Psy

Największy pies świata Top 10 największych ras psów

Największy pies świata. Top 10 największych ras psów na świecie. Oto lista największych ras psów na świecie. Pod względem wysokości i wagi danej rasy.

10. Mastif francuski

Mastif francuski
Ten niezwykle masywny, masywny i bardzo silny pies dorasta do wysokości ponad 80 cm. Jego waga wynosi zazwyczaj od 70 do 90 kg. Ma wyraźne mocne kończyny, które zwieńczone są okrągłymi i szerokimi łapami. Korpus ma kształt prostokątny. Głowa jest szeroka z równie szeroką i potężną kufą.

 

Największy pies świata Top 10 największych ras psów

9. Pirenejski pies górski – Największy pies świata

Pirenejski pies górski - Największy pies świata


Pirenejski pies górski dorasta do wysokości 80 cm i osiąga wagę „odważnych” 50 kg. Ma imponujący wygląd, charakteryzuje się mocnym, lekko wydłużonym ciałem z niezbyt masywną głową.

8. Owczarek anatolijski

Owczarek anatolijski


to silny, wyprostowany pies pasterski o szerokiej mocnej głowie i gęstej podwójnej sierści. Musi być duży i wytrzymały oraz poruszać się bardzo szybko. Ważne proporcje: część twarzowa głowy jest nieco krótsza od części potylicznej. Charakter: zrównoważony i odważny, nie agresywny, niezależny, bardzo inteligentny i łatwy w obsłudze, dumny. Można na nim polegać. Jest wierny i lojalny wobec swojego pana, dorosłe psy nie ufają obcym. Wielkość i waga: wielkość: samce 74-81 cm, samice 71-79 cm. Waga: psy 50-56 kg, suki 40-55 kg.10 największych ras psów na świecie. Jak wyczyścić zamszowe buty.

 

7. Pies nowofundlandzki – Największy pies świata

Pies nowofundlandzki - Największy pies świata


Nowofundland to kanadyjska rasa psów molosowatych, znana ze swojej przyjaznej, łagodnej i zabawnej natury. Występuje w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, brązowym i czarno-białym, a dorosłe osobniki powszechnie osiągają wagę około 65 kg (65 lb). Międzynarodowy Związek Kynologiczny (FCI) uznaje rasę i umieszcza ją w drugiej grupie – sekcji molosowatych.

6. Leonberger – Największy pies świata

Leonberger - Największy pies świata


Ta rasa psów charakteryzuje się niezaprzeczalnie imponującym wyglądem. Leonberger dorasta do wysokości około 80 cm i osiąga wagę do 60 kg. Jego głowa jest podobna do głowy bernardyna, ale jest wyraźnie węższa i znacznie niższa. Szyja jest lekko wysklepiona, a grzbiet w miarę długi. Mocne kończyny zwieńczone są okrągłymi zwartymi łapami. Pływackie blanki często występują między palcami. Niepełzające psy : 15 hipoalergicznych ras psów.

5 największych ras psów na świecie

5. Wilczarz irlandzki

Wilczarz irlandzki
Wilczarz irlandzki jest psem niezwykle wysokim, dlatego każdy, kto choć raz widział psa tej rasy, niełatwo go zapomni. Pierwotnie służył do polowania na wilki i dużą zwierzynę. Największy pies świata. Osobniki tej rasy mogą dorastać do wysokości ponad 80 cm. Głowa jest długa, ale czaszka nie jest szeroka. Ogólnie rzecz biorąc, konstrukcja nadwozia jest solidna i mocna, ale nie wygląda masywnie. Odpowiednie łapy mają okrągły kształt i mocne pazury.

 

4. Mastif neapolitański

Mastif neapolitański

Największy pies na świecie. Mastif neapolitański może zazwyczaj dorastać do wysokości ponad 70 cm. Jego waga wynosi zazwyczaj od 50 do 70 kg. Ma duży mocny korpus z szeroką głową. Kufa wyposażona jest w bardzo mocne szczęki. Cechą charakterystyczną mastifa neapolitańskiego jest zwisająca luźna skóra na gardle.

3. Bernardyna –
Największy pies świata

Bernardyna - Największy pies świata


Bernardyn jest jedną z większych ras psów. Jego wysokość powinna wynosić co najmniej 65-70 cm. Dla samców minimalny wzrost to 70 cm. Oczywiście tak duży pies jak bernardyn ma określoną wagę – średnio waży do 90 kg. Jest to duży, potężny pies o szerokiej głowie. Grzbiet i klatka piersiowa są szerokie, lędźwie umięśnione. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda raczej na krępego i ciężkiego.

2. Great Dane
Największy pies na świecie

Great Dane Największy pies na świecie
Te groźne psy mogą być, a nawet muszą być, wytrzymałe i duże. Wysokość kranu przekraczająca 80 cm wcale nie jest rzadkością. Great Dane ma mocny grzbiet, silne nogi i dość długą głowę.

 

 

1. Owczarek środkowoazjatycki – Największy pies świata

Owczarek środkowoazjatycki - Największy pies świata.

Ta rasa również należy do listy.Podobnie jak owczarek kaukaski, pochodzi z regionu Kaukazu, gdzie jego przodkowie znaleźli się w czasach starożytnych. Jest to rodzima, naturalna rasa wykorzystywana przez koczowniczych pasterzy do pilnowania i ochrony stad. Mimo to jest to jedna z najmłodszych ras, dopiero od niedawna oficjalnie uznana. Największy pies na świecie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button