Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta na e – 5 zwierząt na literę e

Zwierzęta na literę e 5 zwierząt na literę e. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę e? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę e. Zwierzęta na chea coś o nich.

 

Zwierzęta na e

 

zwierzęta na literę e

 

1. emu
2) Owczarek Entlebush
3. pies eskimoski
4) Owczarek Estrella
5) Echidna

1. emu

 

Emu

 

Emu jest drugim co do wielkości żyjącym ptakiem pod względem wysokości po swoim krewnym – strusiu. Jest endemiczny dla Australii, gdzie jest największym rodzimym ptakiem i jedynym żyjącym członkiem rodzaju Dromaius. Zwierzęta na e. Zasięg emu obejmuje większość kontynentalnej części Australii, ale podgatunki z Tasmanii, Kangura i King Island wyginęły po zasiedleniu Australii przez Europejczyków w 1788 roku. Zwierzęta na c 7 zwierząt na literę c.

Emu to brązowe, bezlotne ptaki o miękkich piórach, długich szyjach i nogach, które mogą osiągać wysokość do 1,9 metra. Emus może pokonywać duże odległości i w razie potrzeby może sprintować z prędkością 50 km/h; żywi się różnymi roślinami i owadami, ale znane są przypadki, gdy tygodniami nie jedzą. Rzadko piją, ale gdy mają okazję, przyjmują duże ilości wody.

Rozród odbywa się w maju i czerwcu, a krycie jest powszechne wśród samic. Samice mogą kopulować kilka razy i składać kilka jaj w jednym sezonie. Inkubację przeprowadza samiec, który podczas tego procesu prawie nie je i nie pije, znacznie tracąc na wadze. Jaja wykluwają się po około ośmiu tygodniach, a pisklęta są wychowywane przez ojca. Osobniki młodociane osiągają pełne rozmiary po około sześciu miesiącach, ale mogą pozostać jako jednostka rodzinna do następnego sezonu rozrodczego. Zwierzęta na e. Emu jest ważną ikoną kulturową Australii, pojawiającą się na godle państwowym i różnych monetach. Ptak ten zajmuje ważne miejsce w mitologii rdzennych mieszkańców Australii.

Ptak ten jest na tyle rozpowszechniony, że został wpisany na listę gatunków najmniejszej troski przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody. Mimo to, niektóre lokalne populacje znajdują się na liście zagrożonych, a podgatunki takie jak tasmański emu wyginęły już w 1800 roku. Zagrożenia dla ich przetrwania obejmują drapieżnictwo na ich jajach, zabijanie na drogach i fragmentację ich siedlisk.

 

2) Owczarek Entlebush

 

  Entlebush Shepherd Dog

 

Entlebucher Mountain Dog (niem. Entlebucher Sennenhund, ang. Entlebucher Mountain Dog) to średniej wielkości rasa psów pasterskich, najmniejsza z czterech szwajcarskich ras psów górskich. Pochodzi z Entlebuch, czyli doliny w kantonach Lucerna i Berno w Szwajcarii. Zwierzęta na e. Jest rzadki poza krajami niemieckojęzycznymi.

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

Samiec średniej wielkości (wysokość w kłębie samców 44-50 cm, wysokość w kłębie samic 42-48 cm) o prostokątnej budowie z lekko klinowatą głową. Krótka sierść jest twarda, barwiona na czarno z symetrycznymi biało-rdzawymi oznaczeniami. W przypadku owczarka Appenzell może dojść do pomyłki.

 

3) Pies Eskimo – Zwierzęta na naszym 

 

Pies Eskimo - Zwierzęta na e .

 

Kanadyjski Eskimos jest jedną z najstarszych ras psów w Ameryce Północnej, sięgającą ponad 4000 lat w samej Arktyce.Plotki o kanadyjskim Eskimosie twierdzą, że zostały wyhodowane na mitycznej wyspie Thule, ale badania wykazały, że psy te są bardzo blisko spokrewnione z psami grenlandzkimi, co może wskazywać, że ich pierwotną ojczyzną była Grenlandia. Sami Eskimosi od dawna używają kanadyjskich husky, ale w ich religii psy są opisane tylko jako narzędzia dla ludzi. Używano ich głównie do polowań (np. na niedźwiedzie), ale także do transportu, tj. j. do ciągnięcia sań. Jednak hodowano je również dla ich futra, które było znacznie cieplejsze i trwalsze od futra wilków; ponadto służyło jako pożywienie w czasach głodu5. Również krzyżowanie kanadyjskich psów eskimoskich z wilkami nie było wyjątkowe, wręcz przeciwnie, takie krzyżowanie było bardzo powszechne i przyczyniło się do „odświeżenia krwi”; psy były twardsze, szybsze i lepiej polowały. 10 ras psów, które wyglądają jak wilki. 

 

 

4. owczarek Estrella – Zwierzęta u nas 

 

Owczarek Estrella - Zwierzęta w domu

 

Pochodzi z gór Serra da Estrela w Portugalii. Rasa ta znana jest od średniowiecza, więc jest bardzo stara, nawet jest jedną z najstarszych ras na Półwyspie Iberyjskim, ale nie można ustalić jej dokładnego pochodzenia. Powstał prawdopodobnie w wyniku krzyżowania z hiszpańskim mastino. W tamtym czasie służyła głównie do ochrony stad owiec przed drapieżnikami takimi jak wilki czy niedźwiedzie. Taka rasa psa musiała być silna, sprawna i zdolna do pokonywania dziesiątek kilometrów, czym jest pies pasterski Estrela. Większość pasterzy zakładała swoim psom na szyję specjalne obroże z długimi, wystającymi na zewnątrz zębami.Powodem było to, że wilki zabijają swoje ofiary poprzez rozerwanie tętnicy w szyi, a taka obroża miała przed tym chronić. Rasy psów portugalskich 8 ras pochodzących z Portugalii. 

 

5) Echidna – Zwierzęta na e 

 

  Echidna - Zwierzęta na e .
Echidna – Zwierzęta na e

 

 Cztery żyjące gatunki echidny i platyp są jedynymi żyjącymi ssakami, które składają jaja, i jedynymi żyjącymi członkami rzędu Monotremata. Dieta niektórych gatunków składa się z mrówek i termitów, ale nie są one blisko spokrewnione z prawdziwymi mrówkami Ameryki, które (wraz z leniwcami i pancernikami) są ksenartanami. Echidny żyją w Australii i Nowej Gwinei. Zwierzęta na literę b 21 zwierząt na literę b

Echidny wyewoluowały 20-50 milionów lat temu, wywodząc się z monotremu przypominającego platypusa. Ten przodek był wodny, ale echidny przystosowały się do życia na lądzie.

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button