Ciekawostki z królestwa zwierząt

Największa sowa świata : 5 największych sów na świecie

Największa sowa świata 5 największych sów na świecie. Sowa jest zazwyczaj stworzeniem nocnym. Sowa jest drapieżnikiem zazwyczaj poluje na gryzonie, ale większe sowy mogą też złapać zająca lub małego lisa. Niektóre gatunki sów potrafią urosnąć do niewiarygodnych rozmiarów. Największa sowa na Słowacji jest drugim co do wielkości gatunkiem sowy na świecie. Zobacz 5 największych gatunków sów na świecie.

 

 

 

5. Orzeł Biały (1,4 kg Rozpiętość skrzydeł do 1,4 m )

 

Euroazjatycka sowa białogrzbieta Największa sowa

 

 Ciekawostką jest to, że zarówno samiec, jak i samica opiekują się młodymi, nawet gdy siedzą na jajach.Wydra białobrodziwa żywi się małymi gryzoniami do innych ptaków, w tym ptaków drapieżnych.Połyka swoje ofiary w całości.

Największy ptak świata : 10 największych ptaków na świecie 

 

4. Tundra Beluga ( 2 kg Rozpiętość skrzydeł 1,4 m )

 

Tundra Beluga Największa sowa

 

Beluga tundrowa jest piękną białą sową , Jest doskonale izolowana, aby wytrzymać zimny klimat . Jej stopy służą jako rakiety śnieżne, więc nie utknie ani nie zakopie się w śniegu. Wyjątek stanowi fakt, że sowa poluje w ciągu dnia, a w nocy odpoczywa.

 

3. Barred Owl ( 1,1 kg Rozpiętość skrzydeł do 1,5 m )

 

sowa włochata

Największa sowa .Barred Owl jest jedną z najpiękniej ubarwionych sów na świecie. Osobliwością jest rodzaj koła na głowie , chodzi o specjalną formację piór , która kieruje dźwięk skuteczniej do uszu sowy . Doskonały słuch pomaga Barred Owl w polowaniu . Barred Owl żywi się głównie gryzoniami i małymi ptakami . Poluje zarówno w nocy, jak i sporadycznie w dzień.Sowa ta nie buduje własnych gniazd, lecz woli korzystać ze starszych gniazd innych ptaków .

Porady dotyczące pielęgnacji włosów: 6 sposobów na zapobieganie suchym, łamliwym i nie dającym się ułożyć włosom 

 

2. Złoty orzeł ( 2,7 kg Rozpiętość skrzydeł ponad 1,5 m ) Największa sowa na Słowacji

 

Złoty Orzeł

Złoty puchacz jest największą słowacką sową. Żyje w różnych siedliskach , nawet czasem buduje gniazda w mieście .Na wolności nie mają naturalnego drapieżnika i dlatego niektóre osobniki mogą żyć nawet 20 lat . Złoty puchacz żywi się gryzoniami , ptakami , rybami i gadami . Poradzi sobie nawet z małymi srokami.

 

1. orzeł wodny ( 4 kg rozpiętość skrzydeł 2 m ) Największa sowa na świecie

 

Wydra wodna

 

Największa sowa na świecie .Puchacz euroazjatycki jest największą sową na świecie. Występuje tylko w niektórych miejscach na świecie. Orzeł wodny jest jednym z najrzadszych gatunków ptaków na świecie. Większość sów ma małe, miękkie pióra, które tłumią ich lot i pozwalają im dotrzeć do zdobyczy w sposób niezauważony, ale puchacz euroazjatycki nie ma takich piór, ponieważ żywi się głównie rybami.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button