Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta na literę b 21 zwierząt na literę b

Zwierzęta na b 21 zwierząt na literę b. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę B? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę b. Zwierzęta na b i coś o nich.

 

Zwierzęta na literę b

 

zwierzęta na literę b

 

1) bawół
2. byk
3. brhlík
4. bambusiar
5. pawian
6. bażant
7. banteng
8. zachowywać się
9. belaňa
10. beo
11. beloryty
12. bernikla
13) żmija białoczelna
14) binturong
15. biały ząb
16. bieluń
17. bocian
18. bóbr
19. bongo
20. strażnik brzegowy
21. leszcz

Zwierzęta na literę A 23 zwierzęta na literę a

 

1. Buffalo

 

Buffalo

 

Bawół afrykański (Syncerus caffer) to duże bydło z Afryki subsaharyjskiej.Syncerus caffer caffer, bawół przylądkowy, jest typowym podgatunkiem i największym gatunkiem występującym w południowej i wschodniej Afryce. S. c. nanus (bawół leśny) jest najmniejszym podgatunkiem, szeroko rozpowszechnionym na obszarach leśnych środkowej i zachodniej Afryki, S. c. brachyceros występuje w Afryce Zachodniej, a S. c. aequinoctialis w sawannach Afryki Wschodniej. Zwierzęta na b. Jest powszechnie uważany za jedno z najgroźniejszych zwierząt na kontynencie afrykańskim i według niektórych szacunków zjada, depcze i zabija ponad 200 osób rocznie.

 

2. Brhlík  Zwierzęta na b

 

Brhlik  Zwierzęta na b.

 

Bekas zwyczajny to ptak śpiewający z rodziny sittidae. Zamieszkuje lasy liściaste i mieszane Palearktyki. Jest stały, żyje na całym terytorium Słowacji od nizin po górną granicę pasma bukowego. Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Zasobów Naturalnych, świergotek pospolity jest jednym z najmniej zagrożonych gatunków, całkowita populacja jest stabilna, zmienia się w zależności od ilości dostępnego pokarmu. W Europie wskaźniki te nieznacznie wzrosły w latach 1980-2013.

 

3. Babôčka

 

Babcia

 

Dorosłe osobniki piją nektar z kwitnących roślin, w tym krzewów ozdobnych, mniszka lekarskiego, łopianu, konopi i koniczyny, a także soku z drzew i zgniłych owoców. Motyle zasiedlają kwiaty ostów, łopianu czy koniczyny, ale często można je zobaczyć na innych roślinach ssących słodki nektar. Zwierzęta na b. Często widuje się je siedzące na opadłych przejrzałych owocach, które przyciągają je swoim charakterystycznym aromatem.Na terenach górskich pawiany można spotkać również z kozicami lub starcami. Żywi się nektarem z kwiatów. Żywność przeciw wypadaniu włosów. 

 

4. Bażant

 

Bażant

 

Szacowana liczba par lęgowych wynosi 20 000 – 40 000, osobników zimujących 30 000 – 60 000. Na Słowacji rozród został udowodniony lub prawdopodobny w 77,80%, a zimowanie w 69,50% kwadrantów mapowania. Wielkość populacji i obszar, na którym występuje, są stabilne, z maksymalną zmianą do 20%. Brak stanu ekosystemu w latach 1995, 1998 i 2001. W 2014 roku LC – mniej dotknięte. Europejski status ochrony Unlisted SPEC. Poziom zagrożenia S – Zadowalający stan ochrony.

 

5. Bocian Zwierzęta na b

 

Bocian Zwierzęta na b

 

Bocian biały (łac. Ciconia ciconia) – gatunek ptaka brodzącego z rodziny Ciconiidae, spokrewniony z czaplami (Ardeidae) i ibisami (Threskiornithidae). Zamieszkuje region Palearktyki, występując w całej Europie, środkowej Azji i północno-zachodniej Afryce. Na Słowacji lęgi udokumentowano w 74,40% kwadrantów mapowania. Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Zasobów Naturalnych, bocian biały jest jednym z najmniej zagrożonych gatunków, a ogólna tendencja populacji jest wzrostowa. Nie jest to jednolity trend w całym jego zasięgu, miejscami jest on malejący lub stabilny. W Europie jego liczebność wzrosła nieznacznie w latach 1980-2013.

 

6. Bóbr Zwierzęta na b

 

Bóbr Zwierzęta na b

 

Bóbr europejski jest jednym z dwóch gatunków bobrów. Należy do gryzoni z rodziny bobrowatych. W przeszłości zasiedlał nieprzerwanie całą Palearktykę. Zwierzęta na b. Występowanie na Słowacji zostało udokumentowane na 11,6% terytorium. Na Słowacji jest gatunkiem prawnie chronionym.

 

7. Bongo Animals on b

 

Bongo Animals on b

 

Bongo to największa i najcięższa antylopa leśna. Top 10 najsilniejszych ras psów na świecie.

 

Bongo to największy i najbardziej masywny gatunek antylopy leśnej. Waga samic waha się między 210 a 235 kg, samce są znacznie większe i mogą ważyć nawet 400 kg. Budowa ciała bongo jest przystosowana do poruszania się w lesie deszczowym – ma krótsze kończyny w stosunku do ciała i nieco karpiowaty grzbiet. Obie płcie mają spiralnie zakrzywione rogi lirowate, które u samic osiągają długość ok. 75 cm, u byków mogą mieć nawet metr długości. Róg, który je pokrywa, jest czarno-brązowy.

 

Umaszczenie samic i młodych osobników jest głęboko kasztanowe, samce z wiekiem ciemnieją i są aż do mahoniowej czerni. Ciemnobrązowa sierść tworzy maskę na kształtnej części głowy. Natomiast białe futro pokrywa wewnętrzne strony nóg, tworzy „opaskę” na głowie i dwie owalne plamy na policzkach. Tworzy półksiężyc na piersi i nie stroni od kończyn. 10-15 białych pasków zdobi boki zwierzęcia od kłębu do ud. Na szyi i nogach występują ciemnobrązowe plamy różnej wielkości, a nad kopytami czarno-białe plamy. Obie płcie mają krótką czarno-białą grzywę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button