Psy

Ciekawe rasy psów: 11 ras psów

Na świecie jest wiele pięknych i niezwykłych psów, z których oczywiście najciekawsze są rasy mieszane. Jeśli chodzi o wygląd, oto spojrzenie na niektóre z najciekawszych ras psów na świecie. Niektóre są pozbawione włosów, inne mają całkiem imponujące dredy. Ciekawe rasy psów.

   

Ciekawe rasy psów 1. Komondor

  Ciekawe rasy psów 1. Komondor   Komondor to duża, muskularna rasa – znana również jako owczarek węgierski – charakteryzująca się sznurkową sierścią, która wygląda jakby była udrapowana w białe dredy. Niezwykłe umaszczenie pomaga mu wtopić się w owce, które ten pracujący pies pomaga chronić. Utrzymuje też ciepło i chroni go przed drapieżnikami. Utrzymanie sierści Komondora wymaga wiele pracy. Jeśli nie dbasz o to regularnie , pies może wyglądać brudny i matowy. Najlepszym sposobem na utrzymanie Komondora w czystości jest niedopuszczenie do jego zabrudzenia.

2. Meksykański nagi mężczyzna

  Meksykański nagi mężczyzna Mexican Hairless jest psem bezwłosym, choć występuje również w mniej popularnej formie z futrem . Wersja bezwłosa psa charakteryzuje się brakiem wszystkich (lub prawie wszystkich) włosów. Meksykański pies bezwłosy jest jedną z najstarszych i najrzadszych ras na świecie i jest pierwszym psem w obu Amerykach. Rasa występuje w 3 rozmiarach i może występować aż w 10 różnych kolorach. Pies ten jest uznawany za skarb narodowy Meksyku.  

3. Mudi

  Mudi Inna rasa owiec wypasanych z Węgier – Mudi . Został opracowany poprzez skrzyżowanie ras Puli i German Spitz, z być może kilkoma innymi rasami włączonymi na dobre. Sierść Mudi jest wyraźnie kręcona i może mieć różne kolory . Ta rasa jest rzadka, ale jest uważana za aktywną, inteligentną i dobrze wyszkoloną.

4. Bedlington Terrier – Ciekawe rasy psów

  Bedlington Terrier - Ciekawe rasy psów Jeśli zmodyfikujesz tego psa w pewien sposób, może on wyglądać jak mały baranek. Ale nie dajcie się zwieść. Bedlington może być słodki i spokojny, ale w przypadku tej ciekawskiej i czułej rasy, instynkty agresywnego teriera mogą zwykle ustawić się w.  

5. Chiński pies herbowy

  Chiński pies herbowy Pies rasy Chinese Crested, który znany jest z odmiany bezwłosej, w rzeczywistości występuje również w genetycznie recesywnej wersji pudrowanej, która ma włosy na całym ciele. Przedstawiony tu bezwłosy chiński pies herbowy ma tylko kępki włosów na głowie, ogonie i łapach. Uważa się, że wyewoluował z afrykańskiego bezwłosego psa.Jego osobowość jest dość podobna do kota . Lubią siedzieć w wysokich miejscach i łatwo przystosowują się do życia w małych pomieszczeniach, choć są rasą bardzo aktywną.  

6. Puli – Ciekawe rasy psów

    Puli - Ciekawe rasy psów Kudłaty owczarek węgierski znany jest ze swojej długiej, frędzlowanej sierści. Sierść Puli jest jednolicie czarna, jednolicie biała lub czarna z domieszką białych włosów, które nadają psu srebrny połysk.Ciekawe rasy psów .Ciekawe rasy psów : Pugs to inteligentne, wrażliwe psy z dużym poczuciem humoru. Podobnie jak podobnie wyglądające rasy Bergamo Shepherd i Komondor. Długie sznury Puli mogą trwać nawet pięć lat, zanim dorosną do ziemi.

7. Wskazówka turecka

  Wskazówka turecka Catalburun to turecki pies znany z charakterystycznego podwójnego nosa. Uważano, że ta niezwykła budowa nosa daje tej rasie przewagę w polowaniach ze względu na wyjątkową wrażliwość na zapachy. Ale hodowcy zdawali sobie sprawę w tym czasie, że rozdwojony nos był tylko cechą kosmetyczną i nie oferował żadnej realnej przewagi nad typowym psim węchem. Ponieważ cecha ta może prowadzić do poważnego rozszczepu podniebienia, niektórzy hodowcy nie biorą już podwójnego nosa jako pozytywnej cechy . Psy przestały być hodowane dla tej cechy. Nazwa rasy w języku tureckim pochodzi od „katal”, czyli widelec, i „burun”, czyli nos. Ciekawe rasy psów.

8. Bull Terrier – Ciekawe rasy psów

  Bull Terrier - Ciekawe rasy psów Charakterystyka : Głowa psa powinna mieć „jajowaty” kształt. Ich oczy powinny być zapadnięte i ciemne, małe i trójkątne, z „przenikliwym błyskiem”. A ich uszy powinny być małe, cienkie i blisko siebie. Dobrą rzeczą jest , te psy mają poczucie humoru. Temperamentne Bull Terriery są urocze, figlarne i psotne i zazwyczaj są bardzo przyjazne o słodkim usposobieniu. Robią wspaniałe rodzinne zwierzęta domowe i są wierne swoim ulubieńcom.  

9. Gryfon brukselski

  Gryfon brukselski Mała Brussels Griffon jest rasą, ktżra pochodzi w krżtkich lub długich włosżw, ale jeśli pielęgnowane w pewien sposżb, masywny szczeniak może przypominać mały lew lub czasami małpa. Pies ma krótką kufę z nosem, jego oczy są duże i przyjazne. Niektórzy nazywają te dzielne psy „rzepami z czterema nogami”, ponieważ zawsze chętnie trzymają się swoich właścicieli. To nie znaczy, że nie mają dużo energii. Są przyjazne, łatwe w szkoleniu i zazwyczaj dobrze dogadują się z dziećmi i innymi psami. One po prostu nie tolerują bycia samemu.Ciekawe rasy psów.

10. Naga Inka – Ciekawe rasy psów

  Naga Inka - Ciekawe rasy psów Inca Hairless , który jest również nazywany po prostu Peruvian Hairless Dog, jest pozornie bezwłosy, z włosami na głowie, ogonie i nogach oraz kilkoma zabłąkanymi włosami na ciele psa. Jest też niewielka liczba psów, które mają włosy, ale stanowią one mniejszość. Jeśli chodzi o osobowość, to psy są żywe, czujne, dobrze wychowane i zabawne. Są też urocze, czułe i lojalne. Jak wszystkie psy bezwłose, potrzebują ochrony przeciwsłonecznej, gdy wychodzą na słońce.  

11. Owczarek bergamski

  Owczarek bergamski Pochodzący z włoskich Alp owczarek bergamski był przede wszystkim używany jako pies pasterski. Niezwykłe umaszczenie tej rasy składa się właściwie z trzech typów sierści. Sfilcowana sierść psa będzie tworzyć luźne maty, które nieustannie rosną przez całe życie psa i w końcu przyjdą na ziemię, gdy pies ma około 5 lat. Najsilniejsze rasy psów Top 10 najsilniejszych. Dredy zapewniają rasie ciepło w zimie i chłód w lecie oraz chronią skórę psa przed ukąszeniami owadów. Choć wydawać by się mogło, że brud, liście i wszelkiego rodzaju rzeczy w końcu zaplączą się w te nietypowe zamki, wystarczy, że pies odpowiednio się otrzepie, by usunąć zanieczyszczenia. Owczarek z Bergamo potrzebuje kąpieli tylko dwa razy w roku.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button