Ciekawostki z królestwa zwierząt

Największe węże świata : Top 10 największych węży

Największe węże na świecie. Lista 10 największych węży na świecie . Sprawdź te największe gady i dowiedz się o nich nieco więcej. Najcięższe i najdłuższe węże wszech czasów . 

10. Pyton oliwkowy

 

Pyton oliwkowy

 

Pyton oliwkowy to jeden z największych węży żyjących w Australii, mierzący nieco ponad 4 metry długości! Swoją nazwę otrzymał ze względu na swój oliwkowo-zielony kolor. Pyton oliwkowy żywi się małymi ssakami , ptakami i innymi gadami .

 

9. Czarna Mamba

 

czarna mamba

Największe węże na świecie .Czarna mamba jest jednym z najbardziej jadowitych węży na świecie. Jeden z najdłuższych zarejestrowanych okazów miał 4,3 metra długości .Węże te są nie tylko jednymi z najdłuższych, ale także jednymi z najszybszych i najbardziej agresywnych węży na świecie. Czarna mamba żeruje na małych ssaków , nietoperzy i ptaków . Top 10 najbardziej śmiercionośnych węży na świecie

 

8. Royal Velhad

 

Royal Velhad

Królewski wieloryb jest popularnym wężem ze względu na swój piękny kolor i nie jest szczególnie niebezpieczny dla ludzi. Są one niezwykle trudne do zidentyfikowania, ponieważ ich ubarwienie może się różnić w zależności od miejsca występowania. Żywią się myszami, szczurami, jaszczurkami i nietoperzami i mogą dorastać do 5 metrów długości.

 

7. Król Kobra

 

King Cobra Największe węże świata Największy wąż świata

Kobra królewska jest jednym z najpiękniejszych węży na świecie, a jej okazy osiągają nawet 5,7 metra długości. Wąż ten żywi się głównie innymi wężami i występuje w Indiach i Azji Południowo-Wschodniej.Największe węże na świecie.

Węże na Słowacji

 

6. Pyton tygrysi

 

Pyton tygrysi Największe węże świata Największy wąż świata

Pyton tygrysi żyje w południowo-wschodniej Azji . Są popularnym wężem wśród hodowców węży .Żywią się ptakami , gryzoniami i ssakami . Dorastają one do ponad 5 metrów długości.

Największe węże na świecie

 

5. Pyton literowy

 

Torebka na listy

Pyton listowy jest jednym z największych węży żyjących w Afryce. Odkryto osobnika o długości do 7 m, który w żołądku miał 1,5 m krokodyla nilowego.

 

4. Mroczna anakonda

 

  Anakonda ciemny wąż Największe węże świata Największy wąż świata

 

Anakonda dusky jest jednym z najcięższych i najdłuższych węży na świecie. Wiele legend mówi, że ta anakonda jest ludożercą , ale jest mało dowodów na to . Żyją głównie w wodzie i żywią się rybami , ptakami , ssakami i innymi gadami .

3. Pyton ametystowy Morelia amethistina

 

  Pyton ametystowy Morelia amethistina Największe węże świata Największy wąż świata

Pyton ametystowy występuje w Indonezji, Papui Nowej Gwinei i Australii .Istnieją doniesienia o tych wężach , które mają ponad 8,5 metra długości .Wąż jest bardzo popularny wśród hodowców węży ze względu na swoje ubarwienie i rozmiar. Na ogół zjadają ptaki, nietoperze, gryzonie i inne małe ssaki.

 

Pyton ametystowy, który nazywany jest również pytonem, występuje w Indonezji, Papui Nowej Gwinei i Australii. Istnieją doniesienia, że węże te przekraczają 8,5 metra długości! Jest to kolejny ulubiony wąż wśród miłośników gadów na całym świecie ze względu na swoje ubarwienie i wielkość. Na ogół zjadają ptaki, nietoperze, gryzonie i inne małe ssaki.

2. Pyton z siatką

 

Pyton siatkowy Największe węże świata Największy wąż świata

Największy żyjący wąż na świecie. Pyton siatkowany jest najdłuższym wężem na świecie , odnotowano osobniki osiągające ponad 10 metrów . Węże żyją w południowo-wschodniej Azji. Żywią się ssakami i ptakami.

 

Największy wąż na świecie

 

1. Titanoboa

 

Titanoboa Największe węże świata Największy wąż świata

Titanoboa był najdłuższym wężem, jaki kiedykolwiek żył. Skamieniałości tego niesamowicie dużego węża zostały znalezione w Kolumbii. Naukowcy szacują, że Titanoboa mierzyłby 12-15 metrów i ważył do 1,5 tony. Kto wie, może ten wąż jeszcze nie wyginął i gdzieś głęboko w lesie deszczowym żyją większe osobniki .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button