Ciekawostki z królestwa zwierząt

10 najbardziej niebezpiecznych gatunków węży na świecie

Gdy chodzi o węże, od razu zaczynamy odczuwać strach, ponieważ te stworzenia są niezwykle niebezpieczne. Istnieje wiele różnych rodzajów węży na świecie.Najlepsze miejsca, aby zobaczyć i dowiedzieć się o wężach są ogrody zoologiczne i muzea. Zobaczmy, które należą do 10 najgroźniejszych gatunków węży na świecie.

10. Wąż brązowy wschodni

10. Wąż brązowy wschodni
Wschodni brązowy wąż wygląda niezwykle niewinnie, ale nie należy dać się ponieść jego wyglądowi, ponieważ jest on niezwykle niebezpieczny.Węże te mają wiele podgatunków, a ich siedliskiem są australijskie lasy.

9. Żwirownia

9. Żwirownia


Perkozy są nadliczbowe w obu Amerykach i Afryce Południowej. Zwykle żyją w lasach i krzewach Ameryki Północnej. Najbardziej przerażającym gatunkiem jest rybitwa diamentowa. Nie tylko dorosłe, ale i młode są silnie trujące i zawierają jad hemotoksyczny. Wstrzykują jad w ofiarę i doprowadzają ją do paraliżu, wymiotów i śmierci.

8) Kobra filipińska

8) Kobra filipińska


Znamy również kobrę filipińską zwaną północną kobrą filipińską. Węże te pochodzą z północnych Filipin. Jad zawiera neurotoksynę, która negatywnie wpływa na układ krążenia i oddechowy ofiary. Węże te mają od 4 do 8 metrów długości i są niezwykle aktywne w atakowaniu swoich ofiar. Dowcipy o zwierzętach

7. Viper

7. Vipery


Wrzeciona należą do nieelade Viperidae. Węże te występują powszechnie w Australii, Irlandii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. Znane są z tego, że są agresywne z natury. Ich ukąszenie może doprowadzić poszkodowanego do paraliżu, nagłej niewydolności serca i krwawienia w mózgu.

6. Death Adder

6. Death Adder


Adderi śmierci występują powszechnie w Australii, Nowej Gwinei i Ameryce. Węże te wyglądają podobnie do żmij, ale są znacznie bardziej niebezpieczne. Wstrzykuje w ciało swojej ofiary około 50 mg jadu, co prowadzi do nagłej śmierci. Trucizna ma charakter neurotoksyny i u dorosłych ofiar może wystąpić paraliż, problemy ze stawami, a nawet śmierć, jeśli nie zostanie natychmiast udzielona pomoc medyczna.

5. Niebieskie kraity

5. Niebieski Krait


Są jednym z najbardziej zabójczych gatunków węży na świecie. Występują głównie w Azji Wschodniej, Indonezji i Korei Południowej. Są to węże nocne i znane są ze swojej agresywności. W sytuacji zagrożenia mogą nawet zaatakować towarzyszy tego samego gatunku węża. Lepiej unikać ich siedlisk , gdyż prowadzi to do konwulsji, dreszczy, a nawet śmierci.

4. Kobra tygrysia

4. Tiger Snake
Pakobry tygrysie żyją w Australii i Nowej Zelandii. Węże te żyją w głębokich lasach i zawierają neurotoksyczny jad. Zoolodzy i konserwatorzy, którzy odwiedzają to środowisko, powinni podjąć poważne środki ostrożności, ponieważ pojedyncze ukąszenie tego węża może doprowadzić ich do śmierci w ciągu zaledwie 20 minut. Węże te zazwyczaj nie atakują ludzi. Opierają się głównie na rybach i owadach.

3. Czarna Mamba

Przerażająca czarna mamba pochodzi z kontynentu afrykańskiego. Są one znacznie bardziej agresywne niż jakikolwiek inny gatunek węża. Czarne mamuty potrafią czołgać się z prędkością 23 km na godzinę. Żyją głównie w grupach od 10 do 30 dorosłych osobników. Jad czarnej mamby zawiera substancję chemiczną hemotoksynę, która jest bardzo niebezpieczna i może zatrzymać serce w ciągu kilku minut.

2. Taipan

Taipan posiada neurotoksyczny jad, który jest na tyle niebezpieczny, że może zabić jednorazowo ponad 10 000 świnek morskich. Mówiąc o ludzkich ofiarach, wstrzykują jad przy bardzo przerażającym ukąszeniu, może też dojść do zablokowania krążenia krwi w żyłach.

1. Anakonda

Anakonda jest niezwykle niebezpiecznym wężem. Widzieliśmy te węże w różnych filmach suspensowych i horrorach. Są one bardzo duże i mogą połknąć człowieka. Jad anakondy jest śmiertelnie niebezpieczny. Mają zdolność do strawienia 3-5 ludzkich ciał w ciągu pół godziny. Dzięki niemu możemy uwierzyć, jak niebezpieczne i jadowite są anakondy.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button