Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta Azji – 10 rzadkich zwierząt z Azji

Azja zwierzęta , 10 rzadkich azjatyckich zwierząt, o których istnieniu nie wiedziałeś :

 

1.Okalovec

 

Skalniak

Konik skalny jest małym ssakiem naczelnym . Kiedyś był szeroko rozpowszechniony w całej Europie, Afryce Północnej i Azji , teraz występuje tylko w Azji Południowo-Wschodniej .Zwierzęta Azji 

 

2. Skala

 

  Skala

Ssak łuskowaty jest zagrożonym ssakiem występującym w Azji i Afryce. Ma grubą i łuskowatą skórę, która podobno jest na tyle twarda, że wytrzymuje cios siekierą.

 

3. Niedźwiedź malajski

 

Niedźwiedź malajski

Niedźwiedź malajski występuje w tropikalnych lasach Azji Południowo-Wschodniej. Znane są również jako psie niedźwiedzie, ponieważ nie są zbyt duże, a swoją nazwę otrzymują od złotej plamy na klatce piersiowej, która według legendy odzwierciedla wschodzące słońce – Sun Bear. Więcej zobacz :

12 największych gatunków niedźwiedzi na świecie

 

4. Kahau Azja zwierzęta 

 

Kahau

Kahau to nieco nietypowa małpa nadrzewna żyjąca na Borneo. Naukowcy uważają, że charakterystyczne, przerośnięte nosy samców ewoluowały, aby pomóc przyciągnąć inne małpy , ponieważ organ wisi nad ich ustami, aby wzmocnić ich głosy. Kahau można zobaczyć w parkach narodowych na wyspie Borneo.

 

5. Dugong

 

Dugong morski Azja zwierzęta

Dugong znany jako „anioł morski” jest roślinożercą . Żywi się podwodnymi trawami i żyje w ciepłym Oceanie Indyjskim . Podczas tych gigantów można nurkować w Andamanie lub Zatoce Kutch.

 

6. Kot z czerwoną plamką

 

  Kot rudobrody Azja zwierzęta

Czy wiesz, że w lasach Sri Lanki żyje najmniejszy kot świata? Pełnoletni rudy kot tabby zmieściłby się w dłoni. Wyjątkiem jest to, że woda im odpowiada.

 

7. Chmura Leoparda

 

Leopard Pebble Asia zwierzęta

Lampart żmijowy to niezwykłe i bardzo piękne stworzenie. Żyje w Himalajach w południowo-wschodniej Azji i Chinach. Zazwyczaj żyją na drzewach i są bardzo nieśmiałe , więc widząc jeden na wolności jest rzadkie .Azja zwierzęta 

 

8. Lew Makak

 

Makak lew Azja zwierzęta

Makak lwi jest rzadką małpą , która żyje w górach Ghatów Zachodnich w Indiach. Jest to jeden z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie i nie może żyć w niewoli, ponieważ jest tak dobrze przystosowany do swojego domu w lesie.Zwierzęta Azji 

 

9. Saola

 

Saola Asia Zwierzęta

Zwany również azjatyckim jednorożcem . Saola , to krytycznie zagrożony gatunek, który żyje wyłącznie w Górach Annamitowych w Wietnamie i Laosie. Bez pomocy naukowców i obrońców przyrody, zwierzę to wyginęłoby w ciągu 15 lat. 

 

10. Draco – zwierzęta Azji 

 

  Draco Asia Zwierzęta

Jaszczurka Draco żyje w tropikalnych lasach południowo-wschodniej Azji. Te fascynujące stworzenia mają zdolność latania dzięki skórze, której używają jako skrzydeł.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button