Psy

Ciekawe rasy psów: 11 najciekawszych ras psów

Na świecie istnieje wiele pięknych i niezwykłych psów, z których oczywiście najciekawsze są rasy mieszane. Jeśli chodzi o wygląd, oto kilka najbardziej interesujących ras psów na świecie. Niektóre są bezwłose, inne mają całkiem imponujące dredy.Ciekawe rasy psów : :

 

 

1.Commodore

 

1.Commodore

 

Komondor to duża, muskularna rasa – znana również jako owczarek węgierski – charakteryzująca się sznurowatą sierścią, która wygląda, jakby była udrapowana w białe dredy. Niezwykła sierść pomaga mu wtopić się w owce, które ten pracujący pies pomaga chronić. Zapewnia mu również ciepło i chroni przed drapieżnikami.

Interesujące rasy psów :

 

Utrzymanie sierści komondora wymaga wiele pracy. Jeśli nie dbasz o nią regularnie, pies może wyglądać na brudnego i matowego. Najlepszym sposobem na utrzymanie Komondora w czystości jest nie dopuszczanie do jego zabrudzenia.

2. meksykański nagi mężczyzna

 

2. meksykański nagi mężczyzna

Meksykański bezwłosy to pies bezwłosy, choć występuje również w mniej powszechnej formie z futrem. Bezwłosa wersja psa charakteryzuje się brakiem całej (lub prawie całej) sierści.

Meksykański pies bezwłosy jest jedną z najstarszych i najrzadszych ras na świecie i jest pierwszym psem w obu Amerykach. Rasa ta jest dostępna w 3 rozmiarach i może występować w 10 różnych kolorach. Pies jest uważany za skarb narodowy Meksyku.

3.Mudi

 

3.Mudi

Inna rasa owiec pastwiskowych z Węgier, Mudi . Został on opracowany przez skrzyżowanie ras Puli i szpiców niemieckich, być może z dodatkiem kilku innych ras.
Sierść Mudi jest wyraźnie kręcona i może różnić się kolorem. Rasa ta jest rzadka, ale jest uważana za aktywną, inteligentną i dobrze wyszkoloną.

4. Bedlington Terrier

 

4. Bedlington Terrier

Jeśli zmodyfikujesz tego psa w określony sposób, może wyglądać jak mały baranek. Ale nie daj się zwieść. Bedlington może być słodki i spokojny, ale w przypadku tej ciekawskiej i czułej rasy zwykle mogą pojawić się instynkty agresywnego teriera.

 

5. chiński pies grzywacz

 

5. chiński pies grzywacz

Chiński grzywacz, który znany jest ze swojej bezwłosej odmiany, w rzeczywistości występuje również w genetycznie recesywnej sproszkowanej wersji, która ma włosy na całym ciele. Przedstawiony tutaj bezwłosy chiński pies grzywacz ma jedynie kępki sierści na głowie, ogonie i łapach.

Uważa się, że wyewoluował z afrykańskich bezwłosych psów, a jego osobowość jest dość podobna do osobowości kota. Lubią siedzieć w wysokich miejscach i łatwo przystosowują się do życia w małych miejscach, chociaż są bardzo aktywną rasą.

6.Puli

 

6.Puli Interesujące rasy psów

Kudłaty owczarek węgierski jest znany ze swojej długiej sierści z frędzlami. Sierść Puli jest jednolicie czarna, jednolicie biała lub czarna z domieszką białych włosów, które nadają psu srebrzysty połysk.ciekawe rasy psów .ciekawe rasy psów :

Puli to inteligentne, wrażliwe psy z dużym poczuciem humoru. Podobnie jak podobnie wyglądające rasy Bergamese Shepherd i Komondor. Długie sznury Puli mogą rosnąć aż do pięciu lat.

7.wskaźnik turecki

 

7.Pointer turecki Interesujące rasy psów

Catalburun to turecki pies znany z charakterystycznego podwójnego nosa. Uważano, że ta niezwykła struktura nosa dała tej rasie przewagę w polowaniu ze względu na jej wyjątkową wrażliwość na zapachy. Hodowcy zdali sobie jednak sprawę, że rozdwojony nos jest jedynie cechą kosmetyczną i nie oferuje żadnej realnej przewagi nad typowym psim węszącym.

Ponieważ cecha ta może prowadzić do poważnego rozszczepu podniebienia, niektórzy hodowcy nie uznają już podwójnego nosa za cechę pozytywną. Psy przestały się rozmnażać dla tej cechy. Nazwa rasy w języku tureckim pochodzi od „katal”, co oznacza widelec, i „burun”, co oznacza nos.Ciekawe rasy psów :

8. bull terrier

 

8.Bull Terrier Interesujące rasy psów

Charakterystyka: Głowa psa powinna być „jajowata”. Ich oczy powinny być zapadnięte i ciemne, małe i trójkątne, z „przenikliwym błyskiem”. Ich uszy powinny być małe, cienkie i blisko siebie.

Dobrą rzeczą jest to, że te psy mają poczucie humoru. Temperamentne bull teriery są urocze, figlarne i psotne i zazwyczaj bardzo przyjazne o słodkim usposobieniu. Są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi i są lojalne wobec swoich ulubieńców.

9.Bruksela Griffon

 

9.Gryfon brukselski Ciekawe rasy psów

Mały gryfonik brukselski to rasa, która występuje w krótkiej lub długiej sierści, ale jeśli jest pielęgnowany w określony sposób, masywny szczeniak może przypominać małego lwa, a czasem małpę.

 

Pies ma krótką kufę z nosem, jego oczy są duże i przyjazne. Niektórzy nazywają te odważne psy „rzepami na czterech łapach”, ponieważ zawsze lubią trzymać się swoich właścicieli. Nie oznacza to, że nie mają dużo energii. Są przyjazne, łatwe do wyszkolenia i zazwyczaj dobrze dogadują się z dziećmi i innymi psami. Po prostu nie tolerują samotności. Ciekawe rasy psów. Zobacz także :

Pies , Pet Dog – Podróż od wilka do zwierzaka .

10.Naked Inca

 

10.Inca bezwłosy Interesujące rasy psów

Inca bezwłosy, który jest również nazywany po prostu peruwiańskim psem bezwłosym, jest pozornie bezwłosy, z włosami na głowie, ogonie i nogach oraz kilkoma zbłąkanymi włosami na ciele psa. Istnieje również niewielka liczba psów, które mają futro, ale stanowią one mniejszość.

 

Pod względem osobowości psy są żywe, czujne, dobrze wychowane i zabawne. Są również urocze, czułe i lojalne. Jak wszystkie psy bezwłose, potrzebują ochrony przeciwsłonecznej, gdy wychodzą na słońce.

11.Bergamo Shepherd

 

Owczarek bergamski Ciekawe rasy psów

Pochodzący z włoskich Alp owczarek bergamski był głównie wykorzystywany jako pies pasterski. Niezwykła sierść tej rasy składa się w rzeczywistości z trzech rodzajów sierści. Sfilcowana sierść psa tworzy luźne maty, które stale rosną przez całe życie psa i ostatecznie sięgają ziemi, gdy pies ma około 5 lat.

 

Dredy utrzymują rasę w cieple zimą i chłodzie latem oraz chronią skórę psa przed ukąszeniami owadów. Choć wydawać by się mogło, że brud, liście i wszelkiego rodzaju przedmioty mogą zaplątać się w te niezwykłe zamki, wystarczy, że pies odpowiednio się otrząśnie, aby usunąć brud. Pasterz z Bergamo potrzebuje kąpieli tylko dwa razy w roku.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button