to tylko przez kilka minut. Zanim przejdziesz dalej.

Aby pomóc psu poznać różnicę między spacerem. Na którym ma być posłuszny i pozostać przy Tobie, a spacerem. Którym ma swobodę eksploracji, możesz mieć specjalny plecak lub uprząż, której używasz tylko na spacery węszące. Upewnij się, że jest to coś zupełnie innego niż twoje zwykłe ustawienie obroży i smyczy. Aby twój pies mógł poznać inny cel spaceru. Te spacery są doskonałą okazją dla twojego psa. Uzyskać stymulację umysłową i sensoryczną, która sprawia, że świat jest dla niego ciekawy.

Trzymaj się mocno na smyczy, dosłownie

Trzymaj się mocno na smyczy, dosłownie

Tak jak psy są niesamowite w odczytywaniu naszego języka ciała, tak samo są niesamowite w odczytywaniu naszych poziomów napięcia przez smycz. Trzymając psa mocno na smyczy, zwiększasz poziom stresu, frustracji i pobudzenia u psa i odwrotnie u Ciebie. Wiem, co możesz sobie pomyśleć: „Nie chcę mocno trzymać smyczy, ale muszę. Mój pies ciągnie za mną, a nie ja za nim!”. Ale właśnie dlatego tak ważne jest, aby nauczyć psa chodzenia na luźnej smyczy.

Niesamowita ilość energii jest przekazywana między Tobą a psem przez ten mały pasek płótna lub skóry. Poluzowując smycz, dajesz psu do zrozumienia, że wszystko jest w porządku i nieme, że nie ma powodu do niepokoju czy spięcia. Dzięki luźnej smyczy mówisz psu, że jesteś spokojny i masz kontrolę, więc pies też może być spokojny. Z drugiej strony, trzymając ciasną smycz, wysyłasz wiadomość do swojego psa, że jesteś spięty, nerwowy, czujny, gotowy do walki, a twój pies odpowiada w rodzaju.11 rzeczy, które ludzie robią, ale psy nienawidzą.

Tak jak nie lubisz, gdy Twój pies Cię ciągnie, tak samo nie jest dobrze, gdy pies czuje się ciągle ciągnięty i przez to czujny. Są też świadome, że nie mogą od ciebie uciec, nawet jeśli wydaje im się, że tego potrzebują. Pies, który chodzi na smyczy jest bardziej skłonny do szczekania lub reagowania w nawet najbardziej łagodnych sytuacjach. Natomiast pies, który potrafi chodzić na smyczy, ma większe szanse na spokój.

Bądź w napięciu

Napięcie na smyczy nie jest jedynym sposobem, w jaki pies może stwierdzić, jak się czujesz. Możesz powiedzieć, kiedy osoba wokół ciebie jest spięta, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Psy mają tę samą zdolność.

Im bardziej jesteś zestresowany i zraniony, tym bardziej zestresowany i zraniony jest Twój pies. A psy, podobnie jak my, nie lubią stresu. Możesz przewrócić oczami, ale następnym razem, gdy twój pies działa sfrustrowany i napięty, sprawdź to z samym sobą – czy czułeś się tak przez ostatnie kilka minut. Kilka ostatnich godzin lub kilka ostatnich dni? Twój pies może działać jako twoje lustro.

Bycie nudnym – Co ludzie robią ale psy nienawidzą

Bycie nudnym Co ludzie robią ale psy nienawidzą

Znasz to uczucie, gdy tkwisz w otoczeniu kogoś, kto jest kompletnie nudny? Przypomnij sobie: czy pamiętasz, że musiałeś być przy rodzicach, gdy zajmowali się czymś ?.Przypomnij sobie to uczucie, gdy ledwo potrafisz się opanować, chcesz się wiercić, jęczeć i narzekać.

Uczestniczyliście w rozmowie kwalifikacyjnej dla dorosłych, która i tak była nudna, i kazano wam siedzieć cicho i się zamknąć. Tak właśnie czuje się Twój pies, gdy jesteś zajęty byciem tym nudnym dorosłym.

Psy swawolą, gdy my jesteśmy nudni. I trudno nie być! Wracamy do domu po pracy i chcemy się zrelaksować, zrobić kilka obowiązków .Zrobić obiad i wylegiwać się na kanapie i odpoczywać. Ale to chyba najbardziej nieprzyjemna rzecz, jaką możemy zrobić naszym psom . Którzy czekali cały dzień, abyśmy w końcu zagrali z nimi.11 rzeczy, które ludzie robią, ale psy nienawidzą.

Zapałki – Co ludzie robią ale psy nienawidzą

To powinno być oczywiste i nie będziemy poświęcać temu zbyt wiele czasu. Ale warto zwrócić uwagę, bo zbyt wiele osób nadal uważa, że to śmieszne.

Nie szczekaj na swojego psa, gdy mijasz go na ulicy. Tak nie machaj ani nie mów do psa, który szczeka na ciebie zza okna lub drzwi.

Nie należy ciągnąć psa za ogon. Lista idzie dalej, ale w skrócie, nie rób czegoś, co wiesz, że zdenerwuje psa tylko dlatego, że myślisz, że to zabawne. Do psa to nie jest zabawne i może prowadzić do poważnych problemów behawioralnych .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button