Ciekawostki z królestwa zwierząt

Węże na Słowacji – kompletny przewodnik

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie węże mamy na Słowacji? Na Słowacji mamy 5 gatunków węży, z których tylko jeden jest jadowity. Węże na Słowacji kompletny przewodnik.

 

Na Słowacji występuje kilka gatunków węży, tylko jeden z nich jest jadowity .Zobacz z nami wszystkie węże żyjące na Słowacji.

 

1. Łamanie przez niewidomego lub ślepego

 

  ślepe węże na Słowacji

 

Ludzie myślą o nim jak o wężu, ale w rzeczywistości jest to beznoga jaszczurka.Na Słowacji jest dość powszechny, ale dość nieszkodliwy, ale ludzie często zabijają go, ponieważ przypomina węża. Zwykle dorasta do 30 cm długości, maksymalnie do 50 cm.Jest chroniony prawem, wartość społeczna wynosi 230 € . W razie niebezpieczeństwa może upuścić ogon, styl obrony, który mają również inne jaszczurki.Ogon ślepej jaszczurki odrasta częściowo.

Najbardziej zabójcze węże na Słowacji :

 

  • Żmija obrożna
  • Kukułka gładka
  • Żmija drzewna
  • Fritillary wężogłowe

 

2. Żmija obrożna

 

żmija obrożna

Żmija obrożna jest jednym z najpospolitszych węży na Słowacji. Dorasta do 1,2 m (rekord 2,05 m) i żyje do 10 lat (rekord 23 lata).Jeśli żmija obrożna nie ma wyjścia, może ukąsić (ma słaby jad działający głównie na płazy) i jest niegroźna dla ludzi.

3. Kukułka gładka 

 

Wąż gładki Węże na Słowacji

Jest to jedyny żyworodny wężogłów.Na Słowacji dorasta zwykle do 60 cm długości. Głośno syczy i może ugryźć, gdy się broni. Żmija gładka nie jest wężem jadowitym.

 

4. Wąż drzewny – Węże na Słowacji

 

...wołek drzewny

Wąż drzewny jest największym wężem na Słowacji. Niektóre okazy mierzą ponad 150 cm.Wąż drzewny nie jest wężem jadowitym.

Największe węże świata : Top 10 największych węży

 

5. Węże na Słowacji – Węże na Słowacji

 

Węże na Słowacji

Żmija plamista dorasta do 90-100 cm, samce dorastają tylko do około 75 cm. Maksymalny wiek przeżycia wynosi od 15 do 20 lat. Żyje głównie wzdłuż strumieni i najczęściej do obrony używa lotu.

 

6. Żmija północna

 

Żmija północna

Węże na Słowacji. Żmija północna jest najbardziej rozpowszechnionym wężem lądowym na Ziemi.Jest znana z niesamowitej odporności na niskie temperatury.Chociaż może tolerować chłodniejsze temperatury, jeśli jest narażony na temperaturę poniżej -3 ° C przez kilka godzin, umrze. Jest to jedyny jadowity wąż naturalnie występujący na Słowacji. Zamieszkuje wysokości od 0 do 3 000 m n.p.m. Jest to jeden z dwóch gatunków węży, które żyją poza kołem podbiegunowym.Wretenica jest stosunkowo małym wężem (wyjątkowo może dorastać do 100 cm) i może żyć 20-25 lat. Od innych węży na Słowacji można odróżnić vretenicę po oczach, które mają szczelinowate źrenice (wszystkie węże na Słowacji mają okrągłe źrenice). Jad żmii jest bardzo toksyczny dla ludzi.Istnieją zarejestrowane przypadki, w których ukąszenia żmii doprowadziły do śmierci.

 

różnica między żmiją a żmijem

 

Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button